SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Maciej Wierzyński szefem "Wiadomości"?

- Z dużym optymizmem czekam na zakończenie rozmów - mówi nam Dorota Warakomska, wicedyrektor ds. informacji i publicystyki TVP1

Wszystko wskazuje na to, że nowym szef "Wiadomości" zostanie Maciej Wierzyński, redaktor naczelny polonijnej gazety "Nowy Dziennik".

- Mogę potwierdzić prowadzenie rozmów w sprawie objęcia stanowiska szefa "Wiadomości", a tym samym kierownika redakcji informacji w TVP1 z Maciejem Wierzynskim - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Dorota Warakomska, wicedyrektor ds. informacji i publicystyki TVP1.

- Podczas jego pobytu w Warszawie w zeszłym tygodniu omówiliśmy wiele fundamentalnych spraw, takich jak rozumienie telewizji publicznej, jej misji, zadań a także metod ich wypełniania. Chodzi z grubsza o to, by programy informacyjne, bo o nich
rozmawialiśmy, były robione dla widzów a nie dla polityków, by wyszły z poza zaklętego kręgu rządowo-prezydencko-parlamentarnego, by mówiły językiem prostym, by tłumaczyły  ludziom zjawiska, wyjaśniały problemy a nie tylko je pokazywały, by zaciekawiały, by budziły zaufanie, by otwierały ludziom oczy, także na świat - dodała Dorota Warakomska.

Zdaniem Warakomskiej na spotkaniu w ubiegłym tygodniu doszło do wstępnego porozumienia.

- Znaleźliśmy wspólny język, znamy się z USA, newsy z publicznej stacji PBS były naturalnym materiałem do porównań z obecnymi  "Wiadomościami".
Bardzo cenie redaktora Wierzyńskiego, jest ogromnym autorytetem i dziennikarzem z bardzo dużym doświadczeniem, także telewizyjnym. Ma dobre rozeznanie w polskiej scenie politycznej. Z dużym optymizmem czekam na zakończenie rozmów - powiedziała nam Dorota Warakomska.

Obecnie kandydatura Wierzyńskiego został przedstawiona prezesowi Janowi Dworakowi i wiceprezesowi ds. programowych Ryszardowi Pacławskiemu. Aby Wierzyński objął funkcję, potrzebna jest aprobata Pacławskiego.

Obecnie stanowisko szefa programu pełni były wydawca "Wiadomości" Lena Bretes, wybrana wiosną przez Pacławskiego.

Wierzyński jest redaktorem naczelnym założonego w 1971 r. w USA "Nowego Dziennika". Tytuł uznawany jest za najbardziej poczytny i wpływowy wśród polskiej Polonii w stanach Zjednoczonych. Do 1989 roku na łamach gazety dominowała tematyka społeczno-polityczna, podejmowana z niepodległościowego, antykomunistycznego punktu widzenia. "Nowy Dziennik" wspierał piórem działania opozycji w Polsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maciej Wierzyński szefem "Wiadomości"?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl