SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Tulicki szykuje film o „wrogim przejęciu” TVP

Marcin Tulicki, były wicedyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej szykuje film o zmianach w mediach publicznych dokonanych po 19 grudnia ub.r. - poinformował Samuel Pereira, również były wiceszef TAI.

Od lewej: Marcin Tulicki, Samuel Pereira i Michał Adamczyk, fot. screen z youtube / wpolityceOd lewej: Marcin Tulicki, Samuel Pereira i Michał Adamczyk, fot. screen z youtube / wpolityce

„Trwa praca nad nowym filmem @TulickiMarcin o wrogim przejęciu TVP i o tym co dzieje się od 13 grudnia. Będzie się działo” – poinformował w serwisie X we wtorek Samuel Pereira, były szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. 

Pereira dyscyplinarnie zwolniony z TVP  

Samuel Pereira i Marcin Tulicki, razem z Michałem Adamczykiem kilkanaście dni nie zgadzali się na dobrowolne opuszczenie siedziby Telewizyjnej Agencji Informacyjnej przy pl. Powstańców w Warszawie, po tym jak zostali poinformowani o odwołaniu ze stanowisk dyrektorskich. Cała trójka została dyscyplinarnie zwolniona z pracy w TVP.

Zobacz: Samuel Pereira zdradził, jak przebiegał głośny incydent z wanną. Zapowiedział też nowy projekt medialny

Telewizja Polska spółka w likwidacji domaga się od byłego kierownictwa TAI 1,35 mln zł wraz z odsetkami - to równowartość strat poniesionych przez nią „w związku z niemożnością wykonania świadczeń reklamowych oraz sponsorskich w dniach 20-29 grudnia 2023 r. na antenach TVP Info oraz TVP3, na skutek bezprawnych działań podjętych wspólnie przez Michała Adamczyka, Samuela Pereirę i Marcina Tulickiego”.

26 grudnia Michał Adamczyk został powołany przez Radę Mediów Narodowych na prezesa Telewizji Polskiej. Następnego dnia minister kultury i dziedzictwa narodowego postawił TVP (a także Polskiego Radio i PAP) w stan likwidacji, mianując Daniela Gorgosza na stanowisko likwidatora. 

Pereira i Tulicki przeszli do TVP w 2016 r.

Marcin Tulicki w „Wiadomościach” pracował od 2016 roku. Przygotowywał do głównego wydania materiały dotyczące przede wszystkim polskiej polityki. Jako wysłannik programu relacjonował m.in. wojnę w Ukrainie, wydarzenia na Bliskim Wschodzie i wybory w USA.

W ostatnich latach przygotował kilka filmów dokumentalnych, m.in. pokazany w grudniu 2021 roku „Holding” o założycielach TVN, „Urban: jestem złym człowiekiem”, „Na granicy”, „Pan z Chobielina” o Radosławie Sikorskim oraz dwa dokumenty o Donaldzie Tusku: wyemitowany premierowo w kwietniu ub.r. „Nasz człowiek w Warszawie” i „Ich człowiek w Brukseli”, którego premierę zaplanowano na piątek 28 kwietnia. Przed przejściem do centrali Telewizji Polskiej Marcin Tulicki pracował w jej katowickim oddziale.

Samuel Pereira z Telewizją Polską jest związany od marca 2016 roku. Początkowo przez ponad rok był zastępcą kierownika redakcji publicystyki w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, razem z Dawidem Wildsteinem odpowiadał za programy publicystyczne w TVP Info. W połowie 2017 roku Pereira został redaktorem naczelnym i kierownikiem redakcji TVP.info. W ostatnich latach był też wydawcą programu „Strefa starcia”.

Jesienią 2020 roku w ramach reorganizacji w TAI Pereira stracił stanowisko redaktora naczelnego TVP.info, został zastępcą kierownika redakcji mediów interaktywnych. W praktyce dalej odpowiadał za portal stacji.Wcześniej był dziennikarzem „Gazety Polskiej Codziennie”, od września 2021 roku pisze felietony do tygodnika „Sieci”.

Dołącz do dyskusji: Marcin Tulicki szykuje film o „wrogim przejęciu” TVP

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
slayer
Gdzie Samuelu będziesz oglądać? z wanny czy pod prysznicem?
odpowiedź
User
fig
Won naziole
odpowiedź
User
Ffff
Niech nakręć serial o zarobkach i g o propagandzie
odpowiedź