SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Łukasz Piela w dalszym ciągu prezesem e-Kiosku

Rada nadzorcza spółki e-Kiosk SA powołała na kolejną kadencję prezesa zarządu Łukasza Pielę oraz Magdalenę Dulińską, wiceprezes zarządu.

Łukasz Piela, prezes e-KioskuArticle

„Cieszę się, że nasze działania spotkały się z pozytywną oceną. Odbieram to jako wotum zaufania nie tylko dla zarządu Spółki, ale całego zespołu e-Kiosk S.A., który dzięki świetnej pracy i zaangażowaniu osiągnął znaczące wzrosty kluczowych wyników finansowych w ostatnich 3 latach. Rozwijając spółkę przywiązywaliśmy wielką wagę do racjonalnej, zdyscyplinowanej polityki finansowej i to przyniosło efekty. Mamy jasno określoną strategię, tak więc wierzę, że czekają nas kolejne dobre lata” - komentuje Łukasz Piela.

Piela jest prezesem e-Kiosk SA od sierpnia 2018 roku. Ze spółką związany od 11 lat. W latach 2013-2016 pełnił funkcję dyrektora handlowego. W tym czasie m.in. przejął księgarnię cyfrową Nexto.pl, która zasiliła portfolio ofertowe e-Kiosk SA w październiku 2014 roku, a także budował portfolio produktów poświęconych sprzedaży korporacyjnej. Od stycznia 2017 roku był dyrektorem zarządzającym, a od listopada 2017 wiceprezesem zarządu.

W poprzedniej kadencji (2018-2021) spółka osiągnęła wzrost przychodów z 8,9 mln zł do 12,7 mln, wzrost wskaźnika EBITDA z 1,2 mln zł do 4,7 mln zł oraz wzrost zysku netto z 0,15 mln zł do 3,4 mln zł.

W pierwszym kwartale br. e-Kiosk wypracował przychody na poziomie 3,2 mln zł, natomiast wskaźnik EBITDA skorygowana wyniósł 1,2. zł. Spółka podkreśla, że daje to rekordową rentowność EBITDA dla omawianego okresu na poziomie ponad 37 proc.

e-Kiosk SA jest dystrybutorem e-prasy w Polsce, który skupia w jednym miejscu zarówno katalog e-prasy, ebooków jak i audiobooków. Celem spółki jest udostępnienie pełnej oferty publikacji, periodyków i książek w wersji cyfrowej. e-Kiosk rozwija też dystrybucję oprogramowania i świadczy usługi e-commerce dla wydawnictw. Do spółki należą brandy eKiosk.pl, eGazety.pl, Nexto.pl oraz eContentLAB.pl.

78,15 proc. akcji spółki należy do Gremi Media, wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”.

Dołącz do dyskusji: Łukasz Piela w dalszym ciągu prezesem e-Kiosku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl