SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Zakrocki wygrał w sądzie pracy - może wrócić do TVP

Były dziennikarz Telewizji Polskiej, Maciej Zakrocki, wygrał w sądzie pracy z publicznym nadawcą i może wrócić na stanowisko, zajmowane do 2018 roku. Sąd pierwszej instancji uznał, że został zwolniony niezasadnie. Wyrok nie jest prawomocny, TVP oficjalnie nie komentuje go, ale wiemy, że nadawca zakłada złożenie apelacji.

Maciej ZakrockiArticle

Zakrocki pracował dla kilku anten Telewizji Polskiej od 1985 roku. W 2016 roku, gdy zmienił się zarząd nadawcy, dziennikarz pracował dla TVP Historia, TVP 1 i TVP Info. Zatrudniony był w TVP jeszcze do 2018 roku, kiedy to rozwiązano z nim umowę o pracę. Krótko potem dziennikarz, nie zgadzający się z argumentacją nadawcy, złożył pozew w Sądzie Pracy, domagając się przywrócenia na poprzednie stanowisko.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W poniedziałek sąd pierwszej instancji przychylił się do jego argumentacji i zdecydował, że TVP powinna przyjąć Zakrockiego z powrotem. Jak stwierdził dziennikarz na Facebooku, skład orzekający uznał, iż został on pozbawiony pracy „niezasadnie i ze złamaniem wielu zasad”.

- Nakazał mnie do pracy przywrócić. I choć nie skorzystam, to jednak jest to dla mnie ważne orzeczenie. Wiedzą Państwo z jakich powodów - zapowiedział Zakrocki.

TVP prawdopodobnie się odwoła

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl dziennikarz nie chciał komentować orzeczenia, uzasadniając to dobrem procesu (decyzja sądu nie jest prawomocna). Niewykluczone, że po uprawomocnieniu się wyroku Zakrocki wystąpi na drogę cywilną przeciwko TVP, domagając się (na podstawie wyroku z sądu pracy) zwrotu utraconych dochodów. Tej wiadomości jednak także nie udało nam się potwierdzić.

O komentarz do wyroku poprosiliśmy Telewizję Polską, nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi. Nieoficjalnie jednak wiemy, że nadawca poczeka na uzasadnienie pisemne wyroku i najprawdopodobniej złoży od niego apelację. Maciej Zakrocki, jak ustaliliśmy, nie będzie się odwoływał.

Kim jest Maciej Zakrocki

Maciej Zakrocki pracował w TVP od 1985 roku. Zajmował się tam głównie problematyką europejską. Przez wiele lat przygotowywał dla kanału TVP Info program "Debata po europejsku” i prowadził dla tej anteny cykl „Debata Trójstronna”.

W 2014 roku zaczął pracował dla radia TOK FM (Agora): teraz jest tam gospodarzem codziennej wieczornej audycji „Maciej Zakrocki przedstawia” (godz. 23:00), a raz w tygodniu – w czwartki – dodatkowo współprowadzi też „Raport Gospodarczy” (godz. 14:40). Od lutego br. związany jest także ze stacją News24: dla tej telewizji Zakrocki relacjonuje sprawy zagraniczne.

W ub.r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Maciej Zakrocki wygrał w sądzie pracy - może wrócić do TVP

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
***** ***
TVPis woli te swoje sepleniące korespondentki z Brukseli. Mierne, bierne ale wierne.
odpowiedź
User
mt
On tam był do 2018 roku? Pracował 3 lata u Kurskiego? Aha.
odpowiedź
User
mt
On tam był do 2018 roku? Pracował 3 lata u Kurskiego? Aha.
odpowiedź