SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Magdalena Golińska-Konecko nową dyrektorką TVP3 Olsztyn

Magdalena Golińska-Konecko przejęła obowiązki dyrektorki TVP Olsztyn. Nowa szefowa pracowała już w olsztyńskim oddziale przed rządami PiS.

Magdalena Golińska-Konecko/ Fot. wh.uwm.edu.pl Magdalena Golińska-Konecko/ Fot. wh.uwm.edu.pl

Na początku roku nowe władze Telewizji Polskiej odwołały dyrektora olsztyńskiego oddziału Pawła Warota, który na stanowisku był od sierpnia ubiegłego roku (wcześniej kierował gdańską delegaturą IPN, le go z tego stanowiska odwołano).  Przez niespełna pół roku szefowania wiernie służył PiS-owi upolityczniając stację.
Obowiązki dyrektora objął po nim Roman Bodnar – dotychczas szef redakcji informacji TVP3 Olsztyn. Wiadomo było jednak, że to funkcja tymczasowa i trwają poszukiwania nowej osoby.

Magdalena Golińska-Konecko wraca do TVP3 Olsztyn

Od poniedziałku dyrektorką olsztyńskiego oddziału jest Magdalena Golińska-Konecko. Nowa szefowa pracowała już w TVP3 Olsztyn od 2001 do 2016 roku jako prezenterka i wydawczyni programów informacyjnych oraz „Okaż serce” i „Uniwersyteckie klimaty”. Z TVP3 trafiła do internetowej telewizji ReTV, gdzie pracowała jako dziennikarka, prezenterka i autorka programu “Cztery kąty i remonty”, a następnie do Kopernik TV, gdzie była dziennikarką. 

CZYTAJ TAKŻE: Dziennikarze TVP3 „zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy”

Nowa szefowa publicznej telewizji w Olsztynie wykłada również na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, pracuje w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Od 2016 r. posiada tytuł doktora. Uzyskała go broniąc rozprawy: „Serwisy informacyjne w Oddziale Telewizji Polskiej S.A. w Olsztynie (2005-2010). Analiza treści i formy. Teatr, literatura, twórcy związani z regionem”.

Dołącz do dyskusji: Magdalena Golińska-Konecko nową dyrektorką TVP3 Olsztyn

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Klnb
No, doświadczenie wizyjne jest, dorobek zawodowy w tym także i ten zauważalny poza TVP Olsztyn również jest- witamy w gronie zawodowców
6 2
odpowiedź
User
Klnb
No, doświadczenie wizyjne jest, dorobek zawodowy w tym także i ten zauważalny poza TVP Olsztyn również jest- witamy w gronie zawodowców
5 2
odpowiedź