SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Startup psychologiczny Małgorzaty Ohme, Adama Plony i Jakuba Zielińskiego pozyskał 8,5 mln zł od inwestorów

Startup Mindgram, którego twórcami są psycholożka Małgorzata Ohme oraz menedżerowie w z branży internetowej Jakub Zieliński i Adam Plona, pozyskał 8,5 mln zł w ramach rundy finansowania typu pre-seed. Mindgram ma być platformą oferującą kompleksową opiekę psychologów oraz trenerów profilaktyki zdrowia i rozwoju osobistego.

Małgorzata OhmeArticle

W Mindgram zainwestowały m.in. kanadyjski fundusz Pamoja Capital oraz Market One Capital, który w dorobku ma inwestycje m.in. w Booksy, Brainly, Packhelp i Jutro Medical. Nie podano, jak dużą część udziałów startupu objęły.

Środki pozyskanie od inwestorów zostaną przeznaczone na uruchomienie platformy Mindgram, jej rozwój w Polsce i ekspansję zagraniczną.

- W pierwszej kolejności planujemy uruchomienie platformy w Polsce oraz tych krajach Europy, gdzie dostęp do opieki psychologicznej jest najbardziej ograniczony lub trudno dostępny. W Polsce, według Eurostat, mamy zaledwie 9 psychologów na 100 tys. mieszkańców. To drugi najgorszy wynik w Europie. Niewiele lepiej jest w Hiszpanii, a sytuację dodatkowo pogłębia pandemia - podkreśla Małgorzata Ohme, współzałożycielka Mindgram

Małgorzata Ohme od lat jest związana z mediami. Prowadziła wiele programów w telewizji i internecie (jesienią ub.r. była gospodynią „Kto odmówi pannie młodej?” w TVN7), od jesieni 2019 roku razem z Filipem Chajzerem współprowadzi „Dzień dobry TVN”. W marcu zakończyła stałą pracę w Onecie (była tam szefową lifestyle’u), natomiast nadal prowadzi w portalu program „Onet w domu”. Wcześniej była związana z Wirtualną Polską i Grupą naTemat.

Jak ma działać platforma Mindgram?

Mindgram ma oferować firmom pakiety usług psychologicznych dostosowane do potrzeb pracowników. Platforma będzie działała w modelu subskrypcyjnym.

W ramach miesięcznego abonamentu każdy użytkownik ma do wyboru dziesiątki warsztatów grupowych, prowadzonych przez terapeutów, trenerów i coachów. Dodatkowo dostępne są pakiety mindfulness, treningi relaksacyjne, medytacje i programy terapeutyczne. Z oferty mogą korzystać pracownicy i członkowie ich rodzin.

Twórcy Mindgram zapowiadają, że platforma pomoże każdemu, kto zmaga się ze stresem, wypaleniem zawodowym czy sytuacją kryzysową, oferując tym samym dostęp do wysokiej jakości usług psychologicznych.

- Potencjał dalszego rozwoju Mindgram określają dwa czynniki - olbrzymie zapotrzebowanie na pomoc psychologiczną wśród pracowników i globalne trendy. Najbardziej progresywne firmy, jak Google czy Facebook, w dobie pandemii COVID-19 błyskawicznie dokonały rewizji polityki benefitów pracowniczych, zamieniając bony zakupowe, pakiety fitness, czy „owocowe czwartki” na dodatki ukierunkowane na zdrowie, kondycję psychiczną i zwiększanie odporności pracowników. Ten trend widzimy już w Polsce - dodaje Adam Plona, współzałożyciel i chief operating officer Mindgram.

Adam Plona przeszedł z Wirtualnej Polski

Adam Plona na początku br. rozstał się z Wirtualną Polską, w której pracował przez sześć lat, m.in. jako prezes spółki zależnej Domodi, szef rozwoju produktów i wiceprezes Wirtualna Polska Media. Wcześniej był związany m.in. z firmą NextWeb Ventures (jako dyrektor ds. rozwoju odpowiadał za naTemat.pl i serwisy grupy abcZdrowie i grupa Blomedia), którą Wirtualna Polska kupiła w 2015 roku.

Z kolei CEO platformy Mindgram jest Jakub Zieliński, w przeszłości współzałożyciel i szef NextWeb Ventures i Blomedia.

- Dobrostan pracowników ma realne przełożenie na skuteczne funkcjonowanie firmy: zwiększa zaangażowanie i satysfakcję z pracy, a redukuje absencję i prezentyzm. Według WHO każdy 1 dolar zainwestowany w zdrowie psychiczne pracowników generuje 4 dolary zwrotu dla firmy - podkreśla Zieliński.

Mindgram działa od lutego br. Założyciele nie podają, kiedy platforma zostanie udostępniona użytkownikom.

Dołącz do dyskusji: Startup psychologiczny Małgorzaty Ohme, Adama Plony i Jakuba Zielińskiego pozyskał 8,5 mln zł od inwestorów

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
merynos
Albo będzie z tego duży biznes albo spektakularna klapa. "Po owocach poznacie" :)
odpowiedź
User
eh
Albo będzie z tego duży biznes albo spektakularna klapa. "Po owocach poznacie"


rozwój osobisty to takie lanie wody, że szkoda gadać...... i powoływać się WHO litości........
odpowiedź
User
fik
przepalona kasa zostanie tylko popiół
odpowiedź