SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Magazyn „Komputer Świat Gry” znika z rynku

Wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska zdecydowało o zaprzestaniu wydawania dwumiesięcznika „Komputer Światy Gry”. Ostatni, styczniowo-lutowy numer pisma istniejącego od 2000 roku trafił na rynek 11 grudnia br.

okładka

okładka "Komputer Świat Gry"

- Żyjemy w czasach nieustannej technologicznej rewolucji. Gdy przed trzynastu laty tworzyliśmy pierwszy numer „KŚ Gry” internet był rzadkim dobrem, komputer drogą zabawką, a granie - zabawą grupy hobbystów. Dziś dostęp do sieci mamy wszędzie, gramy na telefonach, komputery i konsole są w większości domów (...) Zmiany dotykają też rynku wydawniczego. Prasę drukowaną zastępuje internet ze swą natychmiastowością - napisał we wstępniaku do ostatniego wydania „KŚ Gry” Michał Adamczak, redaktor prowadzący pisma.

Wydawnictwo nie podaje konkretnych przyczyn rezygnacji z wydawania tytułu. - Marka „Komputer Świat Gry” nadal pozostanie na rynku. Planujemy wydania specjalne, a także dodatki o grach do „Komputer Świata”. Nie wykluczamy też, że „Komputer Świat Gry” będzie się ukazywać okazjonalnie, w formie nieregularnych wydań - mówi nam Anna Gancarz-Luboń, PR manager Ringier Axel Springer Polska.

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż „Komputer Świata Gry” w okresie od stycznia do sierpnia br. wyniosła 14 936 egz., czyli o 26 proc. mniej niż rok wcześniej. Magazyn ukazywał się ostatnio w cenie 17,90 zł.

W związku z zamknięciem pisma wydawca zakończył stałą współpracę z Michałem Adamczakiem, ale ma on współpracować z wydawnictwem okazjonalnie. Redaktorem naczelnym „KŚ Gry” był Paweł Paczuski, który kieruje wszystkimi magazynami pod marką „Komputer Świat”.

>>> Pisma komputerowe: „Komputer Świat” zyskuje, „CD Action” liderem

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Magazyn „Komputer Świat Gry” znika z rynku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
t-shirt
I tak po kolei znikają z rynku pisma komputerowe. Za chwilę padnie Chip (patrząc po wynikach sprzedaży, zaczyna już być sporo pod granicą opłacalności), PC World też się ma nie najlepiej, Lada chwila zamkną Komputer Świat. Najdłużej na rynku powalczą PC Format i CD Action. Pytanie jak długo dadzą radę rozchodzić się w nakładzie zadowalającym finansowo wydawcę?
8 8
odpowiedź