SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Witucki: TPSA odwoła się od kary nałożonej przez Komisję Europejską

Telekomunikacja Polska (TPSA) odwoła się od kary w wysokości 127,5 mln euro nałożonej na nią przez Komisję Europejską (KE), poinformował prezes Maciej Witucki.

TPSA będzie się tez odwoływać od decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), która przyznała spółce dopłatę do świadczenia tzw. usługi powszechnej w znacznie mniejszej wysokości od tej o jaką prosiła.

"Naszym zdaniem kara KE jest nieproporcjonalnie wysoka do przewiniena i wobec faktu, że zostało ono bezwłocznie usunięta" - powiedział Witucki na konferencji z analitykami. Dodał, że sprawą nadal zajmują się prawnicy spółki. Spółka została ukarana za nadużywanie pozycji dominującej na rynku dostępu do internetu w latach 2005-2009.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami spółka chce też zmiany decyzji UKE o wysokości dopłaty poszechnej. TPSA prosiła o dopłatę w wysokości ponad 800 mln zł, a ma otrzymać niecałe 70 mln zł. W skład usługi powszechnej wchodzi zestaw usług telekomunikacyjnych, jakie powinny być dostępne dla wszystkich użytkowników "z zachowaniem wymaganej jakości i po przystępnej cenie". Obejmuje też zapewnienia ułatwień dla niepełnosprawnych.

W I poł. 2011 roku spółka miała 1183,00 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 609,00 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 7519,00 mln zł wobec 7860,00 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Maciej Witucki: TPSA odwoła się od kary nałożonej przez Komisję Europejską

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl