SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Maciej Stuhr z żoną pozwali 24 wydawców za naruszenie prywatności. 100 tys. zł odszkodowania na cele charytatywne

Maciej i Samanta Stuhrowie oraz ich nowi partnerzy pozwali 24 wydawców prasy kolorowej i serwisów internetowych o show-biznesie za nieprawdziwe publikacje naruszające ich prywatność. Pierwsze z uzyskanych odszkodowań przeznaczyli na cele charytatywne.

Maciej Stuhr, fot. akpa Article

Latem ub.r. pisma i serwisy zajmujące się show-biznesem rozpisywały się o kryzysie w małżeństwie Macieja i Samanty Stuhrów, relacjonując, że żona aktora zaszła w ciążę z Jakubem Krupskim, natomiast Maciej Stuhr związał się z Katarzyną Błażejewską.

Aktor nie krył oburzenia na te publikacje. - Jesteście ludzkimi wszami, a nie strażnikami moralności i trzeba to jasno powiedzieć - powiedział w sierpniu ub.r. o wydawcach pism tabloidowych i serwisów plotkarskich w wywiadzie dla „Newsweeka” (przeczytaj więcej). Stuhra poparł jego ojciec. - Dla mnie i mojej żony historia, która wydarza się w te wakacje, jest absurdalna. Bo w tej skomplikowanej osobistej sytuacji, w jakiej znalazł się nasz syn, uważamy, że on się wzorowo zachowuje. Niesłychanie po dżentelmeńsku. Zostawia wszystko, dba o to dziecko, stwarza sytuacje ponad podziałami, kłótniami i awanturami. Jesteśmy wręcz z niego dumni. No, ale potem zaglądam do tych gazetek i się okazuje, że mój syn jest bohaterem skandalu. Obok matkobójczyni… Nie możemy tego objąć. Ogarnąć. Zrozumieć - stwierdził Jerzy Stuhr (więcej na ten temat).

Pod koniec maja Maciej Stuhr na swoim profilu facebookowym poinformował, że od jednego z wydawnictw za publikacje naruszające jego prywatność uzyskał 100 tys. odszkodowania, które przekazał na rzecz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.

 
Post użytkownika Maciej Stuhr.

 

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Samanta i Maciej Stuhrowie, wystąpili na drogę sądową przeciwko wydawcom wszystkich tytułów prasowych i serwisów internetowych, które zamieścimy nieprawdziwe informacje o ich życiu prywatnym, natomiast Jakub Krupski i Katarzyna Błażejewska - tylko przeciw tym, które przedstawiały ich personalnie. W efekcie uzyskali 24 postanowień sądów o zabezpieczeniu roszczenia poprzez zakaz zamieszczania publikacji na tematy związane z ich życiem osobistym.

- Co do zasady możemy więc stwierdzić, że liczne naruszenia dóbr osobistych, jakie miały miejsce w mediach w roku 2013, uznane zostały przez sądy za działania bezprawne. Poszkodowanym przysługują roszczenia o zadośćuczynienie z tytułu naruszenia prawa do prywatności, a także rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na ich temat - czytamy w oświadczeniu przesłanym nam przez menedżerkę Macieja Stuhra.

100 tys. zł odszkodowania to efekt ugody przedsądowej zawartej z jednym z wydawnictw (jego nazwę na mocy porozumienia objęto klauzulą poufności), które w swoim serwisie internetowym bez zgody Stuhrów i ich nowych partnerów zamieściło dwa teksty dotyczące ich życia prywatnego. Poszkodowani przeznaczyli tę kwotę na rzecz dwóch organizacji pożytku publicznego - Łódzkie Hospicjum dla Dzieci otrzymało 80 tys. zł, za które kupiło cztery respiratory.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maciej Stuhr z żoną pozwali 24 wydawców za naruszenie prywatności. 100 tys. zł odszkodowania na cele charytatywne

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tacyt
Kogo ty Szczurku chcesz oszukać? Samego siebie?
97 60
odpowiedź
User
Basia
Brawo. Życzę powodzenia w tej walce.
66 72
odpowiedź
User
Tacyt
W walce o pieniądze na nowe, patchworkowe mieszanie?
98 69
odpowiedź
User
pavv
Gdyby wszyscy poszkodowani pozwali te śmieciowe gazety i portale to po roku zostałby jeden z wiarygodnymi informacjami,
59 21
odpowiedź
User
Troy
Żyjesz ze sprzedawania twarzy, interweniujesz gdy pokażą złe ujęcie.
37 23
odpowiedź