SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Małgorzata Szelenbaum i Wojciech Kowalczyk wiceszefami biura reklamy TVP

Małgorzata Szelenbaum i Wojciech Kowalczyk, w przeszłości związani z brokerem Atmedia, zostaną nowymi wicedyrektorami biura reklamy Telewizji Polskiej, którym zaczął kierować Waldemar Gasper. Zapowiada on wprowadzenie nowych produktów i rozwiązań dla reklamodawców.

Article

Małgorzata Szelenbaum dołączyła już do zespołu biura reklamy TVP. Ostatnio była pełnomocnikiem zarządu spółki ClickAd ds. sprzedaży. Wcześniej przez 10 lat Szelenbaum związana była z firmą Atmedia, gdzie pełniła funkcję dyrektora sprzedaży i odpowiadała m. in. za tworzenie i realizację strategii sprzedażowej, negocjacje handlowe oraz zarządzanie działem sprzedaży.

Wojciech Kowalczyk pracę w TVP rozpocznie w najbliższych tygodniach. Będzie wicedyrektorem biura reklamy ds. strategii. Obecnie Kowalczyk jest szefem marketingu i sprzedaży w spółce Modern Times Group. Wcześniej przez dziewięć lat pracował w firmie Atmedia, m.in. jako dyrektor marketingu. Był współarchitektem polityki handlowej oraz strategii marketingowej i PR spółki. Jako arbiter zasiada w Komisji Rady Reklamy.

Waldemar Gasper zastąpił na stanowisku dyrektora biura reklamy Telewizji Polskiej Marcina Gudowicza. Gasper w latach 90. był jednym z liderów środowiska konserwatywnych dziennikarzy. Za czasów prezesury Wiesława Walendziaka opracował nową formułę TVP1. Był potem prezesem Radia Plus i Telewizji Familijnej, ówczesnego nadawcy TV Puls.

Od 2001 do 2013 roku Waldemar Gasper zajmował się doradztwem w zakresie marketingu i reklamy oraz doradztwem strategicznym, realizował projekty dotyczące inwestycji kapitałowych i zarządzania. Kierował też spółką 25 percent, która świadczyła usługi w zakresie optymalizacji kosztowej komunikacji telewizyjnej. Od 2013 jest liderem projektu biznesowego z obszaru big data analytics.

- Dzięki tej nominacji rola biura reklamy wzrośnie. Waldemar Gasper będzie poważanym partnerem dla biura koordynacji programowej - uważa osoba znająca sytuację w TVP.

Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, zapewnia, że dotychczasowe uzgodnienia handlowe i biznesowe z reklamodawcami i domami mediowymi będą respektowane. Gasper zapowiada zaś, że chce wnikliwie przeanalizować potencjał handlowy poszczególnych obszarów działalności i oferty reklamowej oraz wprowadzić nowe produkty i rozwiązania.

- Zamierzamy dopasować ofertę handlową do rynku nowych mediów, szczególnie w pozalinearnych kanałach dystrybucji i na urządzeniach przenośnych. Naszym celem jest wdrożenie zaplecza technologicznego do polepszenia procesów obsługi klienta i planowania kampanii reklamowych - mówi nowy szef biura reklamy.

Przypomnijmy, że od końca stycznia br. wicedyrektorem biura reklamy TVP jest też Elżbieta Klejnons, też w przeszłości pracująca u brokera Atmedia. Zastąpiła ona Mariusza Wyglądałę, który odszedł z TVP.

Dołącz do dyskusji: Małgorzata Szelenbaum i Wojciech Kowalczyk wiceszefami biura reklamy TVP

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
What?
Ale dziunia i lovelas. Źle im z oczu patrzy. A jakie są ich spektakularne sukcesy? Będą tak zarządzać biurem jak Atmedia aż zamkną biuro reklamy? Otwieramy szampany w Tvn:)
odpowiedź
User
John Snow
Bredzisz kolo :-) Lovelasowi w ogóle oczu nie widać, bo mu okulary zasłaniają. A dziunię znam i wiem, że to spoko laska. Pełna profeska. I nie wiem, jak Ty te zło w jej oczach namierzyłeś :-) Jeszcze chyba nie wytrzeźwiałeś po tych szampanach :-)
odpowiedź
User
koleżanka
znam Wojtka zawodowo i jest profesjonalistą, zawsze przygotowany do spotkania. szkoda tylko, że okazał się Polakiem lepszego sortu. może po tamtej stronie mocy też są mili i dobrze wychowani chłopcy. albo będzie takim rodzynkiem? w każdym razie powodzenia Wojtku.
odpowiedź