SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były dyrektor TVP World szefem redakcji słowa w radiowej Trójce

Od połowy maja nowym szefem redakcji słowa w Programie III Polskiego Radia jest Marcin Darmas, były dyrektor TVP World. To już drugi zarządzający z tego kanału, który w ostatnich dniach trafił do Trójki. - Wygląda trochę, jakby trafiali na szalupę ratunkową - komentuje prof. Maciej Mrozowski, medioznawca związany z Uniwersytetem Warszawskim.

Darmas objął stanowisko po obecnym dyrektorze i redaktorze naczelnym Trójki, Marcinie Wąsiewiczu, który w sierpniu 2021 roku został w rozgłośni szefem redakcji słowa. Od grudnia 2021 roku, gdy Wąsiewicz został powołany na dyrektora anteny, aż do maja br. stanowisko pozostawało nieobsadzone.

Marcin Darmas jest publicystą, związanym wcześniej m.in. z portalem Fronda.pl. Publikował też teksty na stronie Tygodnik TVP - głównie z kręgu jego zawodowych zainteresowań, czyli dotyczące Francji. Prowadził też rozmowy, emitowane na kanale TVP Kultura. W 2016 roku był sekretarzem redakcji "Teologii Politycznej Co Tydzień".

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Od marca 2021 roku do wiosny br. był dyrektorem TVP World.  Darmasa zastąpił w TVP World Filip Styczyński, a ta zmiana - w przekonaniu zespołu nagła i niespodziewana - mogła mieć związek z wpadką na antenie TVP World podczas transmisji konferencji prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego.

To już druga osoba z kadry zarządzającej TVP World, która w ostatnim czasie trafia z Telewizji Polskiej do Trójki. Od 16 maja nowym wicenaczelnym i wicedyrektorem tej anteny jest ex-wicedyrektor TVP World, Dawid Wildstein.  - Taki odpływ kadr zarządzających wygląda na szukanie bezpiecznego miejsca, szalupy ratunkowej. TVP World w moim przekonaniu jest kanałem, który - obiektywnie rzecz ujmując i abstrahując od wszystkiego - w polskich realiach nie miał szans na to, by wypalić – komentuje medioznawca związany z UW, prof. Maciej Mrozowski.

W okresie między lutym a kwietniem 2022 roku udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 1,9 proc. (według badania Radio Track).

Dołącz do dyskusji: Były dyrektor TVP World szefem redakcji słowa w radiowej Trójce

51 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Porażka
Nic nie osiągnęliśmy, nic nie potrafimy, nie mamy pojęcia o radiu, no to siup na nowy stołeczek. Doić publiczne pieniądze póki się da. Metoda i styl PiS. Kolejni nieudacznicy na pokładzie pani prezes Agnieszki "straty i porażki" Kaminskiej.
odpowiedź
User
Jan
Może taniej będzie płacić tym ludziom pensje i nie udawać, że robią radio? Bo teraz z trójki to już się zrobiło kompletne koryto dla spadów, nieudaczników i wyznawców prezesa z dużym kredytem.
odpowiedź
User
Max
Dr od teologii politycznej. Wystarczy, że Polskie Radio niszczy doktor polonistyki, patologizując standardy, etykę, przekaz 🤯🤯🤯 Teraz jeszcze w Trójce potrzebny spad z TVP. Wpadka była, Kurski nie chce. To do Kaminskiej. Upadłej instytucji już nic nie zaszkodzi, a jeszcze utuczy z publicznych pieniędzy dwie fajtłapy.
odpowiedź