SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Łukasz Miąsik z „Panoramy” nowym szefem TVP3 Katowice

Reporter „Panoramy” TVP2 Łukasz Miąsik został w czwartek p.o. dyrektora TVP3 Katowice. Nowego szefa zaprezentował osobiście w oddziale szef TAI Jarosław Olechowski - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Miąsik przez lata związany był z katowickim ośrodkiem TVP.

Łukasz Miąsik Fot. Facebook/PanoramaTVP2Łukasz Miąsik Fot. Facebook/PanoramaTVP2

W środę zarząd TVP zdecydował o odwołaniu dotychczasowego dyrektora Macieja Wojciechowskiego (szefował oddziałowi od 2020 roku). Telewizja Polska odmówiła nam komentarza w tej sprawie.

Jak się dowiedzieliśmy, w czwartek przed południem w OTV Katowice pojawił się nadzorujący od września TVP3 Jarosław Olechowski (dyrektor TAI) i przedstawił zespołowi nowego p.o. dyrektora: jest nim Łukasz Miąsik, pracujący dotychczas jako reporter w "Panoramie".

– Dużą jego zaletą jest to, że przez lata jako dziennikarz był związany z regionem, zna także ten oddział, pracował w nim przez kilka lat – mówi nam nasz informator z TVP. Rzeczywiście: Łukasz Miąsik od 2008 do 2009 roku był reporterem i prezenterem programu „Silesia Informacje” na antenie TVS; w 2009 roku przeszedł do TVP3 Katowice, a tam pracował w „Aktualnościach”. Kilka lat temu dołączył do zespołu „Panoramy” TVP2.

Dlaczego odwołano Wojciechowskiego?

Poprzedni szef OTV Katowice Maciej Wojciechowski został odwołany ze stanowiska, ale pozostaje w strukturach TVP - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Lokalny portal Slązag.pl podaje, że powodem jego odwołania mogło być to, iż Wojciechowski jest uważany przez śląskich polityków Prawa i Sprawiedliwości za „jednego z architektów politycznego przewrotu w Sejmiku Województwa Śląskiego”. Chodzi o polityczną woltę, która w ostatecznym rozrachunku pozbawiła PiS władzy w tym regionie i dała w Sejmiku większość opozycji. Slązag.pl przypomina też, że już wiosną br. politycy PiS z województwa śląskiego w listach do TVP żądali odwołania Wojciechowskiego, ponieważ - ich zdaniem – „byli zbyt mało eksponowani w TVP3 Katowice, a materiały dotyczące ich oponentów były zbyt mało wyraziste”.

W połowie października br. zarząd TVP zdecydował o powołaniu w TVP3 Katowice specjalnej komisji do przeprowadzenia dochodzenia „w związku z informacjami dotyczącymi niewłaściwych zachowań w kontaktach międzyludzkich występujących w Oddziale TVP SA w Katowicach”. Pierwsze przesłuchania i start prac tej komisji miały miejsce 9 listopada br. W jej skład weszły trzy osoby z centrali Telewizji Polskiej i czwarta z OTV Katowice. Komisja wciąż pracuje.

W grudniu ub. roku zakończyła się inna kontrola w sprawie „nieprawidłowych zachowań w oddziale", a w efekcie jej ustaleń dyrektor Wojciechowski odsunął Marka Durmałę od szefowania „Aktualnościom”, zaś Kingę Jasionowską od wydawania tego programu.

 

 

Dołącz do dyskusji: Łukasz Miąsik z „Panoramy” nowym szefem TVP3 Katowice

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ja
Świetny merytoryczny i polityczny wybór
odpowiedź
User
ubawiony
To po zmianie władzy Maciek znowu będzie męczennikiem politycznym...
odpowiedź
User
Polityk
Żołnierz Kurskiego
Szybki w Łodzi Madzik w Katowicach
A Gajewski wzmacnia solidarna Polskę w regionie
odpowiedź