SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Mamoń korespondentem TVP w Tbilisi

Telewizja Polska otworzyła placówkę w Tbilisi i wysłała do niej reportera Marcina Mamonia jako korespondenta.

Marcin Mamoń, fot. TV RepublikaArticle

O uruchomieniu placówki portal Wirtualnemedia.pl informował na początku sierpnia. Placówka zagraniczna TVP będzie zajmować się obsługą regionu kaukaskiego i Bliskiego Wschodu. TVP podjęła taką decyzję w związku z dziesięcioleciem ataku Rosji na Gruzję i wizyty w Tbilisi prezydentów państw europejskich.

Marcin Mamoń jest dziennikarzem i reżyserem filmów dokumentalnych. Pracował już w TVP w latach 2006-2008, był wtedy kierownikiem redakcji publicystyki w TVP2. W latach 90. był związany z „Czasem Krakowskim” i TVP Kraków.

Współpracował z polskimi i zagranicznymi stacjami telewizyjnymi, pisał teksty m.in. do „Rzeczpospolitej”, „Uważam Rze”, „Sieci” i „Do Rzeczy”.

Relacjonował konflikty m.in. w Syrii, Iraku, Ukrainie, Czeczenii, na Kaukazie, w Afganistanie, Pakistanie i Strefie Gazy. W 2005 roku został aresztowany, a w 2013 roku był przetrzymywany w Egipcie.

W połowie 2015 roku razem z operatorem Tomaszem Głowackim zostali porwani w Syrii, uwolniono ich pod koniec grudnia.

W 2010 roku został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi, a w 2013 roku wspólnie z Piotrem Litką otrzymał Grand Prix Nagrody Dziennikarzy Małopolski za reportaż „Trumny smoleńskie” pokazany w „Superwizjerze” TVN.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej