SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Rosiński ponownie kandydatem na prezesa Radia Wrocław

W środę Rada Mediów Narodowych podczas posiedzenia nie rozstrzygnęła konkursu na prezesa Radia Wrocław, ponieważ żaden z dwóch kandydatów: ani Marcin Rosiński, ani Henryk Koczan nie uzyskali potrzebnej większości głosów. Jeszcze tego samego dnia Rosiński ponownie został zgłoszony na to stanowisko - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl.

Marcin Rosiński w studiu TVP InfoArticle

21 sierpnia br. Rada Mediów Narodowych zajmowała się podczas posiedzenia sprawą wyboru prezesa Radia Wrocław, po tym jak dotychczasowa szefowa rozgłośni Jolanta Piątek zrezygnowała z pełnionej funkcji.

Kandydaci - Marcin Rosiński oraz Henryk Koczan po uprzednim zgłoszeniu ich CV – zostali zaproszeni na rozmowy, a podczas posiedzenia RMN mieli opowiedzieć członkom Rady o swojej wizji rozwoju radia. Żaden z nich nie uzyskał jednak większości głosów, choć wydawało się, że pierwszy z nich ma wygraną w kieszeni - był zgłoszony przez PiS, który ma większość w Radzie.

Rosiński otrzymał głos tylko Czabańskiego i Lichockiej, Braun był przeciwny, a Grzegorz Podżorny i Elżbieta Kruk wstrzymali się od głosu. Za Koczanem głosował tylko Juliusz Braun, Podżorny z Kukiz'15 wstrzymał się od głosu. Pozostali członkowie byli przeciwko.

Jak wynikało z naszych wcześniejszych informacji, Marcin Rosiński nie został wybrany, ponieważ wypadł bardzo słabo podczas rozmowy. - Przyszedł na spotkanie kompletnie nieprzygotowany, pytań było mało, a nie potrafił nawet na nie odpowiedzieć. Myślał chyba, że ma wygraną w kieszeni - komentuje jeden z naszych rozmówców. Pytany o związki z radiem miał powiedzieć, że ostatnią audycję radiową tworzył w liceum. - Nawet jak próbował odpowiadać na pytanie zadane mu przez sprzyjającą jego kandydaturze Joannę Lichocką, został przez nią poproszony, by już nie kontynuował - opowiada nasz rozmówca. - To było dla niego ciężkie przeżycie, bo jego występ trudno ocenić inaczej jak kompromitację - dodaje.

Miał też być pytany o to, dlaczego publicznie zaprzeczał, że nie jest zainteresowany objęciem tego stanowiska (podał taką informację na Twitterze – przyp.red.), na co – według relacji jednego z naszych rozmówców – miał stwierdzić, że „zmienił zdanie”.

Marcin Rosiński znów kandydatem na prezesa Radia Wrocław

Według naszych aktualnych ustaleń, Rosiński jeszcze tego samego dnia - w środę - został zgłoszony na stanowisko prezesa Radia Wrocław. Na ten krok miał zdecydować się Krzysztof Czabański, przewodniczący RMN.

Wcześniej Czabański przekazał nam, że zwoła kolejne posiedzenie w tej sprawie na 29 sierpnia br. Do 28 sierpnia można zgłaszać kandydatury.

Marcin Rosiński w TVP pracuje od 1996 roku. Przez wiele lat pracował w TVP Wrocław, ostatnio w TVP Info.

Henryk Koczan, którego zgłosił członek RMN i były prezes Telewizji Polskiej Juliusz Braun, od 2017 roku jest wiceprzewodniczącym rady programowej TVP Wrocław, a w latach 2012-2017 był jej przewodniczącym. Obecnie jest także zastępcą kierownika działu informacji, promocji i edukacji w Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Polskie Radio Wrocław ma 2,8 proc. udziału w rynku radiowym we Wrocławiu. W 2018 roku miało 19,3 mln przychodu i 814 tys. zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marcin Rosiński ponownie kandydatem na prezesa Radia Wrocław

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tymon
Teraz dali mu pytania wcześniej. I odpowiedzi dla pewności żeby nie pomylił się orzeł. Takie mamy nowe elity.
odpowiedź
User
mmm
zasłużyłeś... za 4 lata podlizywania
odpowiedź
User
mux
zasłużyłeś... za 4 lata podlizywania


jeszcze kilka sprintów za posłami po korytarzach sejmu i będzie dobrze.
odpowiedź