SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Magda Łucyan z cyklem „Getto” na rocznicę Powstania w getcie warszawskim

Reporterka „Faktów” TVN Magda Łucyan przygotowała kolejny cykl rozmów z ocalałymi z getta warszawskiego. Wywiady będą emitowane od 15 kwietnia br. na antenie TVN24.

Article

Od 15 kwietnia br. na antenie TVN24 oraz w portalu TVN24.pl będzie można oglądać autorski cykl rozmów reporterki „Faktów” Magdy Łucyan, która porozmawia w nim z osobami, które ocalały z getta warszawskiego.

Stacja wyemituje pięć rozmów - codziennie  o godzinie 17.00 w programie „Fakty po południu” w TVN24 - od 15.04 do 19.04 (finał cyklu przypada w rocznicę wybuchu powstania w Getcie Warszawskim). Odcinki będą trwały około 8 minut. Wszystkie będą dostępne w formie video w specjalnej zakładce tvn24.pl zatytułowanej „Getto”. Zdjęcia były realizowane w Muzeum Polin w Warszawie.

- Każdy z moich rozmówców trafił do getta jako dziecko. Doświadczali tam głodu, chorób, poniżania i terroru w najgorszym wydaniu. Część z nich straciła tam wszystkich najbliższych. Oni uratowali się cudem, ale wyjście z getta wcale nie oznaczało dla nich końca walki o przetrwanie. Każda z pięciu historii, jakie widzowie będą mogli poznać w całym cyklu jest inna, ale wszystkie łączy opowieść o okrucieństwie wojny - tłumaczy Wirtualnemedia.pl Magda Łucyan. - Każdego z rozmówców - tak jak w przypadku Powstańców i byłych więźniów obozu Auschwitz-Birkenau - na koniec rozmowy pytam o przesłanie do młodych ludzi - podkreśla.

To kolejny autorski cykl po „Powstańcach” i „Obozie”, zrealizowany przez dziennikarkę.

19 kwietnia br. przypada 76. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Muzeum Polin po raz siódmy organizuje społeczno-edukacyjną akcję Żonkile, której symbolem stał się papierowy kwiat, który wyrazi pamięć i szacunek do uczestników Powstania.

2019 rok jest w Warszawie także rokiem Marka Edelmana – ostatniego przywódcy powstania i jednego z ocalałych z warszawskiego getta.

Udział TVN24 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w ub.r. wyniósł 4,14 proc., a TVP Info - 3,43 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Magda Łucyan z cyklem „Getto” na rocznicę Powstania w getcie warszawskim

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kamil
No wszystko fajnie z tym cyklem. Tak jak fajnie było z cyklem o powstaniu warszawskim. Ale troche jakby późno, bo biologia nie chciała czekać na wzmożenie patriotyczne Tefałenu. Trza było zacząć choćby 10 lat temu.
6 1
odpowiedź
User
Ada
Pani Magda musi mieć silnego promotora w TVN... :)
18 1
odpowiedź
User
aff
"Jak wiadomo", to Polacy zorganizowali to piekło i właśnie w związku z tym, nasz sojusznik Izrael, w osobie premiera Natanjahu, przypomniał nam o naszych uczynkach a niebawem wraz z kongresem USA, zgodnie z ustawą 477, wystąpi o zasadne odszkodowanie dla Narodu Wybranego (wbrew wszelkim zasadom obowiązującego prawa - mordowano obywateli polskich = sami się wymordowaliśmy).
2 3
odpowiedź
User
afk
Ciekawe czy ci. którzy ocaleli, będą wypowiadać się na temat ostatnich opinii Premiera Izraela, który odnosił się do tych czasów, podczas wizyty w Polsce?
0 2
odpowiedź
User
Arszlo
Jak te rozmowy będą podobne do tych o PW, to będzie kaszanka... Za to na przebitkach ładnie wyglada...
5 1
odpowiedź