SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mapy w polskim internecie najlepsze na Google

Mapy Google to najlepszy w polskim internecie serwis mapowo-lokalizacyjny - oceniają eksperci z branży interaktywnej. Raport Wirtualnemedia.pl.

Mapy w polskim internecie najlepsze na Google

Specjalistów z agencji interaktywnych poprosiliśmy o oceny i opinie na temat siedmiu najpopularniejszych w Polsce serwisów mapowo-lokalizacyjnych (według danych z badania Megapanel PBI/Gemius – zobacz szczegółowe wyniki za listopad ub.r.). Okazało się, że najczęściej odwiedzane witryny są również najwyżej oceniane.

Zdecydowanie najlepsze opinie i noty zebrały Mapy Google (Google Maps), które w szkolnej skali oceniono na piątkę. Eksperci podkreślali minimalistyczną grafikę oraz prostotę i przejrzystość interfejsu witryny.

Natomiast mocne czwórki otrzymały w naszej ankiecie serwisy JakDojade.pl, Zumi.pl i Targeo.pl. Niespodzianką jest obecność w czołówce pierwszej z tych stron, którą miesięcznie odwiedza mniej niż 500 tys. użytkowników, podczas gdy pozostałe z najwyżej ocenianych witryn mają zasięgi przekraczające milion real users. Na JakDojade.pl eksperci docenili przede wszystkim różnorodne opcje planowania podróży komunikacją miejską.

Wśród pozostałych serwisów noty dostateczne otrzymały DoCelu.pl i Mapa.pf.pl. Zdecydowanie najgorzej oceniono stronę Mapa.Szukacz.pl.

Witryny mapowo-lokalizacyjne ocenili dla nas Maciej Lipiec (user experience director, K2 Internet), Karol Tyde (project manager, Insignia), Sebastian Nejfeld (wiceprezes ds. strategii i rozwoju, Netizens Peppermint), Małgorzata Pujszo (user experience specialist, Digital One), Jakub Jaśkiewicz (strategy & research manager, Mosqi.to) oraz Dorota Lasik (project coordinator, Thinkeractive) i Radosław Drzazga (dyrektor kreatywny, Thinkeractive).

  Średnia ocen (1-6) Suma
ocen
Szata
graficzna
Opcje
lokalizacyjne
Opcje
dodatkowe
Użyteczność Ogółem
maps.google.pl 4,58 5,33 5 5,42 5,08 122
jakdojade.pl 4,08 5 4,33 4,83 4,56 109,5
zumi.pl 4,25 4,66 4,66 4,08 4,42 106
targeo.pl 3,5 4,5 4,66 4,33 4,25 102
docelu.pl 3,08 3,08 3,25 3,16 3,15 75,5
mapa.pf.pl 2,83 2,66 2 2,92 2,6 62,5
mapa.szukacz.pl 1,5 2,33 2,16 2,33 2,08 50

 


Oceny opisowe stron


Maps.Google.pl

Maciej Lipiec
Bardzo sprawne wyszukiwanie, bardzo czytelne mapy, minimalistyczny design, możliwość wyznaczania trasy samochodem i na piechotę, duża baza miejsc i firm, ogólnoświatowy zasięg, wersje mobilne, elastyczne API.

W branży serwisów mapowych Google jest liderem – po prostu jest Google i reszta. Bardzo trudno zaoferować szybkość, użyteczność, dostępność i jakość map, która dorówna usłudze firmy z Mountain View. Rywalizowanie na tym obszarze przypomina próby budowania wyszukiwarki konkurencyjnej do Google – szansa na sukces wydaje się w tym momencie raczej nieduża. Możliwe jest za to stworzenie przydatnej usługi dodanej do serwisu mapowego, której firma z Kalifornii sama nie zaoferuje na lokalnym rynku. Taki serwis może być nawet zbudowanego na bazie API Google Maps (co pokazuje przykład JakDojade.pl).

Karol Tyde
Do Google Maps odnoszą się wszyscy, bo to chyba pionier w kategorii serwisów lokalizacyjnych.

Prosty w obsłudze i przejrzysty, nie potrzebuje dobrej grafiki, a i tak się broni przed konkurencją.

Jego popularność potwierdzają nawet producenci urządzeń mobilnych, umieszczając ten lokalizator w swoich produktach.

 

Sebastian Nejfeld
Najbardziej rozwinięty i zintegrowany system. Doceniłem go zwłaszcza, gdy zacząłem korzystać z aplikacji My Track, która pozwala na analizowanie różnych dróg i skrótów, ponieważ pozostawia na mapie ślad oraz dokładne statystyki. Jest to też najszybciej rozwijający się system.

Warto wspomnieć, że staje się powoli coraz bardziej aktualny w zakresie szczegółowych prezentacji polskich miejscowości.

Nadal nie mogę się doczekać w pełni działającej funkcjonalności „widok ulicy”.

Małgorzata Pujszo
Serwis bardzo przyjazny użytkownikowi. W bardzo prosty sposób można znaleźć każdy punkt, nieważne czy jest to ulica czy konkretny obiekt np. zabytek (takie wyszukiwanie dostępne jest tylko w tym serwisie).

Wytyczoną trasę można modyfikować, jedynie przeciągając ją na mapie w inne miejsce.
Przydatne opcje możliwe są po zalogowaniu się do swojego konta Gmail. Ciekawą funkcją jest pokazanie średniego kosztu paliwa na wybranej trasie.

Grafika jest praktycznie niewidoczna i to jest jej olbrzymi atut, dlatego że pozwala skupić się na założonym celu.

Jakub Jaśkiewicz
Bezdyskusyjna czołówka serwisów lokalizacyjnych. Bardzo dobre oceny za oprawę graficzną, łatwość obsługi, intuicyjność. Serwis pozwala na łatwe wyszukiwanie lokalizacji i tras.

Dodatkowy plus Google Maps to możliwość edytowania trasy podróży przy użyciu narządzia „złap i przeciągnij” oraz opcja „Co jest w okolicy?”.

Wizytówki firm też bywają w wielu sytuacjach pomocne.
 

Dorota Lasik
Przejrzysta, czytelna mapa. Wygodna i łatwa w użyciu. Ciekawą, choć już dobrze znaną opcją jest sprawdzanie wybranego miejsca w trybie satelitarnym, jak i w widoku 3D. Można bez problemu zaplanować podróż samochodem (z objaśnieniami GPS, także w wersji mobilnej), jak i wybrać najlepsze połączenie komunikacyjne w danym mieście.

Niestety dość wadliwie działającą funkcją jest google.com/miejsca (Google Places), które z jednej strony pozwala darmowo wypromować miejsce / firmę, jednak dość restrykcyjne obwarowania Google dotyczące zamieszczanego kontentu powodują, iż wiele firm niestety nie pojawia się w wynikach wyszukiwania lokalizacji.

Na szczególną uwagę zasługuje Street View, które coraz bardziej podbija serca internautów. Niestety w Polsce moduł ten nie jest jeszcze w pełni funkcjonalny. Dodatkowym atutem jest obecnie możliwość targetowanie reklam AdWords według lokalizacji – z bezpośrednim wskazaniem na Google Places


JakDojade.pl

Maciej Lipiec
Kolejna strona, która wykorzystuje Google Maps, jednak na tej bazie oferuje bardzo przydatną i dobrze przygotowaną usługę. Na JakDojade.pl można sprawdzać połączenia telekomunikacją miejską oraz rozkład autobusów i tramwajów, a także wyznaczyć trasę przyjazdu. Serwis w wygodny sposób sugeruje hasło wyszukiwania, pozwala zapisać często wyszukiwane połączenia, posiada wersję mobilną. Jedyne, do czego można się przyczepić, to oprawa graficzna, która mogłaby być nowocześniejsza.

Karol Tyde
Mieszkańcy dużych miast – zapomnijcie o stronach swoich MPK, tutaj macie lepszą. Sam używam tego serwisu do planowania przejazdów komunikacją miejską. To jest nisza, którą twórcy wykorzystali i się jej trzymają.

Sebastian Nejfeld
Jestem zaskoczony, ponieważ nie znałem i nie korzystałem z tego serwisu, ale na pewno będę to robił i to często. Mam nadzieję, że interfejs będzie wkrótce dopracowany, choć jestem w stanie wybaczyć pewne niedociągnięcia. Wersja mobilna spisuje się równie dobrze i mam nadzieje, że pojawią się za chwilę wersje aplikacyjne na różne systemy.

Małgorzata Pujszo
Serwis skupiony jedynie wokół komunikacji miejskiej – i słusznie, bo bardzo dobrze zagospodarowuje tę niszę. Przy wyborze trasy możemy skorzystać z wielu funkcji, pojawiają się też specjalne opcje dla niepełnosprawnych (np. uwzględnianie tyko autobusów niskopodłogowych). Wersja w języku angielskim jest ogromnym ułatwieniem dla obcokrajowców.

Jakub Jaśkiewicz
JakDojade.pl zasługuje na wyróżnienie! To serwis, który odpowiada na rzeczywiste potrzeby wielu ludzi podróżujących komunikacją publiczną.

Witryna ma przejrzysty, estetyczny interfejsem zaprojektowany tak, by wyszukiwanie połączeń z punktu do punktu nie sprawiało trudności. Oprawa graficzna jest na wysokim poziomie, obsługa – intuicyjna, a rozkłady jazdy – aktualne. Dodatkowo prezentowane są alternatywne możliwości dotarcia do celu. To się nazywa dobra robota.

Użytkownik może też zaznaczyć preferencje związane z podróżowaniem, takie jak środek komunikacji miejskiej, pojazd niskopodłogowy, minimalny czas na przesiadkę itp. Przygotowano również mobilną wersję serwisu – teraz można mieć rozkład w kieszeni.

Radosław Drzazga
Doskonała wyszukiwarka dla podróżujących komunikacją miejska. System oparty na Google Maps API, więc dokładność map jest na bardzo wysokim poziomie. Można wyszukać kilka alternatywnych tras, sprawdzić czas przejazdu (razem z przesiadkami), oraz typ biletu, jaki potrzebujemy kupić. Jednocześnie możliwe jest zaznaczenie pojazdu niskopodłogowego, co jest ważne ze względu na osoby niepełnosprawne, lub też wykluczyć z szukanej trasy wybrane linie. System jest niestety dostępny jedynie dla 11 miast w Polsce, nie obejmując chociażby Śląska.


Zumi.pl

Maciej Lipiec
Zumi.pl jest z pewnością projektem wartościowym w portfolio Onetu. Serwis, mocno promowany w tym portalu, ma bazę swoich stałych użytkowników. Czy jednak jest to produkt mający jakieś przewagi na mapami Google? Moim zdaniem niespecjalnie. Wykonany we flashu, działa wolniej i nie można z niego skorzystać np. na iPadzie. Wersja mobilna wydaje się uboższa niż mobilne mapy Google. Zumi stara się być przede wszystkim bazą firm i usług, nie jest to jednak nic unikalnego – nie ma firmy, która nie chciałaby być obecna w pierwszej kolejności w Google. Z opcji dodatkowych Zumi posiada m.in. widok typu StreetView (którego Google w Polsce jeszcze nie wprowadziło) oraz wyszukiwanie ofert mieszkaniowych na mapie. Jednak takie rozwiązanie nie wydaje mi się szczególnie wygodne z punktu widzenia osoby przeglądającej wiele ofert.

Karol Tyde
Zumi daje użytkownikom dużo możliwości, ale moim zdaniem jest ich trochę za wiele. Liczba możliwości wyszukania różnych obiektów, firm, nieruchomości niektórych użytkowników może przytłaczać. Jestem ciekaw, jaka jest klikalność w linki najczęściej szukane.

Sebastian Nejfeld
Trudno znaleźć jakiś wyróżnik, może poza tym, że łatwiej wyszukuje się firmy. Ale preferuję Google, zwłaszcza dlatego że wyszukiwarka w moim telefonie podpowiada mi domyślnie wyniki z Google Maps. Na plus należy podkreślić, że Zumi się rozwija, udostępnia coraz więcej funkcjonalności związanych z prezentacją firm i instytucji. Minusem jest to, że momentami jest chaotycznie i za dużo reklam.

Małgorzata Pujszo
Od razu gdy weszłam na serwis, wyświetliły mi się mapa i informacje dotyczące miasta, w którym się znajduję. Niestety na tej stronie jest za dużo informacji oraz różnych opcji, które odciągają moją uwagę od wyszukiwarki. Rekompensują to przydatne opcje, takie jak wybór, czy podróżujemy transportem miejskim czy własnym, oraz sprawdzenie, czy są na drodze utrudnienia ruchu. Bardzo fajną funkcją jest „szukaj przesuwając”, w ten sposób nie musimy kilka razy wpisywać adresu, wystarczy poruszać się po mapie.

Pojawiła się opcja widoczna wcześniej w Google – „360º”. Niestety natłok reklam obniża jakość grafiki i użyteczność.

Jakub Jaśkiewicz
Wysokie oceny należą się Zumi za oprawę graficzną, łatwość obsługi, intuicyjność. Serwis pozwala łatwo wyszukiwać lokalizację i trasy.

Dorota Lasik
O ile sam layout i nawigacja w serwisie są dość czytelne, o tyle mało czytelne są nazwy ulic. Po wydrukowaniu mapy mogą być problemy przy rozczytywaniu dłuższych nazw.  Wyznaczanie trasy jest łatwe w obsłudze, zarówno samochodem jak i komunikacją miejską. Bardzo ciekawa jest usługa „Ulica 360°” – można obejrzeć niektóre ulice i miejsca, w formie panoramicznych zdjęć z perspektywy przechodnia. Moduł podobny do Google’owego Street View, jednakże niepozwalający na tak bogatą interakcję.
Na uwagę zasługuje intergacja z Allegro, umożliwiająca nwyszukiwanie produktu/usługi według lokalizacji. Zumi ma ciekawy i rozbudowany moduł promocyjny dla firm, w szczególności korzystny dla przedsiębiorstw usługowych. Jednak kwoty które użytkownik musi ponieść na reklamę w serwisie, rzadko kiedy mogą konkurować ze skutecznością reklam Google AdWords i popularnością usług Google.


Targeo.pl

Maciej Lipiec
Mapa Targeo ma mniej wygodnych opcji niż serwisy konkurencyjne (brak np. sugerowania nazw ulic czy zdjęć satelitarnych), jednak oferuje jedną przydatną funkcję, której nie ma żadna inna strona – śledzenie na żywo natężenia ruchu ulicznego i powstających korków.

Karol Tyde
Na pierwszy rzut oka serwis niczym szczególnym się nie wyróżnia. Jednak po wyszukaniu wybranej lokalizacji, pokazuje swoje możliwości. Wygląda jak GPS w wersji przeglądarkowej – partnerem jest zresztą AutoMapa. Dla mnie, jako kierowcy, plusem jest możliwość sprawdzenia utrudnień w ruchu, co może być pomocne przy planowaniu wyjazdu.

Sebastian Nejfeld
Pierwszy serwis lokalizacyjny, z którego zacząłem korzystać i do dzisiaj doceniam szczegółowość oraz przyzwoite tempo aktualizacji. Dokładność Targeo doceniają głównie ci, którzy są zadowoleni z nawigacji AutoMapa. Jeśli czegoś nie mogę znaleźć na Google Maps lub Zumi, to korzystam z Targeo. Serwis ten wyznacza trasy o wiele lepiej od Google i Zumi, a podawany czas przejazdu jest o wiele bardziej prawdopodobny. Jestem także pod wrażeniem aktualności i szybkości nanoszenia informacji o robotach drogowych i innych utrudnieniach.

Małgorzata Pujszo
Od początku miałam problem z wytyczeniem trasy, serwis nie rejestrował adresu, który wpisywałam. Gdy już zobaczyłam wytyczoną trasę, okazało się, że mogę sprawdzić, jak będzie przebiegała moja podróż. Ponadto serwis pokazuje aktualne nasilenie oraz utrudnienia w ruchu– super opcja! Gotową trasę możemy zapisać, wydrukować, a nawet przenieść do AutoMapy (!) i ten sposób jesteśmy gotowi do drogi.

Próba wytyczenia trasy za pomocą komunikacji miejskiej nie była zbytnio udana – na pewno nie pomagało w tym ciężkie wyszukiwanie przystanków oraz linii.

Jakub Jaśkiewicz
Dobrze przygotowany serwis, działa bardzo szybko, ma doskonałe, dokładne mapy z widokiem brył 3D. Ruch na stronę napędza opcja „Traffic”, pokazująca natężenie ruchu na ulicach miast. Dzięki niej możemy zaplanować podróż i zaoszczędzić czas. Mocne trzecie miejsce w moim rankingu.

Dorota Lasik
Strona główna serwisu zaprojektowana jest dość chaotycznie – dopiero przejście do map, pokazuje w pełni możliwości serwisu. Na pochwałę zasługuje opcja powrotu do poprzedniej wersji serwisu. (obecnie w zastosowaniu jest nowa odsłona 2.0). Mapy są bardzo dokładne. Przy dużym zbliżeniu budynki pokazywane są w formie przestrzennej oraz z numeracją, co bardzo ułatwia znalezienie danego adresu. Przy wyznaczaniu trasy na pewno przydatna jest dodatkowa opcja „Traffic” oraz bezpośrednia integracja z OmijamyKorki.pl. Na większych ulicach zaznaczone są ewentualne utrudnienia w ruchu (korki, nieprzejezdne drogi). Dodatkowym atutem jest możliwość skorzystania z aplikacji na telefony komórkowe mTraffic.


DoCelu.pl

Maciej Lipiec
Serwis, który niczym się nie wyróżnia. Silnik map we flashu, brak zdjęć satelitarnych, niezbyt intuicyjne wyszukiwanie za pomocą dwóch pól tekstowych.

Karol Tyde
Grafika DoCelu.pl jest po prostu nudna. Strona główna jest monotonna, brakuje większego zróżnicowania elementów – po serwisie należącym do Wirtualnej Polski oczekiwałbym więcej. Nie wiedzieć czemu, chociaż ustawioną mam trasę na Lublin, to na dole wyświetlane są zdjęcia budynków w Warszawie. Na plus serwisu należy zaliczyć dużą liczbę ciekawych dodatków, jak np. informacje o pogodzie, połączenie z Wikipedią, widgety na stronę i API.

Sebastian Nejfeld
Poza tym, że pobiera dane o imprezach z „coigdzie”, serwis nie posiada żadnych funkcjonalności. Strona wyróżnia się jedynie dużą bazą tych „imprezowych” informacji oraz chwali się największą bazą firm.

Małgorzata Pujszo
Serwis zbliżony do Zumi.pl, jednak oferuje dużo mniej opcji oraz obiektów na mapach. Trasę wytyczyłam z drobnymi problemami. System daje możliwość zapisu mapy, aby łatwiej było do niej wrócić. Użytkownik ma wiele opcji dodatkowych, ale nie są one opisane we właściwy sposób i początkowo nie wiadomo, do czego służą.

Jakub Jaśkiewicz
Serwis daje raczej podstawowe opcje, ale jest ładnie wykonany. Szkoda, że ciężko doszukać się wyróżników, o których warto byłoby pisać dłużej.

Radosław Drzazga
Serwis jest oparty na mapach Emapa. W działaniu przypomina Mapa.pf.pl, jednak pozwala dodatkowo na oglądanie tzw. fotoadresów –ponad 70 tys. fotografii budynków w Warszawie.

Wyróżniającą opcją jest zakładka „imprezy”. Dzięki niej można dodatkowo sprawdzić, co ciekawego dzieje się w wielu miejscowościach. Jako jeden z niewielu serwisów – obok Google Maps – udostępnia własne API.


Mapa.pf.pl

Maciej Lipiec
Możliwość przeszukiwania bazy Panoramy Firm na mapie. Mapy wykonane są w technologii flash i robią dość ubogie wrażenie. Serwis przygotowany jest poprawnie, ale nie ma w nim niczego, co by go wyróżniało.

Karol Tyde
Panorama Firm była kiedyś przepustką na szerokie wody dla właścicieli małych firm i taką chyba powinna pozostać w wersji internetowej. Opisy pól w postaci „co” i „gdzie” sprawiają, że użytkownik tak naprawdę nie wie, co ma wpisać, i nie pomaga mu nawet podpowiedź umieszczona poniżej. Samo działanie mapy jest bardzo sprytne, a podpowiedzi w niej – intuicyjne.

Sebastian Nejfeld
Funkcjonalności tego serwisu są niewystarczające, mimo że potencjał wynikający z bazy danych Panoramy Firm jest bardzo duży. Użytkownik korzystający z Zumi znajdzie o wiele więcej funkcjonalności wyszukiwania firm i – co najważniejsze – o wiele łatwiej będzie mu nawigować po wynikach.

Małgorzata Pujszo
Strona pozwala na lokalizację punktu bądź wytyczenie trasy. Zdziwiłam się, że jak na Panoramę Firm obiektów znajduje się mało. Jak się później okazało, na mapie widocznych jest tylko pierwszych dziesięć, a żeby zobaczyć kolejne, muszę przejść na następną stronę listy.
Trasę wytyczyłam łatwo i szybko. Okazało się, że mogę klikać na kolejne odcinki i otrzymywać informacje o nich. Przenosząc punkt startowy oraz końcowy, łatwo można zmieniać trasę. Prosta grafika sprzyja odbiorowi strony.

Jakub Jaśkiewicz
Podobnie jak na Mapa.Szukacz.pl, Mapa.pf.pl ma zniechęcającą szatę graficzną i mało ciekawych funkcji. Obu serwisom brakuje sporo do pierwszej trójki lokalizatorów.

Radosław Drzazga
Mapy w serwisie Panoramy Firm są udostępnione przez Navigo. Witryna sprawdzi się głównie przy wyszukiwaniu firm i usług – po wprowadzeniu nawet mało precyzyjnych danych i wstępnej (ogólnej) lokalizacji, otrzymujemy imponującą liczbę wyników zintegrowanych z pf.pl. Wizualnie mapa zbliżona jest możliwie jak najbardziej do tradycyjnej mapy. Interesującym dodatkiem jest możliwość odnalezienia atrakcji turystycznych.


Mapa.Szukacz.pl

Maciej Lipiec
Serwis wykorzystuje silnik map Google – nie widzę jednak żadnego powodu, dla którego ktoś miałby korzystać z tej strony, a nie bezpośrednio z Google Maps. Szukacz to brzydka grafika, słaby interfejs (nie wiem po co mi współrzędne geograficzne), ubogość opcji oraz bannery reklamowe, których nie ma w Google.

Karol Tyde
Layout jest bardzo toporny, niczym wyjęty z lat 90. Preloader z ładowaniem aplikacji wydaje mi się zupełnie zbędny, niepotrzebnie straszy użytkowników. Swoimi podstawowymi funkcjonalnościami lokalizacyjnymi serwis  nie odróżnia się od konkurentów.

Sebastian Nejfeld
W 25. sekundzie oczekiwania, kiedy pojawił się napis „Ściągam bibliotekę Google'a (API) do obsługi mapy”, chciałem zamknąć kartę przeglądarki, ale odczekałem kolejne kilkanaście sekund. Następnie musiałem założyć okulary, ponieważ interfejs jest przeładowany informacjami. Nie widzę żadnych wartościowych funkcjonalności i powodu, dla którego miałbym korzystać z tego serwisu.

Małgorzata Pujszo
Strona nie umożliwia wytyczania trasy, a jedynie odnalezienie punktu. Niestety niewiele można później zrobić, ponieważ strona nie udostępnia zbyt wielu opcji, oprócz wydrukowania obecnego widoku. Ukryte i nietypowo nazwane funkcje nie podnoszą użyteczności strony.

Jakub Jaśkiewicz
Tu już nie ma się czym chwalić. Szata graficzna zniechęcająca. Minimalizm funkcjonalny.

Radosław Drzazga
System oparty na Google Maps API, którego w zasadzie jedyną zaletą, oprócz tradycyjnych funkcjonalności Google Maps, jest podgląd z kilkudziesięciu kamer drogowych umieszczonych w całej Polsce. System z pewnością pokaże lokalizacje szukanego miejsca, ale nie dowiemy się, jaką linią komunikacji miejskiej tam dojedziemy, ani nie wyznaczymy trasy. Łatwe jest zamieszczanie linku wyszukanego obszaru. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mapy w polskim internecie najlepsze na Google

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
fajny ranking!
8 8
odpowiedź
User
Slavek_Hjobt
Może i Google prowadzi pod wieloma względami, natomiast jeśli chodzi o zdjęcia satelitarne, to ZUMI bije ich na głowę, wystarczy porównać zdjęcia satelitarne Łodzi, Warszawy czy Poznania z tymi z Google.
Zachęcam Google do dalszej pracy, pod tym względem dużo im brakuje.
:)
8 8
odpowiedź
User
pan mapowy
Z tym google to bywa różnie: http://blogzmojegoswiata.blogspot.com/2 ... -myli.html
8 8
odpowiedź
User
Cezzy
Jak zaspamowane są mapy Google: http://www.cezzy.pl/seks-mapach-google/
8 8
odpowiedź
User
Grzegorz
Mnie zabrakło map24.pl Najczęściej z niej korzystam.
8 8
odpowiedź