SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Magda Gessler przeprasza biznesmena. W tle spór o 310 tys. zł

Restauratorka Magda Gessler zamieściła na Facebooku przeprosiny skierowane do biznesmena Wojciecha Ziemskiego. Przez kilka lat Ziemski i Gessler spierali się w sądzie o 310 tys. zł.

Magda GesslerArticle

W komunikacie na swoim fanpage’u facebookowym Magda Gessler przeprasza za zamieszczone tam w grudniu 2018 roku wpisy, w których twierdziła, że została oszukana przez Wojciecha Ziemskiego. Przyznaje, że w ten sposób naruszyła jego dobre imię.

- Oświadczam również, że twierdzenie to było sformułowane bez odpowiedniego sprawdzenia faktów i zobowiązuję się do powstrzymywania się od dalszego jego upowszechniania - zaznacza.

Po ponad godzinie od publikacji wpis z przeprosinami zniknął z fanpage'a Magdy Gessler.

Magda Gessler z procesem sądowym ws. pożyczki

Ziemski przez kilka lat starał się uzyskać dwóch pożyczek na sumę 310 tys. zł udzielonych Magdzie Gessler w 2009 roku, gdy jej biznes gastronomiczny przeżywał duże problemy finansowe. Według biznesmena Gessler początkowo obiecywała spłatę w ratach, a potem zaczęła go unikać i podawać kolejne powody opóźnienia zwrotu pożyczki. Twierdziła też, że nie były to pożyczki, tylko honorarium.

W tej sytuacji skierował sprawę do sądu. W pierwszej instancji nakazano Gessler zwrot pierwszej pożyczki w kwocie 200 tys. zł. Natomiast sąd drugiej instancji, do którego odwołały się obie strony orzekł, że restauratorka ma zwrócić obie pożyczki wraz z odsetkami, w sumie 700 tys. zł.

- Pomagałem rozwiązywać spory, pożyczyłem pieniądze, gdy miała nóż na gardle. Doprowadziłem do porozumienia z komornikiem, który chciał zająć jej dom i działkę. Magda zapomina o takich sprawach. Zawiodła mnie - komentował Wojciech Ziemski w rozmowie z „Twoim Imperium”. Dodawał, że Gessler jest winna pieniądze także innym osobom. Jego wypowiedzi wiele serwisów internetowych relacjonowało na początku grudnia 2018 roku.

- Wszystkie pieniądze, o których mowa w postępowaniu sądowym, zostały spłacone. Sąd I Instancji uznał dowody wpłat na konto Pana Ziemskiego, natomiast Sąd II instancji stwierdził, że nie są one wystarczające, ponieważ pracownik, który dokonywał przelewów na konto Pana Ziemskiego w imieniu Magdy, robił to często pod niewłaściwymi tytułami, najczęściej na spółkę jego żony, a nie bezpośrednio na pana Ziemskiego. I to stało się przyczyną niejasności - tłumaczył prawnik Magdy Gessler.

Wojciech Ziemski prowadzi Smaki Życia

Gessler i jej prawnicy zarzucili Wojciechowi Ziemskiemu, że na prowadzonym z żoną serwisie Smaki Życia bezprawnie korzysta z jej wizerunku i nazwiska.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Nie podpisywałam umowy licencyjnej ze „Smaki Życia”. Jeśli taka umowa istnieje (bo nie widziałam jej na własne oczy) zapewne podpisał ją Pan Ziemski jako mój pełnomocnik w tamtym czasie...W czyim interesie ją zawarł? Tego nie wiem. Według mojej wiedzy nie otrzymałam z tego tytułu żadnego wynagrodzenia. Jedno jest pewne, że „Smaki Życia” nie są moim oficjalnym serwisem, nie ma tam mojej energii i miłości... Nie wiem również jakie przepisy kulinarne zostały tam zamieszczone - jeśli moje, to zostały skopiowane z książek, których byłam autorką - na pewno bez mojej wiedzy i nie wiem czy za zgodą ich wydawców - napisała Gessler na swoim fanpage’u.

- Zawierzyłam Panu Ziemskiemu, byłam pełna nadziei na współpracę i wspólne plany biznesowe... Zostałam oszukana - podkreśliła.

 

W odpowiedzi w witrynie pojawiło się oświadczenie, w którym podkreślono, że restauratorka jest obecna na stronie w ramach umowy z 2013 roku. - Magda Gessler, z tytułu udzielenia licencji, otrzymała wynagrodzenie ustalone w owej umowie. Wszystkie przepisy sygnowane nazwiskiem Magdy Gessler są autorstwa Magdy Gessler. Zostały przez Magdę Gessler podyktowane lub, za jej zgodą, przedrukowane z jej publikacji. Redaktorzy tworzyli treści sygnowane nazwiskiem Magdy Gessler w porozumieniu z Magdą Gessler - wyliczono.

Dodano, że Magda Gessler „mimo wielokrotnych, ustnych i pisemnych zobowiązań, nie wywiązała się z ustaleń wynikających z umowy oraz nie angażowała się w prowadzenie serwisu narażając spółkę na ogromne straty”. W konsekwencji w minionych trzech latach w serwisie nie pojawiały się już nowe treści sygnowane jej nazwiskiem i wizerunkiem.

- Zgodnie z prawem, umowa licencyjna pomiędzy spółką Smaki Życia a Magdą Gessler jest aktualna, a Magda Gessler twierdząc inaczej naraża spółkę na finansowe straty i godzi w dobra osobiste Spółki - podkreślono, zapowiadając podjęcie w tej sprawie kroków prawnych.

Fanpage Magdy Gessler obserwuje 1,5 mln internautów. Restauratorka dużą popularność zdobyła na antenie TVN, gdzie od 2010 roku prowadzi „Kuchenne rewolucje”. Jest też jurorką w talent-show „MasterChef” (jego kolejną edycję zaplanowano na jesień br.), pojawiała się też w „MasterChef Junior”. W latach 2017-2019 prowadziła w Food Network programy „Sexy kuchnia Magdy Gessler” i „Odkrycia Magdy Gessler”.

Dołącz do dyskusji: Magda Gessler przeprasza biznesmena. W tle spór o 310 tys. zł

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rafcio
Stukilogramowa kolorowa papuga z czterema opakowaniami makaronu Vifon na łbie.
odpowiedź
User
Fred
Zawiodłem się na Pani Gessler. Myślałem, ze jest to mądra, prawa kobieta. A tu takie ciemne sprawki. Dlaczego publikujecie takie brzydkie
fakty z życia naszej ikony. Uderzają również w telewizję w której występuje.
odpowiedź
User
1245
Jak można promować to coś? Język, poziom i aparycja przekupy z bazaru. Mogłaby co najwyżej pierogi na Bazarze Różyckiego sprzedawać. To, że jej programy ktoś ogląda bardzo żle świadczy o kondycji intelektualnej polskiego społeczeństwa.
odpowiedź