SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Łukasz Warzecha przechodzi z „W Sieci” do „Do Rzeczy”. „Do nowej redakcji będę lepiej pasować”

Publicysta Łukasz Warzecha po odejściu z „W Sieci” (Fratria) będzie pracował w tygodniku „Do Rzeczy” (Orle Pióro). - Wybór trochę dojrzewał i można go umieścić w jakimś stopniu, w kontekście sytuacji politycznej Polski. Po prostu mam wrażenie, że do nowej redakcji będę lepiej pasować - tłumaczy.

Łukasz Warzecha, fot. DoRzeczy.pl Article

W rozmowie z serwisem internetowym „Do Rzeczy” Łukasz Warzecha zapowiedział, że będzie pisał do tygodnika felietony, dłuższe artykuły publicystyczne oraz osobne teksty na tę stronę.

O jego odejściu z „W Sieci” portal Wirtualnemedia.pl poinformował jako pierwszy we wtorek rano. Publicysta zaznacza, że pożegnał się z tym tygodnikiem w przyjaznej atmosferze. - Przez jakiś czas byłem w przeszłości jedną z niewielu osób, które pisały do obydwu tygodników. Ten wybór trochę dojrzewał i można umieścić go w jakimś stopniu w kontekście sytuacji politycznej w Polsce - uzasadnił swoje przejście do „Do Rzeczy”. Dodał, że chce też podjąć nowe wyzwania zawodowe i sam podjął decyzję o pożegnaniu się z „W Sieci”. - Po prostu mam wrażenie, że do nowej redakcji będę lepiej pasować - stwierdził.

Warzecha był publicystą „W Sieci” od pojawienia się pisma na rynku pod koniec 2012 roku. Od wiosny 2014 roku jest felietonistą „Super Expressu”, wcześniej przez ponad 10 lat był związany z „Faktem”. Obecnie współpracuje też z Polskim Radiem 24 i Wirtualną Polską.

Według danych ZKDP we wrześniu br. średnia sprzedaż ogółem „Do Rzeczy” wynosiła 49 251 egz.

Wiosną ub.r. w odwrotnym kierunku podążył Bronisław Wildstein - przeszedł z „Do Rzeczy” do „W Sieci”. Oba tygodniki powstały na przełomie 2012 i 2013 roku, pracują w nich głównie dziennikarze związani wcześniej z „Uważam Rze”. Z oboma tytułami współpracują Marcin Wolski i Igor Zalewski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Łukasz Warzecha przechodzi z „W Sieci” do „Do Rzeczy”. „Do nowej redakcji będę lepiej pasować”

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
R.
Pan Warzecha jest wierny swoim poglądom, można się z nimi nie zgadzać ale tez myślę ze będzie lepiej pasował do nowego tytułu. Nawet czasami fajnie go poczytać albo posłuchać . Wyrazisty publicysta. Powodzenia
50 26
odpowiedź
User
ccc
Zakumuflowany przeciwnik PIS -u
28 31
odpowiedź
User
anty
Też mi news. Gdyby poszedł do GW, to by było o czym pisać. Przechodzi z jednej pisowskiej propagandówki do drugiej i tyle szumu.
53 40
odpowiedź
User
kj
powodzenia
30 19
odpowiedź
User
Maciej detektor
Jestem czytelnikiem Gazety Wyborczej i jest to jedyna gazeta, którą kupuję i czytam od deski do deski, ponieważ jest w 100% zgodna z moimi poglądami, co mi się bardzo strasznie podoba :D Dlatego jeśli Łukasz Warzecha chce, żebym czytał jego radosną twórczość, musiałby przejść do Wyborczej, inaczej nie mam szans zapoznać się z jego artykułami :) Nie czytam żadnych innych gazet, bo tylko Wyborcza jest gazetą dla intelektualnej elity! :D :P
27 42
odpowiedź