SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Magazyn Ekspresu Reporterów" wraca z Michałem Olszańskim i Barbarą Paciorkowską

W niedzielę 17 marca o godz. 22.20 na antenę TVP1 wraca kultowy „Magazyn Ekspresu Reporterów”. W programie oprócz reportaży pojawiać się będą także goście, a widzowie będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z dziennikarzami – telefonicznego, mailowego i na Facebooku, zarówno w trakcie, jak i przez godzinę po zakończeniu emisji. Program poprowadzi Michał Olszański.

Powracający na antenę TVP „Magazyn Ekspresu Reporterów” będzie realizowany na żywo, poruszać będzie tematy społeczne - często trudne i kontrowersyjne, dotyczące niesprawiedliwości, ubóstwa, przemocy, czy korupcji, zawsze stając po stronie najsłabszych i wykluczonych.

- „Magazyn Ekspresu Reporterów” to program wielokrotnie nagradzany za poruszanie problematyki społecznej i propagowanie idei humanitarnych, w którym reporterzy pokazują prawdziwe życie, z jego blaskami i cieniami. Dziennikarze będą działać ku przestrodze, pokazując mechanizmy oszustw, interweniując, kiedy łamane są prawa człowieka czy zwierząt, będą również promować postawy godne naśladowania - informuje TVP.

W programie oprócz reportaży pojawiać się będą także goście, a widzowie będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z dziennikarzami – telefonicznego, mailowego i na Facebooku, zarówno w trakcie, jak i przez godzinę po zakończeniu emisji programu.

Michał Olszański znów w „Magazynie Ekspresu Reporterów”

Nad całością ponownie czuwać będzie Barbara Paciorkowska – autorka wielu nagradzanych programów publicystycznych, filmów dokumentalnych i reportaży. - W „nowym starym” „Magazynie Ekspresu Reporterów” nie będziemy z nikim rywalizować – zapowiada Barbara Paciorkowska.  

- Historie, które pokażemy, pisze samo życie. Najbardziej cieszy mnie, gdy widzę, że reporterzy chcą wracać w swych realizacjach do klasyki gatunku, czyli pogłębionego reportażu, do refleksji nad życiem, do pochylenia się nad historią zwykłego człowieka z szacunkiem i zrozumieniem. To dla nas największa wartość. Cieszę się, że przyświeca im jedno przesłanie – odpowiedzialności za bohatera i to, że swoim reportażem mogą komuś pomóc, ale też to, że brak odpowiedzialności może komuś zniszczyć życie. Staramy się być wierni tym zasadom - podkreśla Paciorkowska.

CZYTAJ TAKŻE: Wraca "Magazyn Ekspresu Reporterów". Zyska zupełnie nowe pasmo emisji

Kultowy program poprowadzi Michał Olszański. - To dla mnie ogromna satysfakcja, że „Magazyn Ekspresu Reporterów” wraca na antenę i będę mógł dla państwa ten program poprowadzić. Nie było mi dane pożegnać się z widzami, kiedy odchodziłem, tym większa radość, kiedy będę mógł się teraz przywitać – mówi Michał Olszański.

Olszański był pierwszym prowadzącym program i robił to przez 20 kolejnych lat. Od anteny został odsunięty nagle w sierpniu 2020 roku. Jego następcami zostali Mirosław Rogalski i Urszula Rogala.

„Magazyn Ekspresu Reporterów” emitowany będzie od 17 marca w niedziele o godz. 22.20 w TVP1. Program zadebiutuje po drugim odcinku szóstej edycji randkowego show „Sanatorium miłości” i jego kulisach.

“Magazyn Ekspres Reporterów” po raz pierwszy pojawił się na antenie telewizji publicznej w 1999 r. (zastąpił Ekspres Reporterów). 

Magazyn najpierw był emitowany na antenie TVP2 we wtorkowe wieczory (od 2003 r. na żywo). Jesienią 2019 r. został przeniesiony na antenę TVP1. Od marca 2023 R. trafił do TVP3. Z każdym przesunięciem widzowie zasiadali przed telewizorami o coraz późniejszej porze - w TVP3 emitowany był o godz. 22.40. Ostatnie odcinki ukazały się na antenie pod koniec maja 2023 roku. Po zmianie władz TVP już w styczniu było wiadomo, że kultowy program wróci na antenę.

Dołącz do dyskusji: "Magazyn Ekspresu Reporterów" wraca z Michałem Olszańskim i Barbarą Paciorkowską

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bestia z Wadowic
Skoro Olszański idzie do TVP, to #radio357 też mu podziękuje za współpracę?
odpowiedź
User
griszka80
Pora nadawania fatalna.
odpowiedź
User
PolSat95
Już nie lepiej Express Reporterów dawać tak jak dawniej we wtorki po Koronie, a w niedzielę?
odpowiedź