SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mały zysk ITI

Grupa ITI zakończyła I kw. zyskiem wysokości 895 tys. zł

ITI Holdings zakończył I kwartał 895 tys. zł skonsolidowanego zysku netto. W analogicznym okresie ubiegłego roku wynosił on 83,65 mln zł.

Z przedstawionego przez ITI Holdings skonsolidowanego raportu kwartalnego wynika, że jego przychody wzrosły w I kwartale o 12,4 proc. do 252,3 mln zł. Zysk operacyjny spadł do 50,41 mln zł ze 125,3 mln zł w pierwszym kwartale ubiegłego roku. Zysk netto sięgnął zaledwie 895 tys. zł. Rok wcześniej wynosił 83,65 mln zł.

"W okresie pierwszych trzech miesięcy 2005 roku nasze przychody że sprzedaży oraz wyniki nadal dynamicznie się zwiększały, w porównaniu do pierwszego kwartału 2004 roku, co było efektem nie tylko poprawy sytuacji makroekonomicznej w Polsce, ale równie wynikiem naszej rosnącej efektywności. Powołanie Wojciecha Kostrzewy na stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Grupy ITI, jak równie: powołanie Bogusława Kułakowskiego jako Wiceprezesa odpowiedzialnego za badania, technologie i rozwój potwierdzają naszą strategie ukierunkowana na kontynuowanie rozwoju zaawansowanych technologicznie usług oraz kreowania dodatkowej wartości w erze mediów cyfrowych." - powiedział Jan Wejchert, Prezydent Grupy ITI.

"Bardzo dobre wyniki operacyjne wszystkich głównych obszarów działalności odnotowane w pierwszym kwartale 2005 roku wskazują na unikalną pozycje, która zajmujemy na polskim rynku mediów oraz pozwalają nam wykorzystywać pojawiające sie możliwości przyszłego rozwoju, a równocześnie poprawiać efektywność naszego działania. Jestem przekonany, że działalność operacyjna Grupy ITI jest prawidłowo pozycjonowana i jest w stanie radzić sobie z nowymi wyzwaniami. Będziemy kontynuowali budowanie naszej silnej pozycji na polskim rynku mediów równie: w przyszłości." - dodał Wojciech Kostrzewa, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Grupy ITI.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mały zysk ITI

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl