SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Mamy niepodległą” - Olbrychski, Wolszczak i Damięcki promują kartki na Święto Niepodległości (wideo)

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz zainaugurowała kampanię „Mamy niepodległą” zachęcającą do wysyłania kartek z życzeniami z okazji Święta Niepodległości. Akcję, organizowaną wspólnie z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Pocztą Polską, wspierają znani aktorzy i sportowcy.

„Mamy niepodległą” - Olbrychski, Wolszczak i Damięcki promują kartki na Święto Niepodległości (wideo)

W ramach akcji „Mamy niepodległą” każdy będzie mógł bezpłatnie wysłać kartkę z życzeniami z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Partneruje mu Poczta Polska.

W poniedziałek kampanię zainaugurowała w Sejmie Ewa Kopacz - jako pierwsza przekazała życzenia na jednej ze specjalnie zaprojektowanych kartek. - Wolność to szczególny i wielki dar, szanujmy go. Szczególnie 11 listopada powinniśmy być i świętować razem a nie obok siebie, razem się cieszyć. Powinniśmy też pamiętać, że wolność, którą dano nam 95 lat temu to nasze wspólne dziedzictwo - powiedziała Ewa Kopacz.


fot. Rafał Zambrzycki

W dniach 6-8 listopada br. w hallu głównym na parterze Sejmu ustawione będzie specjalne stoisko, przy którym każdy będzie mógł wypisać i wysłać kartkę. Pocztówki zostały zaprojektowane przez znanych polskich artystów: Piotra Młodożeńca, Andrzeja Pągowskiego i Józefa Wilkonia.


fot. Rafał Zambrzycki

Akcję wsparły osoby ze świata polityki, kultury i sportu. Są wśród nich m.in. Daniel Olbrychski, Anna Cieślak, Paweł Fajdek, Piotr Małachowski, Mateusz Damięcki, Artur Andrus, Emilian Kamiński i Grażyna Wolszczak

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Mamy niepodległą” - Olbrychski, Wolszczak i Damięcki promują kartki na Święto Niepodległości (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl