SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

LVMH przestanie stosować plastik w opakowanich

Koncern LVMH, właściciel m.in. luksusowej marki Louis Vuitton zapowiedział, że do 2026 roku całkowicie zrezygnuje ze stosowania plastiku w swoich opakowaniach.

Article

Firma zaprezentowała właśnie na walnym zgromadzeniu tzw. nową mapę drogową dotyczącą ekologii. Główny jej cel zakłada „zero pierwotnego plastiku” w opakowaniach do 2026 roku. To znaczy, że LVMH będzie korzystać wyłącznie z surowców biologicznych lub z plastiku pochodzącego z recyklingu lub surowców biologicznych.

Dodatkowo producent zobowiązał się, że ​​do 2026 roku 100 proc. surowców strategicznych będzie certyfikowanych w sposób zapewniający ochronę ekosystemów i zasobów wodnych.

LVMH ponadto zobowiązała się do zmniejszenia o 50 proc. emisji dwutlenku węgla związanej ze zużyciem energii w najbliższych 5 latach w porównaniu z rokiem 2019. Ma też do tego czasu zaopatrywać swoje sklepy i obiekty w 100 proc. w energię odnawialną.

O 55 proc. do 2030 roku, w porównaniu z 2019 rokiem ma zostać zmniejszona całkowita emisja gazów cieplarnianych na jednostkę wartości dodanej, bezpośrednie i pośrednie (w tym surowce, transport itp.), sklasyfikowane zgodnie z międzynarodowymi normami jako „zakres 3”.

Antoine Arnault, dyrektor ds. wizerunku i środowiska w LVMH poinformował też, że do 2023 roku 100 proc. nowych produktów będzie częścią tzw. „kreatywnego podejścia do obiegu zamkniętego w celu dalszego zmniejszenia ich wpływu na środowisko".

Dołącz do dyskusji: LVMH przestanie stosować plastik w opakowanich

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Amman
Dobrze, że nie zmniejszają emisji względem 1983. Nie ma to jak manipulowanie wskaźnikami
1 0
odpowiedź