SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maffashion, Korwin-Piotrowska, Manowska, Zakościelny ze łzami i przerażaniem reagują na film z ferm futrzarskich

Stowarzyszenie Otwarte Klatki zaprosiło siedem polskich gwiazd do obejrzenia nagrania z ferm futrzarskich. Spot pokazuje emocjonalne reakcje celebrytów. Akcja jest częścią kampanii Fur Free Europe, która dąży do wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt na futro w całej Unii Europejskiej oraz do zakazu importu futer do krajów UE.

Article

W nagraniu wzięli udział Julia Kuczyńska (Maffashion), Kasia i Jacek Sienkiewicz (Kwiat Jabłoni), Marta Manowska, Karolina Korwin-Piotrowska, Maciej Zakościelny oraz Krzysztof Jankowski „Jankes”. Na swoich profilach w mediach społecznościowych udostępnili posty z apelem o podpisanie petycji na rzecz zakazu hodowli zwierząt na futra.

 

Gwiazdy obejrzały kilkuminutowy film, złożony z nagrań pozyskanych przez aktywistów śledczych Otwartych Klatek na polskich fermach futrzarskich. Widać na nich m.in. nieprawidłowe gazowanie norek i dobijanie zwierząt metalowym prętem, lisy cierpiące z powodu infekcji oczu, dziąseł, urazów kończyn, martwe szczenięta lisów, ciężko oddychającego jenota czy norki z ranami otwartymi. Oprócz cierpienia fizycznego, na jakie skazane są zwierzęta hodowane na futro, nagrania pokazują także ich strach, próby wydostania się z klatek oraz stereotypię, czyli bezsensowne powtarzanie tych samych ruchów.

– One wiedzą, co się dzieje, to jest dla mnie przerażające. Ten strach, jaki jest w nich, ta niemoc… – powiedział Maciej Zakościelny o nagraniach. – To jest nie do pojęcia, że człowiek, który podobnie czuje, jak zwierzęta, jest w stanie coś takiego robić – skomentował Jankes. – Zastanawiam się, kim jesteśmy jako ludzie – spuentowała dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska.

Otwarte Klatki chcą zakazu hodowli zwierząt na futra

Projekt Otwartych Klatek ma na celu promocję zbiórki podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską #FurFreeEurope, która dąży do wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt na futro w całej Unii Europejskiej oraz do zakazu importu futer do krajów UE. Podpisało się pod nią już ponad 1,2 miliona Europejczyków, jednak inicjatorzy chcą zebrać przynajmniej 1,4 miliona podpisów.

– Tylko po uzyskaniu miliona ważnych podpisów pod inicjatywą Komisja Europejska ma obowiązek rozpatrzyć wniosek. W procesie weryfikacji niestety część podpisów jest odrzucana, dlatego tak ważne jest, aby mieć przynajmniej kilkaset tysięcy podpisów więcej – tłumaczy Marta Korzeniak ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Spot powstał we współpracy z VuFinder Studios, który wypożyczył specjalnie do tego projektu ogromny ekran LED-owy, oraz z udziałem takich partnerów jak Heliograf, ATM Studio, Vein Post i Cafe Ole.

Dołącz do dyskusji: Maffashion, Korwin-Piotrowska, Manowska, Zakościelny ze łzami i przerażaniem reagują na film z ferm futrzarskich

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
A jak reagują na film z ferm drobiowych, hodowli świń, krów itp.?
odpowiedź
User
Do Gie
Po części nie jest to to samo. Fakt- hodowla zwierząt w ogóle jest okrutna w większości przypadków. Ubojnie też pewnie nie są miejscami, w których króluje empatia. Tylko zważ na to, że aby pozyskać futro, zwierzę trzeba oskórować kiedy JEST ŻYWE. Zwierzęta na ubój mięsny się zabija.
odpowiedź
User
frania
Tam chyba jest Wojewódzki? Jaki Jankes? Kto to w ogóle?
odpowiedź