SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Startup psychologiczny Małgorzaty Ohme, Adama Plony i Jakuba Zielińskiego pozyskał 8,5 mln zł od inwestorów

Startup Mindgram, którego twórcami są psycholożka Małgorzata Ohme oraz menedżerowie w z branży internetowej Jakub Zieliński i Adam Plona, pozyskał 8,5 mln zł w ramach rundy finansowania typu pre-seed. Mindgram ma być platformą oferującą kompleksową opiekę psychologów oraz trenerów profilaktyki zdrowia i rozwoju osobistego.

Małgorzata Ohme Article

W Mindgram zainwestowały m.in. kanadyjski fundusz Pamoja Capital oraz Market One Capital, który w dorobku ma inwestycje m.in. w Booksy, Brainly, Packhelp i Jutro Medical. Nie podano, jak dużą część udziałów startupu objęły.

Środki pozyskanie od inwestorów zostaną przeznaczone na uruchomienie platformy Mindgram, jej rozwój w Polsce i ekspansję zagraniczną.

- W pierwszej kolejności planujemy uruchomienie platformy w Polsce oraz tych krajach Europy, gdzie dostęp do opieki psychologicznej jest najbardziej ograniczony lub trudno dostępny. W Polsce, według Eurostat, mamy zaledwie 9 psychologów na 100 tys. mieszkańców. To drugi najgorszy wynik w Europie. Niewiele lepiej jest w Hiszpanii, a sytuację dodatkowo pogłębia pandemia - podkreśla Małgorzata Ohme, współzałożycielka Mindgram

Małgorzata Ohme od lat jest związana z mediami. Prowadziła wiele programów w telewizji i internecie (jesienią ub.r. była gospodynią „Kto odmówi pannie młodej?” w TVN7), od jesieni 2019 roku razem z Filipem Chajzerem współprowadzi „Dzień dobry TVN”. W marcu zakończyła stałą pracę w Onecie (była tam szefową lifestyle’u), natomiast nadal prowadzi w portalu program „Onet w domu”. Wcześniej była związana z Wirtualną Polską i Grupą naTemat.

Jak ma działać platforma Mindgram?

Mindgram ma oferować firmom pakiety usług psychologicznych dostosowane do potrzeb pracowników. Platforma będzie działała w modelu subskrypcyjnym.

W ramach miesięcznego abonamentu każdy użytkownik ma do wyboru dziesiątki warsztatów grupowych, prowadzonych przez terapeutów, trenerów i coachów. Dodatkowo dostępne są pakiety mindfulness, treningi relaksacyjne, medytacje i programy terapeutyczne. Z oferty mogą korzystać pracownicy i członkowie ich rodzin.

Twórcy Mindgram zapowiadają, że platforma pomoże każdemu, kto zmaga się ze stresem, wypaleniem zawodowym czy sytuacją kryzysową, oferując tym samym dostęp do wysokiej jakości usług psychologicznych.

- Potencjał dalszego rozwoju Mindgram określają dwa czynniki - olbrzymie zapotrzebowanie na pomoc psychologiczną wśród pracowników i globalne trendy. Najbardziej progresywne firmy, jak Google czy Facebook, w dobie pandemii COVID-19 błyskawicznie dokonały rewizji polityki benefitów pracowniczych, zamieniając bony zakupowe, pakiety fitness, czy „owocowe czwartki” na dodatki ukierunkowane na zdrowie, kondycję psychiczną i zwiększanie odporności pracowników. Ten trend widzimy już w Polsce - dodaje Adam Plona, współzałożyciel i chief operating officer Mindgram.

Adam Plona przeszedł z Wirtualnej Polski

Adam Plona na początku br. rozstał się z Wirtualną Polską, w której pracował przez sześć lat, m.in. jako prezes spółki zależnej Domodi, szef rozwoju produktów i wiceprezes Wirtualna Polska Media. Wcześniej był związany m.in. z firmą NextWeb Ventures (jako dyrektor ds. rozwoju odpowiadał za naTemat.pl i serwisy grupy abcZdrowie i grupa Blomedia), którą Wirtualna Polska kupiła w 2015 roku.

Z kolei CEO platformy Mindgram jest Jakub Zieliński, w przeszłości współzałożyciel i szef NextWeb Ventures i Blomedia.

- Dobrostan pracowników ma realne przełożenie na skuteczne funkcjonowanie firmy: zwiększa zaangażowanie i satysfakcję z pracy, a redukuje absencję i prezentyzm. Według WHO każdy 1 dolar zainwestowany w zdrowie psychiczne pracowników generuje 4 dolary zwrotu dla firmy - podkreśla Zieliński.

Mindgram działa od lutego br. Założyciele nie podają, kiedy platforma zostanie udostępniona użytkownikom.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Startup psychologiczny Małgorzaty Ohme, Adama Plony i Jakuba Zielińskiego pozyskał 8,5 mln zł od inwestorów

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
merynos
Albo będzie z tego duży biznes albo spektakularna klapa. "Po owocach poznacie" :)
4 0
odpowiedź
User
eh
Albo będzie z tego duży biznes albo spektakularna klapa. "Po owocach poznacie"


rozwój osobisty to takie lanie wody, że szkoda gadać...... i powoływać się WHO litości........
18 1
odpowiedź
User
fik
przepalona kasa zostanie tylko popiół
17 1
odpowiedź