SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Mamoń zastępcą naczelnego „Dziennika Polskiego”, odpowiada za wideo

Nowo utworzone stanowisko zastępcy redaktora naczelnego „Dziennika Polskiego” (Polska Press Grupa) objął Marcin Mamoń. Ma odpowiadać za segment wideo i nadzorować dziennikarzy śledczych.

 

Marcin Mamoń, fot. TV RepublikaArticle

Krakowski oddział Polska Press wydaje dwa codzienne tytuły: „Dziennik Polski” i „Gazetę Krakowską”. Z początkiem maja w obu stanowisko redaktora naczelnego objął Wojciech Mucha. O ile w „Gazecie Krakowskiej” istnieje od lat stanowisko wicenaczelnego (jest nim Piotr Rąpalski), o tyle w „Dzienniku Polskim” taka  funkcja nie była obsadzona.

- Tak to kiedyś ustalono, że był tylko redaktor naczelny. Były więc pewne braki w niektórych segmentach, które teraz, z pomocą Marcina Mamonia, uzupełnimy - zapowiada Wojciech Mucha w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Mucha: zwolnień nie będzie

Mamoń będzie odpowiedzialny za wzmocnienie segmentu wideo „Dziennika Polskiego”, ale także ma nadzorować pracę dziennikarzy śledczych.

- Ma dobre pióro, więc pewnie też z tego skorzystamy - mówi Wojciech Mucha. Redaktor naczelny zaznacza, że nie już planuje w „Dzienniku Polskim” większych personalnych zmian. - Na pewno z nikim nie planujemy się rozstać, zespół jest zgrany i pracuje świetnie. Wręcz przeciwnie: być może uzupełnimy skład o jakichś pracowników technicznych - zapowiada.

Marcin Mamoń w latach 1990-1992 pracował w dzienniku „Czas Krakowski”, od 1994 do 1996 roku był reporterem krakowskiego oddziału TVP. Między 2006 a 2008 rokiem szefował publicystyce w TVP2. Współpracował m.in. z TVN, BBC, „Rzeczpospolitą” czy „Do Rzeczy”. W 2015 roku wraz z operatorem Tomaszem Głowackim został porwany w Syrii (pracował wówczas dla amerykańskiego zleceniodawcy); po kilku dniach i po operacji specjalnej służb obaj dziennikarze zostali uwolnieni.

W 2018 roku Mamoń został korespondentem TVP w Tbilisi. Z placówki wrócił w 2019 roku, a rok później na krótko objął funkcję korespondenta w Gruzji.

Seria roszad w tytułach Polska Press

1 czerwca redaktorem naczelnym „Gazety Wrocławskiej" (Polska Press Grupa) została Alicja Giedroyć-Skiba. Poprzedni naczelny, Arkadiusz Franas rozstał się z wydawnictwem za porozumieniem stron.

Natomiast w „Głosie Wielkopolskim" nowym naczelnym jest Wojciech Wybranowski w miejsce Adama Pawłowskiego. Redaktorem naczelnym „Gazety Lubuskiej" został Janusz Życzkowski, dotychczasowy wicenaczelny Polskiego Radia Zachód. Zastąpił na stanowisku Szymona Kozicę, który zostaje w redakcji szefem działu Sport.

W „Dzienniku „Zachodnim” Marka Twaroga zastąpił Grzegorz Gajda, poprzednio związany z TVP3 Katowice i Radiem EM. Twaróg pożegnał się na łamach z czytelnikami.  Ze stanowiska odwołany został także Tomasz Pietraszak, dotychczasowy redaktor naczelny „Gazety Pomorskiej", „Expresu Bydgoskiego" i „Nowości Dziennika Toruńskiego". Jego miejsce z początkiem czerwca zajął Marcin Habel z TVP3 Bydgoszcz.

Dołącz do dyskusji: Marcin Mamoń zastępcą naczelnego „Dziennika Polskiego”, odpowiada za wideo

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zenon Bombalina
Też inżynier?
odpowiedź
User
Rejs
- "Bardzo mi przykro, Mamoniowa"
odpowiedź