SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Firma należąca do Canal+ pomaga wejść ekologicznej stacji do Europy

Dostawca usług płatnej telewizji M7 Group, który należy do Grupy Canal+, zawarł długoterminową umowę w sprawie dystrybucji drogą satelitarną oraz OTT stacji EarthxTV. Kanał z siedzibą w Teksasie skupia się na dzikiej przyrodzie, ochronie środowiska, ekologii  i zrównoważonym rozwoju.

 

Stacja EarthxTV niedawno zadebiutowała w Wielkiej Brytanii i Irlandii na platformach cyfrowych Sky i Freeview. Teraz dzięki współpracy z M7 Group będzie mogła pojawić się 8 kolejnych rynkach europejskich, gdzie działa ta firma. To Holandia, Belgia, Niemcy, Austria, Czechy, Rumunia, Słowacja i Węgry. Jednocześnie dystrybucja satelitarna przez Astrę 23,5E pozwoli operatorom płatnej telewizji z innych europejskich państw na pozyskanie sygnału stacji. EarthxTV rozpocznie niekodowaną w jakości HD na transponderze M7 Group. Trafi do oferty platform: Skylink, Canal Digitaal, TV Vlaanderen, Direct One, Focus Sat, HD Austria oraz Télésat.

„Mamy nadzieję, że wielu operatorów w Europie wprowadzi ten kanał do oferty”

Na razie nie wiadomo czy EarthxTV rozważa wejście na polski rynek. Canal+, Polsat Box i Orange korzystają z pozycji orbitalnej Hot Bird 13E. W ofercie stacji EarthxTV, która ma siedzibę w Dallas w Stanach Zjednoczonych są setki godzin programów o dzikiej przyrodzie, ekstremalnych warunkach pogodowych, cudach natury, technologii oraz innowacjach, urządzaniu domów, stylowi życia, podróżach, jedzeniu. Nie brakuje filmów dokumentalnych na temat ochrony środowiska oraz produkcji fabularnych.

W czasie rosnącej popularności kanałów w jakości 4K rośnie popularność stacji, które pokazują programy przyrodnicze i podróżnicze. We wrześniu w Polsce zadebiutował Love Nature 4K, który jest konkurentem National Geographic Wild, Animal Planet czy Polsat Viasat Nature. Na liście dekoderów Polsat Box pojawiła się też próbna emisja myZen 4K, który pokazuje programy poświęcone stylowi życia, gotowaniu i podróżom.

- Biorąc pod uwagę ważną misję stacji, jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z EarthxTV, która ułatwia jej wejście na kluczowe rynki europejskie. Mamy nadzieję, że wielu innych operatorów w Europie wkrótce wprowadzi ten kanał do oferty. Dziękujemy EarthxTV za zaufanie do naszych rozwiązań dystrybucji satelitarnej i OTT i liczymy na udaną współpracę - powiedział Bill Wijdeveld, wiceprezes M7 Group. Niedawno Canal+ zapowiedział wprowadzenie na rynek ekologicznego dekodera, który pojawi się na wszystkich rynkach, gdzie działa.

- Współpraca z kluczowym graczem, takim jak M7, jest ważnym krokiem w budowaniu europejskiego zasięgu naszego kanału. Tym samym więcej osób będzie mogło oglądać nasze programy i lepiej zrozumieć wyzwania środowiskowe - stwierdził Rajan Singh, który odpowiada za globalną dystrybucję EarthxTV.

Dołącz do dyskusji: Firma należąca do Canal+ pomaga wejść ekologicznej stacji do Europy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl