SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Łukasz Mazurkiewicz ponownie prezesem OFBOR

Łukasza Mazurkiewicza wybrano na drugą kadencję jako prezesa Organizacji Firm Badania Opinii i Rynku.

Walne Zgromadzenie Organizacji Firm Badania Opinii i Rynku, zrzeszającej 21 największych instytutów badawczych wybrało jednogłośnie na drugą kadencję dotychczasowego prezesa OFBOR Łukasza Mazurkiewicza (ARC Rynek i Opinia).

W skład zarządu OFBOR weszli także Piotr Marzec (ACNielsen Polska), wybrany po raz pierwszy oraz Marek Markiewicz (GfK Polonia), wybrany na drugą kadencję. Prace w zarządzie kontynuują Małgorzata Olszewska (4P research mix), Marek Biskup (MillwardBrown SMG/KRC) oraz Paweł Wójcik (IQS and QUANT Group).

Przedstawiono także wyniki audytu obrotów branży badawczej. Szacowna wielkość rynku usług badawczych w roku 2006 wyniosła ponad 533 mln zł, co oznacza 11% wzrost w stosunku do roku ubiegłego.

"Wzrost obrotów, jaki zanotowała branża w roku 2006 jest pochodną dobrej koniunktury w gospodarce oraz coraz większej roli, jaką badania rynku odgrywają w procesach zarządzania przedsiębiorstwami" – powiedział Mazurkiewicz.

Organizacja Firm Badania Opinii i Rynku obchodzi w tym roku dziesięciolecie swojej działalności. OFBOR jest jedynym w Polsce stowarzyszeniem skupiającym wyłącznie instytuty badawcze, powołanym w celu kontroli przestrzegania norm etycznych oraz metodologicznych w badaniach opinii i rynku, a także działającym na rzecz publicznego zaufania do badań.
Organizacja została powołana w 1997 r. przez przedstawicieli czołowych firm badawczych jako związek pracodawców. Do grona członków OFBOR zalicza się 21 wiodących agencji badawczych w Polsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Łukasz Mazurkiewicz ponownie prezesem OFBOR

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl