SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Maciej Samcik po 21 latach pracy odchodzi z „Gazety Wyborczej”, stawia na blog „Subiektywnie o finansach”

Dziennikarz ekonomiczny Maciej Samcik w marcu br. zakończy pracę w „Gazecie Wyborczej” (Agora), z którą związany jest od 1997 roku. Nadal będzie natomiast prowadził blog Subiektywnieofinansach.pl.

Maciej Samcik Article

Według naszych ustaleń Samcik rozstaje się z „Gazetą Wyborczą” za porozumieniem stron. W redakcji będzie zatrudniony do końca marca br.

- To rozstanie za porozumieniem stron, wynikające z rozejścia się naszych dróg. To się zdarza po tak długiej współpracy. Ale i tak nie będzie ono dla mnie łatwe. Jako dziennikarz działu gospodarczego „Gazety Wyborczej” spędziłem niemal pół życia, i prawie całe życie zawodowe w newsroomie tej gazety - stwierdza Maciej Samcik w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. - Jakkolwiek wciąż nie umiem zaakceptować odejścia przed rokiem dużej części doświadczonych dziennikarzy działu ekonomicznego „Wyborczej” - wtedy coś we mnie pękło - to niezmiennie trzymam kciuki za szefów, koleżanki i kolegów. Wysokojakościowe dziennikarstwo nie zginie, bo ludzie zawsze będą potrzebowali kogoś, kto kompetentnie i rzetelnie wytłumaczy im to, co się wokół nich dzieje - podkreśla.

Maciej Samcik pracował w „Gazecie Wyborczej” przez 21 lat

Maciej Samcik z „Gazetą Wyborczą” jest związany od 1997 roku. Zajmuje się przede wszystkim tematyką banków i innych firm z sektora finansowego (analizował także reklamy podmiotów z tej branży). Jesienią 2013 roku został szefem ukazującej się w „GW” w czwartki sekcji „Pieniądze Ekstra”, którą promowano hasłem „Ekipa Samcika”.

Od wielu lat Samcik prowadzi bloga „Subiektywnie o finansach”. Wiosną ub.r. przeniósł go z należącej go Agory platformy Blox.pl na własną domenę. Dziennikarz zamierza dalej tworzyć ten blog. Napisał też kilka książek poradnikowych o zarządzaniu finansami osobistymi, opublikowanych przez Wydawnictwo Agora.

Samcik otrzymał wiele nagród. W 2016 roku został laureatem przyznanej wtedy po raz pierwszy Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska, a wcześniej m.in. dostał nagrodę specjalną w konkursie „Libertas et Auxilium”. Był też nominowany m.in. do Nagrody im. Dariusza Fikusa.

Według badania ZKDP w listopadzie ub.r. średnia sprzedaż ogółem „GW” wynosiła 103 316 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maciej Samcik po 21 latach pracy odchodzi z „Gazety Wyborczej”, stawia na blog „Subiektywnie o finansach”

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
end
Tonący statek gw
49 19
odpowiedź
User
widz555
Szkoda, a w zasadzie strata dla GW.
36 13
odpowiedź
User
Thara
To oczywiste. Nikt tam nie widzi przyszłości...
52 14
odpowiedź
User
Tychy
Im bardziej wydawcy będą cisnąć, tym bardziej ludzie będą uciekać. Myślę jednak, że on na tym przegra najbardziej, bo przekona się, że bez marki za plecami wcale nie jest łatwo. Wystarczy, że wezmą go głodem i na przykład przez pół roku nie dadzą żadnej reklamy.
21 15
odpowiedź
User
lol
może znajdą się sympatycy którzy utworzą profil "kogo nie słychać w GW"?
31 16
odpowiedź