SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Chudkiewicz prowadzi "Łódzkie Wiadomości Dnia" w TVP3

Maciej Chudkiewicz, dziennikarz TVP3 związany z łódzkim i warszawskim oddziałem tego kanału, został jednym z gospodarzy magazynu informacyjnego "Łódzkie Wiadomości Dnia". - Cieszę się, że mogę poprowadzić inny format niż tylko rozmowy, choć publicystyka ze względu na swoją dynamikę i wyzwania pozostanie wciąż numerem jeden - mówi Wirtualnemedia.pl Chudkiewicz.

Maciej Chudkiewicz prowadzi "Łódzkie Wiadomości Dnia", fot. TVPArticle

Po raz pierwszy Maciej Chudkiewicz poprowadził "Łódzkie Wiadomości Dnia" w poniedziałek 10 października. Tego dnia był gospodarzem programu o godz. 12:30, 14:30 i 16:30. Jak mówi nam dziennikarz, dołączył do grona prowadzących codzienny magazyn informacyjny TVP3 Łódź wraz ze startem jesiennej ramówki kanału.

- Bardzo się cieszę, że mogę pracować z ekipą z łódzkiego ośrodka TVP, która jest profesjonalna, a jednocześnie bardzo otwarta. Póki co nie bardzo mi wytykają, że jestem warszawiakiem i mam nadzieję, że tak zostanie - mówi z przekąsem Maciej Chudkiewicz. Dziennikarz w TVP3 Łódź prowadzi także programy publicystyczne: "Rozmowa dnia" oraz "Łódzkie sprawy". Raz był także gospodarzem magazynu "Samorządni".

Macieja Chudkiewicza można także zobaczyć w warszawskim oddziale TVP3. Prowadzi tam programy publicystyczne: "Gra o Polskę", "Zawsze na temat", "Region polityka" oraz "Kierunek CPK", w którym przybliżana jest idea i założenia Centralnego Portu Komunikacyjnego. Natomiast w ogólnopolskim paśmie TVP3 jest autorem programów: "Echa dnia", "Tygodnik polityczny" i "Śniadanie samorządowe".

Na razie Macieja Chudkiewicza w roli gospodarza "Łódzkich Wiadomości Dnia" - oprócz debiutu - można było zobaczyć także 12 i 26 października w wydaniach o godz. 12:30, 14:30 i 16:30 (w sumie nadawanych jest pięć wydań każdego dnia, także o godz. 18:30 i 21:30).

- Cieszę się, że mogę poprowadzić inny format niż tylko rozmowy, choć publicystyka ze względu na swoją dynamikę i wyzwania pozostanie wciąż numerem jeden. Jestem przekonany, że moja stała obecność na łódzkiej antenie jest krokiem w stronę dalszego rozwoju na antenach Telewizji Polskiej - dodaje Maciej Chudkiewicz.

Przez 10 lat związany z "Tygodnikiem Solidarność"

Dziennikarz dołączył do Telewizji Polskiej w grudniu 2018 r. Na początku na antenie TVP3 prowadził program publicystyczny "Twój wybór", w którym pojawiali się politycy z czołowych ugrupowań, którzy dyskutowali na bieżące tematy dotyczące zarówno spraw ogólnopolskich, jak i samorządowych. Później Chudkiewicz został gospodarzem programu "Minęła 8" i "Minęła 9" w TVP Info.

Przed dołączeniem do telewizji publicznej był przez prawie 10 lat związany z "Tygodnikiem Solidarność", gdzie pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Maciej Chudkiewicz jest absolwentem Instytutu Socjologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk i Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności.

Udział TVP3 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2021 r. wyniósł 1,01 proc.

Dołącz do dyskusji: Maciej Chudkiewicz prowadzi "Łódzkie Wiadomości Dnia" w TVP3

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Michał 87
Krótka ta ławka w TVP że każdy dzienikarzy prowadzi tam po kilka, kilkanaście programów na raz.
odpowiedź
User
Groszek
Nuda normalnie flaszki z olejem!
odpowiedź
User
Grochal
Przestań kłamać i udawać! Precz z TVP
odpowiedź