SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sommer, Kowalczyk, Bednarz dołączyli do "Dziennika Gazety Prawnej", Ziemowit Szczerek współpracownikiem

Do zespołu „Dziennika Gazety Prawnej” (Infor Biznes) dołączyli Marceli Sommer, Grzegorz Kowalczyk i Paweł Bednarz. Współpracę z dziennikiem rozpoczął też reporter, pisarz i tłumacz Ziemowit Szczerek.

Article

Marceli Sommer będzie pisał dla działów kraj, biznes i świat m.in. o tematach związanych z regionem Azji Południowo-Wschodniej, klimacie i konfliktami o surowce.

W ostatnich latach był związany z Polską Agencją Prasową, gdzie pracował jako reporter działu politycznego. W swojej karierze współpracował z „Dziennikiem. Polska Europa Świat”, już wcześniej także z „Dziennikiem Gazetą Prawną” i „Rzeczpospolitą”. Był też m.in. edytorem w kwartalniku „Nowy Obywatel” oraz jednym z założycieli magazynu internetowego Nowe Peryferie.

Grzegorz Kowalczyk jest współpracownikiem „DGP” od lipca 2015 roku. Teraz dołączył do działu biznes, zajmuje się tematami związanymi z przemysłem i nieruchomościami. Dla dziennik.pl przeprowadza także rozmowy z politykami. To doktorant Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UW z dyscypliny nauk politycznych i administracji, członek zespołu badawczego Laboratorium Badań Medioznawczych, współautor raportów i opracowań naukowych dotyczących nauki o mediach.

Paweł Bednarz będzie pisać do działu biznes, gdzie zajmie się firmami - ze szczególnym uwzględnieniem branży budowlanej. Od lutego 2016 roku pracował w redakcji biznesowej Onetu, a później z Business Insider Polska. Posiada doświadczenie z takich redakcji jak: TVN CNBC, TVN 24 Biznes i Świat jako producent i wydawca programów m.in: "Dzień na rynkach", "90 Minut" i "Bilans". W swojej karierze był także reporterem "Dzień dobry TVN".

Publicystą „DGP” został także Ziemowit Szczerek, który opublikował już reportaże z południowego Kaukazu i Azji Centralnej. Publikuje także w „Polityce”, „Krytyce Politycznej” i „Nowej Europie Wschodniej”. Autor kilku książek: „Siódemka”, „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian”, „Rzeczpospolita Zwycięska”, „Tatuaż z tryzubem”, „Międzymorze”. W 2013 roku laureat Paszportu „Polityki”, w 2014 roku nominowany do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”.

W ub.r. Infor Biznes, wydawca „Dziennika Gazety Prawnej” i związanych z nim serwisów internetowych, zanotował wzrost przychodów sprzedażowych o 1,7 proc. do 59,48 mln zł. Wynik netto firmy zmalał z 1,87 mln zł zysku do 2,04 mln zł straty, głównie wskutek odpisania 6,41 mln zł należności od Ruchu. Spółka zatrudniała 124 pracowników.

W lipcu br. średnia sprzedaż ogółem „Dziennika Gazety Prawnej” wyniosła 31 798 egz., co stanowi spadek o 8,24 proc. rok do roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sommer, Kowalczyk, Bednarz dołączyli do "Dziennika Gazety Prawnej", Ziemowit Szczerek współpracownikiem

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotrek
Powodzenia Paweł!
6 1
odpowiedź
User
No proszę
Brawo!
1 2
odpowiedź
User
Karol
Nie znam panów, ale niech będzie
2 1
odpowiedź
User
?
No name...
2 0
odpowiedź