SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Witucki: TPSA odwoła się od kary nałożonej przez Komisję Europejską

Telekomunikacja Polska (TPSA) odwoła się od kary w wysokości 127,5 mln euro nałożonej na nią przez Komisję Europejską (KE), poinformował prezes Maciej Witucki.

Maciej Witucki: TPSA odwoła się od kary nałożonej przez Komisję Europejską

TPSA będzie się tez odwoływać od decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), która przyznała spółce dopłatę do świadczenia tzw. usługi powszechnej w znacznie mniejszej wysokości od tej o jaką prosiła.

"Naszym zdaniem kara KE jest nieproporcjonalnie wysoka do przewiniena i wobec faktu, że zostało ono bezwłocznie usunięta" - powiedział Witucki na konferencji z analitykami. Dodał, że sprawą nadal zajmują się prawnicy spółki. Spółka została ukarana za nadużywanie pozycji dominującej na rynku dostępu do internetu w latach 2005-2009.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami spółka chce też zmiany decyzji UKE o wysokości dopłaty poszechnej. TPSA prosiła o dopłatę w wysokości ponad 800 mln zł, a ma otrzymać niecałe 70 mln zł. W skład usługi powszechnej wchodzi zestaw usług telekomunikacyjnych, jakie powinny być dostępne dla wszystkich użytkowników "z zachowaniem wymaganej jakości i po przystępnej cenie". Obejmuje też zapewnienia ułatwień dla niepełnosprawnych.

W I poł. 2011 roku spółka miała 1183,00 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 609,00 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 7519,00 mln zł wobec 7860,00 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maciej Witucki: TPSA odwoła się od kary nałożonej przez Komisję Europejską

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl