SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Witucki: Euro 2012 nie przełożyło się na wzrost przychodów z roamingu

Wartość polskiego rynku telekomunikacyjnego wzrosła w II kw. 0,8% r/r, ocenia Telekomunikacja Polska (TPSA). Według prezesa Macieja Wituckiego wpływ organizacji Euro 2012 na rynek był zgodny z przewidywaniami i nie przełożył się na znaczący wzrost przychodów z roamingu.

"Żadnej eksplozji w roamingu nie było" - podkreślił Witucki na telekonferencji dla agencji informacyjnych. Dodał, że wpływ współorganizacji przez Polskę turnieju był generalnie zgodny z założeniami spółki. Nie podał jednak szczegółów.

Według szacunków grupy, wartość rynku telekomunikacyjnego w Polsce zwiększyła się w II kw. o 0,8%, wobec wzrostu o 0,7% (rok-do-roku) w I kw.

"Pomimo obniżek stawek MTR, głównym obszarem wzrostu był nadal segment komórkowy, który w II kw. odnotował wzrost o 2,7% w ujęciu rocznym – na co duży wpływ miały przyrost liczby klientów oraz rosnąca popularność mobilnych usług przesyłu danych. Wyraźnej poprawie uległy trendy na rynku stacjonarnym – jego wartość zmniejszyła się w II kw. o 1,4% (rok-do-roku) wobec spadku o 4,3% rok wcześniej" - czytamy w raporcie TPSA.

Witucki ocenił, że w całym roku wartość rynku telekomunikacyjnego powinna byc stabilna a dynamika jego wzrostu bliska zeru.

"W naszych oczekiwaniach nic się nie zmieniło. Cieszy m.in. brak negatywnych niespodzianek regulacyjnych" - powiedział Witucki. Ocenił, że rynek pozytywnie przyjął rebranding stacjonarnej oferty spółki na markę Orange.

"Rozszerzenie marki zostało dobrze przyjęte przez klientów zarówno pod względem sprzedaży jak i wizerunkowo" - zaznaczył prezes TPSA.

W I poł. 2012 roku spółka miała 497,00 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 1183,00 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 7190,00 mln zł wobec 7519,00 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Maciej Witucki: Euro 2012 nie przełożyło się na wzrost przychodów z roamingu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl