SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Rusiński z nowojorskiego Klubu „Gazety Polskiej” współpracownikiem Polskiego Radia

Rezydujący w Stanach Zjednoczonych Maciej Rusiński został nowym współpracownikiem Polskiego Radia. Będzie przygotowywał korespondencje z Nowego Jorku - informuje portal Wirtualnemedia.pl rzeczniczka prasowa publicznego nadawcy. Rusiński jest szefem Klubu „Gazety Polskiej” w tym mieście.

Maciej Rusiński, fot. TV RepublikaArticle

Wcześniej korespondencje z Nowego Jorku dla Polskiego Radia przygotowywała Agata Król, związana do 2017 roku z Telewizją Polską. W październiku 2020 roku Król wróciła do Polski.

- W kwietniu współpracę z Polskim Radiem zaczął Maciej Rusiński. Będzie przygotowywał korespondencje z Nowego Jorku. Naszym korespondentem w Waszyngtonie jest Marek Wałkuski - informuje portal Wirtualnemedia.pl Monika Kuś, rzeczniczka prasowa publicznego nadawcy.

Maciej Rusiński szefuje Klubowi „Gazety Polskiej” w Nowym Jorku, współpracował też z „Gazetą Polską”, „Gazetą Polską Codziennie” i Telewizją Republika.  Przygotowywał dla tych tytułów m.in. komentarze dotyczące wyborów w USA.

W październiku 2020 roku Polskie Radio otworzyło placówkę korespondencką w Pradze, wysyłając tam byłego dziennikarza radia Gdańsk, Wojciecha Stobbę.  Nadawca nie miał nie ma od kilku lat placówki korespondenckiej w stolice Czech, więc kluczowe dla naszych sąsiadów wydarzenia (jak np. wybory prezydenckie w 2017 roku) obsługiwali specjalni wysłannicy nadawcy. Z kolei we wrześniu ub.r. radio rozstało się ze swoim wieloletnim korespondentem w Paryżu, Markiem Brzezińskim. Zastąpił go Stefan Foltzer.  Także jesienią 2020 r. nastąpiła zmiana korespondenta w Berlinie: Witolda Maszewskiego zastąpił Wojciech Osiński.

W ub.r. Polskie Radio osiągnęło wzrost przychodów o 9,45 proc. do 346,99 mln zł. Wpływy marketingowe skurczyły się o 33 proc., za to środki z abonamentu rtv i rekompensaty wzrosły o 27 proc., stanowiąc już 80,5 proc. budżetu nadawcy. Natomiast koszty zwiększyły się o 0,4 proc. do 326,6 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Maciej Rusiński z nowojorskiego Klubu „Gazety Polskiej” współpracownikiem Polskiego Radia

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
Program koryto+ ma już teraz zasięg międzynarodowy. Mają rozmach s....... .
odpowiedź
User
GG
To cieszy, że państwowe Media przechwytują najlepszych specjalistów zanim zgarnie ich wolny rynek. Podoba mi się patriotyzm tych ludzi, bo na wolnym rynku z pewnością zarobiliby znacznie więcej
odpowiedź
User
YKK
Kolejny którego jedyną kwalifikacją jest przynależność do klubu oszołoma. O tempora, o mores...
odpowiedź