SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Magda Jethon zarzuca Krzysztofowi Ziemcowi manipulację „Wiadomości” o KOD-zie. „Nie mogę uwierzyć, że firmujesz te świństwa”

Redaktor naczelna KODuj24.pl Magda Jethon w liście otwartym do Krzysztofa Ziemca zarzuciła „Wiadomościom” powtórzenie za „Faktem” nieprawdziwej informacji o Komitecie Obrony Demokracji. - Nie mogę uwierzyć, że godzisz się firmować te świństwa. Czy ktoś w końcu powie STOP? - napisała Jethon do Ziemca.

Krzysztof Ziemiec w studiu „Wiadomości”, fot. TVPArticle

W sobotnim wydaniu „Wiadomości”, prowadzonym prze Krzysztofa Ziemca, znalazła się relacja Marcina Szypszaka z manifestacji Komitetu Obrony Demokracji, w której brali udział przedstawiciele władz Warszawy, m.in. wiceprezydent Jarosław Jóźwiak. W materiale przytoczono opublikowaną przez „Fakt” informację, że dzięki uprzejmości prezydent miasta Hanny Gronkiewicz-Waltz KOD wynajmuje lokal w Pałacu Kultury i Nauki za 200 zł miesięcznie, 11 razy mniej od ceny rynkowej.

- Kwota, którą podajecie, jest całkowicie wyssana z palca. KOD płaci czynsz wg standardowej stawki dla organizacji pozarządowych, a jest ona kilkakrotnie wyższa od tej którą podaliście - stwierdziła Magda Jethon w liście do Ziemca. - Nie wiedzieć w jakim celu, poinformowaliście całą Polskę, w którym pokoju urzędują ci „oszuści”, żeby każdy, kto się wkurzy, miał szansę wymierzyć sprawiedliwość osobiście. „Fakt” miał nierzetelnych informatorów, ale obiecał sprawę wyjaśnić. Co Wy zrobicie? NIC!!!, bo to przecież drobiazg. Ile takich drobiazgów publikujecie codziennie? - dodała.

Szefowa KODuj24.pl poprzednio przez prawie 40 lat była związana z radiową Trójką, w której ponad dekadę temu przez 8 lat pracował Krzysztof Ziemiec. - Zawsze szanowałam Ciebie i Twoje poglądy. Kiedy byłam dyrektorką Trójki, zapraszałam Cię na wszystkie nasze ważne wydarzenia. Miło nam było, kiedy do nas przychodziłeś. Na 50. urodziny robiłeś na żywo, dla „Wiadomości”, relacje z obchodów. Uważałam Cię zawsze za rzetelnego dziennikarza, a przede wszystkim za przyzwoitego i uczciwego człowieka - napisała mu dziennikarka. - I choć ostatnio firmujesz rzeczy złe i nieprawdziwe, akceptujesz tandetne dziennikarstwo, to jednak piszę do Ciebie (co do pozostałych członków zespołu „Wiadomości” nie mam złudzeń), bo mam nadzieję, że tylko Ty, osoba, której ta władza ufa, możesz sprzeciwić się nieuczciwym praktykom stosowanym przez TVP - stwierdziła na początku listu.

Krzysztof Ziemiec jest jedynym z prowadzących głównego wydania „Wiadomości”, który pozostał w programie po dużych roszadach w redakcji w połowie stycznia br., tuż po zmianie zarządu Telewizji Polskiej. Z TVP pożegnali się wtedy Piotr Kraśko (był jednocześnie szefem „Wiadomości”) i Beata Tadla, a nowymi prowadzącymi zostali Danuta Holecka i Michał Adamczyk.

W drugiej połowie lutego, zaraz po ujawnieniu akt z domu generała Czesława Kiszczaka dotyczących TW „Bolka”, Ziemiec błędnie podał, że autentyczność dokumentów potwierdził grafolog, za co szybko przeprosił na swoim profilu facebookowym. W połowie lutego przestał prowadzić w TVP Info program publicystyczny „Woronicza 17”, zastąpił go tam Michał Rachoń. Na początku stycznia dziennikarz ujawnił w tym programie, że w 2011 roku miał zostać zwolniony z Telewizji Polskiej, ale pozostał dzięki wsparci zespołu „Wiadomości”. W Telewizji Polskiej pracuje z krótką przerwą od 2004 roku.

- Krzysiu, nie mogę uwierzyć, że godzisz się firmować te świństwa. Czy ktoś w końcu powie STOP? Za parę lat władza się zmieni, zostanie zła pamięć i zwykły wstyd - napisała do Ziemca Magda Jethon. - Mimo wszystko liczę na Ciebie. Masz przecież spory dorobek. Szkoda go. Nie wierzę, żeby człowiek, który napisał książkę „Warto być dobrym”, dobrowolnie chciał służyć złu! - stwierdziła.

Krzysztof Ziemiec nie odpowiedział na razie na naszą prośbę o komentarz do listu Jethon.

Według danych Nielsen Audience Measurement w pierwszej połowie br. główne wydanie „Wiadomości” miało średnio 2,94 mln widzów, o 569 tys. mniej niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Magda Jethon zarzuca Krzysztofowi Ziemcowi manipulację „Wiadomości” o KOD-zie. „Nie mogę uwierzyć, że firmujesz te świństwa”

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
czytelnik
Ze wspomnień Ziemca wynika, że to dzięki wstawiennictwu kolegów został w redakcji w 2011 roku. Należy więc zadać retoryczne pytanie: kogo Ziemiec uchronił przed zwolnieniem w 2015 roku?
odpowiedź
User
Kropka
"Krzysztof Ziemiec nie odpowiedział na razie na naszą prośbę o komentarz do listu Jethon". Tak sobie myślę, że to najlepsza recenzja Krzysztofa Ziemca jako dziennikarza.
odpowiedź
User
Gość
W maju 2013 roku Magda Jethon wraz z ówczesnym Prezydentem Bronisławem Komorowskim i wicenaczelnym Wyborczej Jarosławem Kurskim pompowali pod Pałacem Prezydenckim akcję 'Orzeł Może' wraz z czekoladowym orłem - tego nie wspomnieli o tej obrończyni demokracji.
odpowiedź