SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Mastalerek społecznym doradcą prezydenta Andrzeja Dudy

Wiceprezes Ekstraklasy Marcin Mastalerek został społecznym doradcą Andrzeja Dudy - podaje oficjalna strona Kancelarii Prezydenta RP. Mastalerek wspierał sztab prezydenta podczas tegorocznej kampanii wyborczej, na doradcę został powołany we wrześniu.

Marcin Mastalerek, fot. Pis.org.plArticle

Marcin Mastalerek to specjalista od PR, były polityk Prawa i Sprawiedliwości (w latach 2010-2015) i były rzecznik prasowy tego ugrupowania (od jesieni 2014 do lipca 2015 roku). Wiosną 2015 roku pełnił taką funkcję także w sztabie Andrzeja Dudy - w czasie kampanii prezydenckiej. Współtworzył również kampanię PiS przed wyborami parlamentarnymi jesienią 2015 roku.

W 2016 roku Mastalerek został dyrektorem wykonawczym ds. komunikacji korporacyjnej w PKN Orlen (większościowym akcjonariuszem tej spółki jest skarb państwa), zrezygnował z tego stanowiska we wrześniu 2017 roku. W grudniu 2018 roku objął funkcję wiceprezesa spółki Ekstraklasa, zarządzającej piłkarską PKO BP Ekstraklasą.

W trakcie kampanii przed tegorocznymi wyborami prezydenckimi Marcin Mastalerek pomagał sztabowi Andrzeja Dudy, o czym prezydent poinformował w wieczór wyborczy, tuż po ogłoszeniu pierwszych wyników sondażu exit poll. - Dziękuję mojemu przyjacielowi Marcinowi Mastalerkowi, nie jest już czynnym politykiem, ale dla ojczyzny ratowania przyszedł i pomógł w naszej codziennej pracy sztabowej, patrząc na strategię, przygotowując z nami kolejne działania - mówi prezydent.

O powołaniu Mastalerka na społecznego doradcę prezydenta jako pierwszy poinformował serwis 300polityka.pl.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbyła się 28 czerwca, a druga - 12 lipca. Wybory zakończyły się zwycięstwem urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy, który został wybrany na drugą kadencję, otrzymując 51,03 proc. głosów.

We wrześniu CBOS zbadał, na ile wyniki wyborów są wiarygodne dla Polaków. Okazało się, że nie budzą one wątpliwości 76 proc. badanych, przy czym 37 proc. badanych uważa, że są one "zdecydowanie wiarygodne", a 39 proc. - że "raczej wiarygodne".

 

Dołącz do dyskusji: Marcin Mastalerek społecznym doradcą prezydenta Andrzeja Dudy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
No to teraz z Kinią będą drim tim tworzyć. Brakuje jeszcze tego gościa od studio YA YO aby mógł w obszarze kultury podoradzać.
odpowiedź
User
tak tak
Doradcą do czego? Spraw społecznych? A od kiedy ten organ zajmuje się takimi sprawami. Oczywiście wg patriotycznej narodowej narracji niszczenie organizacji pozarządowych, które realnie zajmują się sprawami społecznymi w jakimś sensie też jest zajmowaniem się nimi .
odpowiedź