SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Pilipczuk w zarządzie Emitela

Maciej Pilipczuk objął stanowisko dyrektora finansowego i dołączył do zarządu operatora naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej Emitel. Zastąpił Aleksandra Skołożyńskiego, z firmą jest związany od ponad siedmiu lat.

Maciej PilipczukMaciej Pilipczuk

Poprzednio dyrektorem finansowym i członkiem zarządu w Emitelu był Aleksander Skołożyński, z firmą był związany od 2012 roku. Pod koniec ub.r. odszedł do Elemental Holding na stanowisko dyrektora finansowego i członka zarządu.

Maciej Pilipczuk pracuje w Emitelu od początku 2015 roku. Początkowo był menedżerem ds. raportowania i budżetowania, a od początku 2018 roku zastępcą dyrektora finansowego.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W latach 2008-2014 pracował w UPC Polska, a przedtem przez dwa lata w Polskie Telefonii Cyfrowej (obecnie T-Mobile Polska). Jako menedżer ds. planowania finansowego i analiz realizował projekty z zakresu optymalizacji kosztów, planowania i raportowania, modelowania finansowego, zarządzania przepływami pieniężnymi oraz pozyskiwania finansowania.

Jest absolwentem studiów z zakresu finansów i bankowości na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz studiów biznesowych w Aalborg University.

Prezesem Emitela od początku 2018 roku jest Andrzej Kozłowski, wcześniej związany m.in. z Orlenem. W zarządzie są także, od początku 2018 roku, Maciej Staszak (jako wiceprezes) i Jerzy Godek.

Z radą nadzorczą Emitela pożegnali się właśnie Dominika Bettman i Sławomir Jędrzejczyk. Oboje zostali powołani do rady na początku ub.r.

Bettman od 2018 roku jest prezesem Siemensa, ogółem z tym koncernem jest związana od 26 lat. W połowie ub.r. została powołana do rady nadzorczej Santander Bank Polska, a od wiosny 2019 roku jest wiceprezydentem Konfedaracji Lewiatan.

Sławomir Jędrzejczyk w latach 2005-2008 był prezesem Emitela. Pracował też na stanowiskach dyrektorskich w Telekomunikacji Polskiej (ówczesnym właścicielu Emitela) i Orlenie. Jesienią ub.r. został członkiem razy nadzorczej dewelopera Echo Investment.

Emitel z nowym właścicielem

W 2020 roku Emitel zanotował wzrost skonsolidowanych przychodów o 0,4 proc. do 448,49 mln zł, a jego zysk netto zwiększył się z 32,12 do 35,86 mln zł. Wpływy firmy z umów z klientami zmalały rok do roku z 382,93 do 380,35 mln zł, a te z wynajmu i dzierżawy zwiększyły się z 63,69 do 68,14 mln zł.

Wiosną ub.r. Emitel przymierzał się do debiutu na warszawskiej giełdzie, ale po kilku miesiącach zawiesił swoje postępowanie prospektowe przed Komisją Nadzoru Finansowego, uzasadniając to czynnikami biznesowymi i rynkowymi.

W styczniu br. ogłoszono, że 100 proc. akcji Emitela od amerykańskiego funduszu Alinda Capital Partners zostanie przejęte za 352 mln funtów przez brytyjski fundusz Cordiant Digital.

Dołącz do dyskusji: Maciej Pilipczuk w zarządzie Emitela

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl