SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Magnifico sprzedaje 67,5 proc. udziałów funduszowi Equimaxx i zmieni strategię

Prezes agencji public relations Magnifico Karolina Siudyła-Koc i spółka Celetis Holdings podpisały umowę inwestycyjną z funduszem Equimaxx zakładającą sprzedaż mu 67,5 proc. swoich udziałów za 256,13 tys. zł. W związku z transakcją Magnifico ma zmienić strategię działania.

Karolina Maria Siudyła Article

Equimaxx zamierza przejąć 2,561 mln akcji Magnifico serii A po cenie jednostkowej 0,10 zł. Nastąpi to pod warunkiem, że w zamian za udziały cała agencja zostanie wcześniej wniesiona w formie aportu do funduszu, który kupi jej udziały serii B po cenie rynkowej. Na transakcję musi jeszcze zgodzić się nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Magnifico, które zostanie zwołane w najbliższym czasie.

Fundusz Equimaxx specjalizuje się w transakcjach odwrotnego przejęcia. Zrealizował w Polsce szereg procesów połączenia młodych firm z branży life science i  nowych technologii  z podmiotami giełdowymi.

Magnifico w komunikacie giełdowym podkreśla, że po realizacji transakcji będzie musiała zmienić strategię rozwoju w związku z działalnością funduszu Equimaxx. Karolina Siudyła-Koc nie odpowiedziała na razie na pytania, dlaczego agencja zdecydowała się na sprzedaż akcji i jakie konkretnie efekty zamierza dzięki temu osiągnąć.

W pierwszej połowie br. Magnifico, notowana na rynku New Connect, zanotowała 1,93 mln zł wpływów ze sprzedaży i 88,4 tys. zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Magnifico sprzedaje 67,5 proc. udziałów funduszowi Equimaxx i zmieni strategię

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
???
ładna laska.. I jak tu nie wierzyć, że uroda nie pomaga..
11 8
odpowiedź
User
Marcin
Coś tanio się sprzedali, na New Conect stoją dziś po 0,20 zł
8 8
odpowiedź
User
Prowiec z Katowic
256 tys? to moje auto więcej kosztowało...
10 8
odpowiedź