SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sommer, Kowalczyk, Bednarz dołączyli do "Dziennika Gazety Prawnej", Ziemowit Szczerek współpracownikiem

Do zespołu „Dziennika Gazety Prawnej” (Infor Biznes) dołączyli Marceli Sommer, Grzegorz Kowalczyk i Paweł Bednarz. Współpracę z dziennikiem rozpoczął też reporter, pisarz i tłumacz Ziemowit Szczerek.

Article

Marceli Sommer będzie pisał dla działów kraj, biznes i świat m.in. o tematach związanych z regionem Azji Południowo-Wschodniej, klimacie i konfliktami o surowce.

W ostatnich latach był związany z Polską Agencją Prasową, gdzie pracował jako reporter działu politycznego. W swojej karierze współpracował z „Dziennikiem. Polska Europa Świat”, już wcześniej także z „Dziennikiem Gazetą Prawną” i „Rzeczpospolitą”. Był też m.in. edytorem w kwartalniku „Nowy Obywatel” oraz jednym z założycieli magazynu internetowego Nowe Peryferie.

Grzegorz Kowalczyk jest współpracownikiem „DGP” od lipca 2015 roku. Teraz dołączył do działu biznes, zajmuje się tematami związanymi z przemysłem i nieruchomościami. Dla dziennik.pl przeprowadza także rozmowy z politykami. To doktorant Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UW z dyscypliny nauk politycznych i administracji, członek zespołu badawczego Laboratorium Badań Medioznawczych, współautor raportów i opracowań naukowych dotyczących nauki o mediach.

Paweł Bednarz będzie pisać do działu biznes, gdzie zajmie się firmami - ze szczególnym uwzględnieniem branży budowlanej. Od lutego 2016 roku pracował w redakcji biznesowej Onetu, a później z Business Insider Polska. Posiada doświadczenie z takich redakcji jak: TVN CNBC, TVN 24 Biznes i Świat jako producent i wydawca programów m.in: "Dzień na rynkach", "90 Minut" i "Bilans". W swojej karierze był także reporterem "Dzień dobry TVN".

Publicystą „DGP” został także Ziemowit Szczerek, który opublikował już reportaże z południowego Kaukazu i Azji Centralnej. Publikuje także w „Polityce”, „Krytyce Politycznej” i „Nowej Europie Wschodniej”. Autor kilku książek: „Siódemka”, „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian”, „Rzeczpospolita Zwycięska”, „Tatuaż z tryzubem”, „Międzymorze”. W 2013 roku laureat Paszportu „Polityki”, w 2014 roku nominowany do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”.

W ub.r. Infor Biznes, wydawca „Dziennika Gazety Prawnej” i związanych z nim serwisów internetowych, zanotował wzrost przychodów sprzedażowych o 1,7 proc. do 59,48 mln zł. Wynik netto firmy zmalał z 1,87 mln zł zysku do 2,04 mln zł straty, głównie wskutek odpisania 6,41 mln zł należności od Ruchu. Spółka zatrudniała 124 pracowników.

W lipcu br. średnia sprzedaż ogółem „Dziennika Gazety Prawnej” wyniosła 31 798 egz., co stanowi spadek o 8,24 proc. rok do roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sommer, Kowalczyk, Bednarz dołączyli do "Dziennika Gazety Prawnej", Ziemowit Szczerek współpracownikiem

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotrek
Powodzenia Paweł!
odpowiedź
User
No proszę
Brawo!
odpowiedź
User
Karol
Nie znam panów, ale niech będzie
odpowiedź