SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Małgorzata Sadowska i Łukasz Saturczak rozstali się z „Newsweekiem”

Dziennikarka Małgorzata Sadowska, zajmująca się tematyką filmową, zakończyła pracę w tygodniku „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska). Z końcem ub.r. z tygodnikiem pożegnał się Łukasz Saturczak, inny dziennikarz działu Kultura.

Małgorzata Sadowska, for. „Newsweek”Article

Małgorzata Sadowska pracowała w „Newsweek Polska” przez pięć lat, przeszła do tygodnika w marcu br. z kilkoma dziennikarzami „Wprost” razem z redaktorem naczelnym Tomaszem Lisem. We „Wprost” pracowała przez niecały rok, a wcześniej przez wiele lat była związana z tygodnikiem „Przekrój” (była tam dziennikarką i szefową działu Kultura).

Sadowska zajmuje się głównie tematyką filmową - recenzuje filmy, opisuje aktorów i innych twórców, relacjonowała najważniejsze festiwale. Od kilku lat pisze felietony do serwisu Canalplus.pl.

- Od 1 lutego pracuję jako selekcjonerka festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty. Z „Newsweekiem” pozostaję w przyjaźni, wciąż współpracujemy i moje teksty pojawiają się raz, dwa razy w miesiącu na łamach tygodnika. Nadal prowadzę też bloga „Widzi mi się” na stronie Canal+ - wyjaśniła Małgorzata Sadowska w odpowiedzi na pytania serwisu Wirtualnemedia.pl.

Łukasz Saturczak, który rozstał się z „Newsweekiem” z końcem ub.r., jest pisarzem, dziennikarzem i krytykiem literackim. Z tygodnikiem był związany od 2014 roku. Jako krytyk pisał m.in. do „Tygodnika Powszechnego”, „Twórczości”, „Odry” i „Czasie Kultury”. Od jesieni ub.r. współpracuje z „Krytyką polityczną”.

Z końcem ub.r. z „Newsweekiem” pożegnali się Rafał Kalukin (przeszedł do „Polityki” i Wojciech Staszewski (przeszedł do „Twojego Stylu”). Wiosną br. do zespołu „Newsweeka” dołączyli natomiast Paweł Reszka (z „Tygodnika Powszechnego”), Renata Grochal (z „Gazety Wyborczej”), Marcin Rybak (z „Gazety Wrocławskiej”) i Elżbieta Turlej (z „Polityki”).

Według danych Nielsen Audience Measurement w kwietniu br. średnia sprzedaż ogółem „Newsweeka” wynosiła 110 811 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Małgorzata Sadowska i Łukasz Saturczak rozstali się z „Newsweekiem”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
starocie
nieświeży news
odpowiedź
User
Janusz
Tną etaty, jak to w Axelu, zwalniają znaczy będą zatrudniać.
odpowiedź
User
ela
No i doszedł Krzysztof Varga
odpowiedź