SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marcin Zaborski zrezygnował z pracy w radiowej Trójce

Marcin Zaborski po prawie 16 latach pracy odchodzi z Programu III Polskiego Radia. W czwartek po raz ostatni poprowadził audycję „Puls Trójki”.

Marcin Zaborski, fot. Polskie Radio Article

Marcin Zaborski związany był z Programem III Polskiego Radia od 2000 roku. W lutym br. został odsunięty od prowadzenia porannej audycji „Salon polityczny Trójki”, w której rozmawiał głównie z politykami. Ówczesna szefowa rozgłośni Paulina Stolarek tłumaczyła, że odsunięcie Zaborskiego od porannych wywiadów było decyzją programową.

Po odsunięciu Zaborskiego, „Salon polityczny Trójki” prowadziła Beata Michniewicz, w marcu br. dołączył do grona prowadzących Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”.

Od marca br. Marcin Zaborski pojawiał się na antenie Programu III Polskiego Radia w „Pulsie Trójki”, który nadawany jest o godz. 17.45 w ramach popołudniowego pasma „Zapraszamy do Trójki”. Oprócz niego „Puls Trójki” prowadzili Beata Michniewicz i Damian Kwiek. Dodatkowo Zaborski raz w miesiącu rozmawiał z gośćmi w niedzielnej audycji „Biuro myśli znalezionych”.

- Zwykle mówię „do usłyszenia”, ale dzisiaj mówię inaczej: dziękuję za dziś i za wszystkie Trójkowe spotkania w ciągu ostatnich 15 lat - powiedział Marcin Zaborski na koniec czwartkowego wydania „Pulsu Trójki”.

Adam Hlebowicz, dyrektor Programu III Polskiego Radia, zapytany przez portal Wirtualnemedia.pl o rezygnację Marcina Zaborskiego ze współpracy z Polskim Radiem powiedział: „Dziękuję Marcinowi za współpracę, życzę powodzenia i nowych, ciekawych wyzwań w pracy dziennikarskiej”.

W przeszłości Marcin Zaborski prowadził w Trójce audycje „Serwis Trójki” oraz „To był dzień”, jak również „Cafe historia” w TVP Historia.

Według badania Radio Track od marca do maja br. udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 8 proc.

Dołącz do dyskusji: Marcin Zaborski zrezygnował z pracy w radiowej Trójce

69 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Magda
Wielka strata dla Mysliwieckiej, wielki skarb dla Żółtych. Gratulacje
87 22
odpowiedź
User
B. Krzyk
Pisowska dintojra !!!
70 34
odpowiedź
User
Łukasz Warząchew
Został tam ktoś jeszcze, kto mógłby zadać władzuni niewygodne pytanie, czy tylko ohydne, oślizłe indywidua w typie Klarenbacha z TVP Info?
89 32
odpowiedź