SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Witucki: TPSA z wyprzedzeniem realizuje porozumienie z UKE

Telekomunikacja Polska, realizując porozumienie z Urzędem Komunikacji Elektronicznej (UKE) zbudowała lub zmodernizowała 615 tys. linii telekomunikacyjnych (stan na koniec lipca), poinformował prezes Maciej Witucki. Dodał, że spółka wyprzedza harmonogram inwestycji uzgodniony w porozumieniu.

"Realizując porozumienie dotarczamy więcej niż planowaliśmy. Oddaliśmy m.in. więcej linii niż zakładaliśmy. Na takiej realizacji porozumienia zyskuje zarówno TP jak i cały rynek" - powiedział Witucki. W związku ze zbliżającą się drugą rocznicą porozumienia, TPSA wydała specjalny raport. Deklaruje w nim, że dzięki realizacji porozumienia spadły ceny, do sieci TP podłączono tysiące nowych lokalizacji (w związku z czym dostęp do nich zyskali też operatorzy alternatywni, zwiększyła się konkurencja na rynku.

"Dla nas ważne jest to, że nie siedzimy dziś w okopach i pracujemy nad ofertą i inwestycjami zamiast nad strategią prawną. Porozumienie to też wielki sukces regulatora, bo to dzięki niemu wartość inwestycji w infrastrukturę telekomunikacyjną nie spada. To porozumienie jest dziś głównym narzędziem walki z wykluczeniem cyfrowym" - deklaruje Witucki. Dodał, że spółka "wygasiła" dzięki porozumieniu wiele niepotrzebnych kosztów.

Pomimo to UKE wciąż ostatecznie nie zrezygnował z podziału infrastrukturalnego Telekomunikacji Polskiej. Proces ten, zgodnie z porozumieniem, jest tylko zawieszony.

"Ze strony praktycznej to nie ma dziś dla nas znaczenia. Oczywiście zamknięcie tego procesu byłoby gestem dobrej woli ze strony UKE, ale nie wierzę, żeby ostateczna decyzja była dla nas niekorzystna, zważywszy jakimi argumentami dziś dysponujemy" - powiedział Witucki.

W I poł. 2011 roku spółka miała 1183 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 609 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 7519 mln zł wobec 7860 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Maciej Witucki: TPSA z wyprzedzeniem realizuje porozumienie z UKE

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl