SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marcin Rosiński ponownie kandydatem na prezesa Radia Wrocław

W środę Rada Mediów Narodowych podczas posiedzenia nie rozstrzygnęła konkursu na prezesa Radia Wrocław, ponieważ żaden z dwóch kandydatów: ani Marcin Rosiński, ani Henryk Koczan nie uzyskali potrzebnej większości głosów. Jeszcze tego samego dnia Rosiński ponownie został zgłoszony na to stanowisko - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl.

Marcin Rosiński w studiu TVP Info Article

21 sierpnia br. Rada Mediów Narodowych zajmowała się podczas posiedzenia sprawą wyboru prezesa Radia Wrocław, po tym jak dotychczasowa szefowa rozgłośni Jolanta Piątek zrezygnowała z pełnionej funkcji.

Kandydaci - Marcin Rosiński oraz Henryk Koczan po uprzednim zgłoszeniu ich CV – zostali zaproszeni na rozmowy, a podczas posiedzenia RMN mieli opowiedzieć członkom Rady o swojej wizji rozwoju radia. Żaden z nich nie uzyskał jednak większości głosów, choć wydawało się, że pierwszy z nich ma wygraną w kieszeni - był zgłoszony przez PiS, który ma większość w Radzie.

Rosiński otrzymał głos tylko Czabańskiego i Lichockiej, Braun był przeciwny, a Grzegorz Podżorny i Elżbieta Kruk wstrzymali się od głosu. Za Koczanem głosował tylko Juliusz Braun, Podżorny z Kukiz'15 wstrzymał się od głosu. Pozostali członkowie byli przeciwko.

Jak wynikało z naszych wcześniejszych informacji, Marcin Rosiński nie został wybrany, ponieważ wypadł bardzo słabo podczas rozmowy. - Przyszedł na spotkanie kompletnie nieprzygotowany, pytań było mało, a nie potrafił nawet na nie odpowiedzieć. Myślał chyba, że ma wygraną w kieszeni - komentuje jeden z naszych rozmówców. Pytany o związki z radiem miał powiedzieć, że ostatnią audycję radiową tworzył w liceum. - Nawet jak próbował odpowiadać na pytanie zadane mu przez sprzyjającą jego kandydaturze Joannę Lichocką, został przez nią poproszony, by już nie kontynuował - opowiada nasz rozmówca. - To było dla niego ciężkie przeżycie, bo jego występ trudno ocenić inaczej jak kompromitację - dodaje.

Miał też być pytany o to, dlaczego publicznie zaprzeczał, że nie jest zainteresowany objęciem tego stanowiska (podał taką informację na Twitterze – przyp.red.), na co – według relacji jednego z naszych rozmówców – miał stwierdzić, że „zmienił zdanie”.

Marcin Rosiński znów kandydatem na prezesa Radia Wrocław

Według naszych aktualnych ustaleń, Rosiński jeszcze tego samego dnia - w środę - został zgłoszony na stanowisko prezesa Radia Wrocław. Na ten krok miał zdecydować się Krzysztof Czabański, przewodniczący RMN.

Wcześniej Czabański przekazał nam, że zwoła kolejne posiedzenie w tej sprawie na 29 sierpnia br. Do 28 sierpnia można zgłaszać kandydatury.

Marcin Rosiński w TVP pracuje od 1996 roku. Przez wiele lat pracował w TVP Wrocław, ostatnio w TVP Info.

Henryk Koczan, którego zgłosił członek RMN i były prezes Telewizji Polskiej Juliusz Braun, od 2017 roku jest wiceprzewodniczącym rady programowej TVP Wrocław, a w latach 2012-2017 był jej przewodniczącym. Obecnie jest także zastępcą kierownika działu informacji, promocji i edukacji w Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Polskie Radio Wrocław ma 2,8 proc. udziału w rynku radiowym we Wrocławiu. W 2018 roku miało 19,3 mln przychodu i 814 tys. zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marcin Rosiński ponownie kandydatem na prezesa Radia Wrocław

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tymon
Teraz dali mu pytania wcześniej. I odpowiedzi dla pewności żeby nie pomylił się orzeł. Takie mamy nowe elity.
12 1
odpowiedź
User
mmm
zasłużyłeś... za 4 lata podlizywania
7 1
odpowiedź
User
mux
zasłużyłeś... za 4 lata podlizywania


jeszcze kilka sprintów za posłami po korytarzach sejmu i będzie dobrze.
7 1
odpowiedź
User
Aha
Czyli dostał pytania i teraz się uczy? Zenada
8 1
odpowiedź
User
Grzechu
Zaraz zaraz A czy te posiedzenia ten nie są nagrywane albo transmitowane w necie? Powinny być...można będzie obejrzeć popisy obu panów
6 1
odpowiedź