SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

m-kupony w Polsce

Komórkowe m-kupony wchodzą do Polski

Ponad 36% osób, które otrzymały SMSem m-kupony, zasiadło podczas jednego z czerwcowych weekendów w salach kina Silver Screen. Wiadomość zawierała informacje o ofercie (2 bilety w cenie 22 złotych) oraz unikatowy 9 cyfrowy numer, który wraz z numerem telefonu komórkowego należało podać w kasie kina. Weryfikacja m-kuponów następowała za pomocą specjalnych terminali, przypominających podobne urządzenia do weryfikacji kart kredytowych, jednak nie wymagające podłączenia do linii telefonicznej, lecz komunikujące się bezprzewodowo z serwerem systemu m-couponingowego MobiJOY!.

Numery telefonów osób, którym wysłano m-kupony pochodziły z 3 różnych źródeł, po to, aby wybrać najlepsze rozwiązania pod kątem kolejnych podobnych akcji. Spośród 539 osób, których dane znajdowały się w najlepiej dobranej bazie, aż 196 wybrało się do kina. Oznacza to, że skuteczność przekroczyła 36%, poziom niezwykle rzadko spotykany w marketingu bezpośrednim.

Po zakończeniu akcji przeprowadzono badania marketingowe (CATI - komputerowo wspomagane wywiady telefoniczne) wśród odbiorców m-kuponów. Okazało się, że aż 42% osób, które skorzystało z oferty wyraziło zadowolenie i chęć otrzymywania podobnych SMSów w przyszłości. "Potencjał tak prowadzonej promocji sprzedaży jest jeszcze większy, o czym świadczyły liczne telefony do kas Silver Screenu od osób sprawdzających, czy otrzymane wiadomości nie są zwykłym żartem. Wynika to z braku wcześniejszych doświadczeń Polaków z m-kuponami." - uważa Piotr Długiewicz, szef agencji MobiJOY! Mobile Marketing.

Od początku lipca agencja marketingu mobilnego MobiJOY! wprowadza ofertę m-kuponową: dobór bazy danych, wysyłkę SMSów oraz wypożyczenie m-terminali na czas akcji. Zaplecze technologiczne zapewniają MobiJOY! Mobile Marketing oraz dwie inne polskie firmy: One-2-One w zakresie rozwiązań SMSowych oraz MobileBox w dziedzinie komunikacji M-2-M.

Znane w całej Europie i bijące rekordy popularności w Wielkiej Brytanii m-kupony weszły do Polski. Po wynikach pierwszej tego typu akcji, przeprowadzonej pilotażowo przez MobiJOY! Mobile Marketing dla sieci kinowej Silver Screen, można przypuszczać, że wkrótce staną się równie popularne na polskim rynku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: m-kupony w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl