SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Łukasz Sowiński nowym dyrektorem ds. pracowniczych w Agorze

W październiku do zespołu Agory dołączy Łukasz Sowiński, który obejmie stanowisko dyrektora ds. pracowniczych. Do jego zadań należeć będzie m.in. opracowanie i wdrożenie strategii HR uwzględniającej wyzwania i cele biznesów Agory. Ze stanowiskiem żegna się Agnieszka Siuzdak-Zyga.

Łukasz Sowiński, fot. AgoraŁukasz Sowiński, fot. Agora

Agora podkreśla, że zadania stojące przed Łukaszem Sowińskim są „bardzo istotne”. - Przed nim i całym jego działem wiele wyzwań, m.in. związanych ze stworzeniem planu działań z zakresu HR odpowiadających nowym celom strategicznym spółki, w tym wymaganiom z obszaru ESG. Jesteśmy jednak przekonani, że to właściwa osoba do realizacji tej misji, która podejdzie do niej z pełnym profesjonalizmem i ogromnym zaangażowaniem - mówi Agnieszka Siuzdak-Zyga, która dotychczas pełniła obowiązki dyrektora ds. pracowniczych Agory i była odpowiedzialna za ten obszar w czasie pracy w zarządzie spółki.

Siuzdak-Zyga poinformowała w czerwcu, że odchodzi z zarządu Agory z przyczyn zdrowotnych, teraz opuszcza również stanowisko dyrektora ds. pracowniczych. Łukaszowi Sowińskiemu od października będzie podlegał zespół szkoleń i rozwoju, kadr i płac oraz rekrutacji, a także HR biznes partnerki Agory. Jego bezpośrednim przełożonym będzie prezes zarządu spółki Bartosz Hojka.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Sowiński jest menedżerem ds. HR. Ma ponad 25 lat doświadczenia zawodowego, w tym ponad 15 lat w obszarze HR. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego – Wydziału Zarządzania; dodatkowo ukończył studia na Universidad Complutense w Madrycie i Uniwersytecie w Kolonii, uzyskał też tytuł MBA for HR na Uczelni Łazarskiego. Dotychczas pracował dla międzynarodowych koncernów, m.in. Metro AG i Hyatt International, polskiej firmy Capital Service i Krajowej Izby Rozliczeniowej.

Poprzednio zajmował stanowisko partnera w agencji rekrutacyjnej Kornblit & Partners. Jest wykładowcą uczelni SWPS, SGH i WSB, trenerem oraz coachem, a także członkiem think tanku HR Influencers. Został doceniony tytułem Top HR Manager 2016, był finalistą konkursu HR business partner roku 2018.  

Odchodzi też Nina Graboś

To nie jedyna zmiana w pionach dyrektorskich spółki. Kilka dni temu Agora poinformowała, że od listopada public relations, relacje inwestorskie i ESG będą funkcjonowały samodzielnie i raportowały bezpośrednio do wyznaczonych członków zarządu spółki. Stanowisko dyrektorki ds. PR Agory obejmie Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa firmy, menedżera ds. IR - Krzysztof Mazur, a menedżerki ds. ESG - Anna Fidos. Z firmą pożegna się dotychczasowa dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Nina Graboś.

W minionym kwartale cała grupa Agora przy wzroście przychodów o 30 proc. do 261,8 mln zł i zysku EBITDA z 14,7 do 26,1 mln zł zanotowała 17,6 mln zł straty netto, wobec 9,9 mln zł straty rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Łukasz Sowiński nowym dyrektorem ds. pracowniczych w Agorze

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
agorowiec
Ło matko, faceta nam zatrudnili i dwie feministki zwolnili, świat się kończy…
odpowiedź
User
agorowiec też
Ło matko, faceta nam zatrudnili i dwie feministki zwolnili, świat się kończy…

a jakie to dwie feministki zwolnili?
odpowiedź
User
Hussi
Duży dyrektor. Duży przelew na konto co miesiąc.
odpowiedź