SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Stec, Piotr Woźny i Alojzy Nowak w radzie nadzorczej firmy energetycznej Zygmunta Solorza

Do rady nadzorczej Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK), kontrolowanej przez Zygmunta Solorza, zostali powołani wiceprezes Cyfrowego Polsatu Maciej Stec, były wiceminister cyfryzacji Piotr Woźny oraz ekonomista Alojzy Z. Nowak.

9 czerwca z zasiadania w radzie nadzorczej Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin zrezygnował Piotr Stępniak, a w zeszły czwartek Sławomir Sykucki, obaj nie podali przyczyny. Stępniak pełnił tę funkcję od kwietnia ub.r., a Sykucki od połowy 2017 roku.

W radzie nadzorczej ZE PAK nadal są Wojciech Piskorz jako przewodniczący (od połowy 2017 roku), Wiesław Walendziak jako wiceprzewodniczący (też od połowy 2017 roku), zasiadający też w radach nadzorczych Cyfrowego Polsatu i Netii Tomasz Szeląg (od października 2016 roku), Leszek Wysłocki (od końcówki 2004 roku), Sławomir Zakrzewski (od października 2017 roku) oraz Grzegorz Krystek (od kwietnia ub.r.).

Na początku maja ze stanowiska prezesa ZE PAK zrezygnował zajmujący je przez nieco ponad rok Henryk Sobierajski. Obowiązki prezesa spółki przejął Maciej Nietopiel, od lipca ub.r. jej wiceprezes.

W radzie nadzorczej ZE PAK Maciej Stec, Piotr Woźny i Alojzy Nowak

Maciej Stec z grupą kapitałową Zygmunta Solorza jest związany od 2003 roku. Początkowo był dyrektorem zarządzającym Polsat Media, a w latach 2007-2019 członkiem zarządu i dyrektorem sprzedaży i zakupów zagranicznych w Telewizji Polsat. W listopadzie 2014 roku został powołany do zarządu Cyfrowego Polsatu, a w kwietniu ub.r. został wiceprezesem tej spółki i Polkomtelu.

Ponadto Maciej Stec jest członkiem rad nadzorczych Telewizji Polsat i Muzo.fm oraz członkiem zarządów Polsat Ltd. i Polsat Jim Jam Ltd.

Piotr Woźny poprzednio przez prawie pięć lat był związany z administracją publiczną. Od listopada 2015 do końca marca 2017 roku był wiceministrem cyfryzacji (odpowiadał za m.in. za budowę sieci szerokopasmowych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa oraz za koncepcję Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej). W maju 2017 roku został doradcą ówczesnego wicepremiera Mateusza Morawieckiego, od stycznia do marca 2018 roku wiceministrem w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, a od marca 2018 roku do końca maja br. pełnomocnikiem premiera ds. programu Czyste Powietrze.

W tej ostatniej funkcji odpowiadał za przygotowywanie regulacji prawnych dotyczących standardów emisyjnych kotłów na paliwa stałe oraz norm jakościowych paliw stałych używanych do ogrzewania domów, a także implementacją termomodernizacyjnej ulgi podatkowej obowiązującej od początku ub.r.

Ponadto Piotr Woźny od czerwca 2018 do stycznia ub.r. był wiceprezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a od końca sierpnia ub.r. do końca maja br. prezesem tej instytucji. Nadzorował m.in. program wsparcia zakupu domowych instalacji fotowoltaicznych Mój Prąd oraz zmiany w programie Czyste Powietrze.

Z kolei Alojzy Z. Nowak to ekonomista od wielu lat związany z Uniwersytetem Warszawskim (był tam m.in. prodziekanem i dziekanem Wydziału Zarządzania, dyrektorem Centrum Europejskiego i prorektorem ds. badań naukowych i współpracy). Ponadto przez 15 lat był także kierownikiem Katedry Finansów w Akademii Leona Koźmińskiego.

Nowak był lub jest członkiem rad nadzorczych m.in. PTE Warta, PKO BP, JSW, PZU i Banku Millennium, a także przewodniczącym i wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Eurolotu. Jest członkiem Narodowej Rady Rozwoju, powołanym przez prezydenta Andrzeja Dudę.

W ub.r. Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin zanotował wzrost przychodów sprzedażowych o 24,9 proc. do 2,88 mld zł i zysku EBITDA z 89,79 do 393,35 mln zł. Wynik netto mocno zmalał wskutek odpisu i spadku wartości aktywów. Firma zmniejszyła zużycie węgla i emisję CO2. - Już dziś z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością można stwierdzić, że obecny rok nie będzie tak dobry jak poprzedni pod względem finansowym czy operacyjnym - przyznał w sprawozdaniu Henryk Sobierajski.

W drugiej połowie maja ZE PAK poinformował, że jego dwie spółki zależne zamierzają w ramach zwolnień grupowych pożegnać się z maksymalnie 237 pracownikami.

Dołącz do dyskusji: Maciej Stec, Piotr Woźny i Alojzy Nowak w radzie nadzorczej firmy energetycznej Zygmunta Solorza

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
oiu
Maciej STEC !
odpowiedź
User
Ada
Pan z zawodu wiceprezes Stec na telewizji słabo się zna ("Polacy nie zapłacą za VOD" - to może sprawdzi się w energetyce.

odpowiedź
User
olek
Pan z zawodu wiceprezes Stec na telewizji słabo się zna ("Polacy nie zapłacą za VOD" - to może sprawdzi się w energetyce.
cóż wyniki grupy i ekspansja mówia co innego
odpowiedź