SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były szef TVP2 na stałe dyrektorem państwowego Studia Filmów Rysunkowych

Maciej Chmiel został powołany na stanowisko dyrektora Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. W ostatnich latach był menedżerem w Telewizji Polskiej, a wcześniej m.in. publicystą prasowym i producentem.

Maciej Chmiel, fot. MKiDNArticle

Powołanie na stanowisko dyrektora Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej Maciej Chmiel odebrał od ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego. Pięcioletnią kadencję zacznie 1 maja.

Maciej Chmiel od końcówki kwietnia ub.r. pełnił już obowiązki dyrektora Studia Filmów Rysunkowych. Zapowiedziano wtedy, że będzie odpowiadał m.in. za budowę Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji, na które przyznano 15,1 mln zł dofinansowania z funduszy norweskich.

Centrum ma być połączeniem nowoczesnego muzeum z parkiem rozrywki i prezentować dorobek Studia Filmów Rysunkowych. Budowa, której budżet to 32 mln zł, potrwa do 2023 roku.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Chmiel został wtedy trzecią osobą pełniącą obowiązki szefa Studia Filmów Rysunkowych po tym, jak w grudniu ub.r. po 10 latach pełnienia tej funkcji na emeryturę przeszedł Andrzej Orzechowski. Obowiązki dyrektora pełnili kolejno Tomasz Małodobry i Robert Banasiak, dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

Maciej Chmiel w TVP, na festiwalach i w prasie

Poprzednio Maciej Chmiel był związany z Telewizją Polską. W pierwszej połowie 2016 roku był dyrektorem TVP2, a potem wicedyrektorem biura handlu.

Z branżą mediów i rozrywki jest związany od ponad 30 lat. W latach 80. był uczestnikiem ruchu trzeciego obiegu – organizował festiwal Róbrege, menedżerem zespołu Dezerter, pracował w redakcji pisma „Brulion”.

Potem jako dziennikarz współpracował m.in. z Telewizją Polską i Polskim Radiem, a także tytułami prasowymi, m.in. „Tygodnikiem Literacki” i „Do Rzeczy”. Produkował programy telewizyjne, filmy dokumentalne, płyty i wideoklipy.

Był pomysłodawcą Fryderyków, wicedyrektorem festiwali w Opolu i w Sopocie. Jako ekspert i juror uczestniczył w festiwalach Cartoon Forum (Tuluza), Animateka (Lublana),  AniFilm (Trzeboń), Warsaw Kids Film Forum (Warszawa).

Dołącz do dyskusji: Były szef TVP2 na stałe dyrektorem państwowego Studia Filmów Rysunkowych

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość X
Był też dyrektorem biura handlu TVP po tym jak w TVP2 dyrektorem był Marcin Wolski.
Lata 1984-1989 Pan Chmiel był menedżerem zespołu rockowego Dezerter.
odpowiedź
User
Medion
Bardzo w porządku człowiek
odpowiedź
User
LPD
Wizjoner.
odpowiedź