SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Manta uruchamia usługę chmury i zapowiada ekspansję zagraniczną

Firma Manta na czwartkowej konferencji podsumowała minione półrocze, a także zapowiedziała nową usługę Mantabox i ekspansję na rynki zagraniczne.

Manta uruchamia usługę chmury i zapowiada ekspansję zagraniczną

Mantabox pozwala na przechowywanie plików w chmurze użytkownikom systemów Windows, Linux, Mac OS X i Android, dla których przygotowano osobne aplikacje. Każdy, kto zarejestruje się w serwisie, otrzyma za darmo 2 GB przestrzeni, a jeżeli przypisze do swojego konta urządzenia Manty lub polubi profil firmy na Facebooku, może zwiększyć ten limit do 5 GB. Firma zapowiada, że z czasem użytkownicy Mantabox będą otrzymywali specjalne bonusy w postaci darmowego oprogramowania lub plików multimedialnych.

Manta zapowiedziała również ekspansję na rynkach zagranicznych. W tym celu utworzone mają zostać spółki córki, które będą odpowiedzialne za sprzedaż w Niemczech, Rosji oraz na Ukrainie. Z Polski ma być natomiast nadzorowana sprzedaż w Czechach oraz krajach Bałtyckich.

Ponadto w najbliższym czasie powstać ma centrum badawczo-rozwojowe Manta Research & Development. W projekt ma zostać zainwestowane kilkanaście milionów złotych, które będą pochodzić ze środków własnych oraz funduszy unijnych. Placówka będzie pracować nad własnym oprogramowaniem dla produktów firmy, a także przygotowywać projekty nowych urządzeń.

W pierwszym półroczu bieżącego roku Manta. zanotowała 52 mln zł przychodu i 4,5 mln zł zysku. Celem firmy w całym roku jest natomiast wygenerowanie 100-120 mln zł obrotów przy zysku 6-8 mln zł. Podano również cele finansowe na najbliższe dwa lata: 150 mln zł obrotu i 12 mln zł zysku netto w roku 2014, zaś w 2015 r. - odpowiednio 200 i 16 mln zł. Ponadto Manta podaje, że w tym roku sprzedano już ponad 1 mln dekoderów DVBT i 200 000 tabletów, a w łódzkiej fabryce Flextronics wyprodukowano ponad 100 tys. telewizorów, które również trafiły do klientów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Manta uruchamia usługę chmury i zapowiada ekspansję zagraniczną

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl