SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lux Veritatis dostała w ub. roku ponad 400 tys. zł od dwóch ministerstw

W 2020 roku Fundacja Lux Veritatis powiązana z o. Tadeuszem Rydzykiem dostała w sumie 413 tys. zł z dwóch ministerstw: Rodziny i Polityki Społecznej oraz Spraw Zagranicznych. Pieniądze przeznaczono na spoty i publikacje. Sprawę ujawnił poseł Nowoczesnej, Adam Szłapka.

Parlamentarzysta wystąpił z interpelacjami do wszystkich ministerstw, zadając im pytanie, ile pieniędzy przeznaczyły w roku 2020 na „dzieła o. Tadeusza Rydzyka”. Kilka dni temu odpowiedziały dwa z nich. Szłapka ujawnił w mediach społecznościowych, że w ub. roku Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej do podmiotów powiązanych z Fundacją Lux Veritatis przekazało 105 tysięcy złotych na emisję spotów w Telewizji Trwam.

Drugim ministerstwem, które odpowiedziało (póki co) na zapytanie było MSZ. Ten resort z kolei wydał łącznie ponad 307 tysięcy na projekty: „Rotmistrz Pilecki – przywrócenie pamięci” (180 tys. zł.), „Bohaterowie codzienności – pamięć i upowszechnianie” (24 tys. zł), „Pamięć i Tożsamość – kwartalnik historyczny” (98 tys. zł) oraz na publikację „Pamięć i nadzieja”(5 tys. zł). - Czekam na odpowiedzi od pozostałych ministerstw – pisze Adam Szłapka, zapowiadając kolejne publikacje w sieci.

Pod koniec stycznia okazało się, że w latach 2016-2020 Fundacja Lux Veritatis otrzymała 223,9 tys. zł w ramach czterech dotacji od podmiotów nadzorowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Biuro senatora PO Krzysztofa Brejzy ujawniło z kolei, że Ministerstwo Zdrowia w latach 2016-2020 zapłaciło fundacji Lux Veritatis 1,5 mln zł za usługi promocyjne w ramach programów dotyczących walki z chorobami nowotworowymi.

Fundacja Lux Veritatis oraz spółki Nasz Przyszłość i Bonum w ub.r. w ramach jednej z tarcz antykryzysowych uzyskały też łącznie 903,2 tys. zł dopłat do wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Dołącz do dyskusji: Lux Veritatis dostała w ub. roku ponad 400 tys. zł od dwóch ministerstw

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grześ
Że dostał? Dla siebie dostał i nikogo to nie powinno obchodzić, że dla siebie dostał.
odpowiedź
User
Marek
To skandal, że dzieło ojca Rydzyka zostało przez ministerstwa wycenione tylko na 400k rocznie. Tyle to ojciec potrzebuje na przeglądy i opony zimowe do swojej floty aut, które bez ustanku otrzymuje od bezdomnych. Skandal! Wstydźcie się panie i panowie ministrowie.
odpowiedź
User
Wojtek 1 23 45 7 8
W komentarzach, jak zwykle - mowa miłości...
odpowiedź