SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marek Belka zostanie nowym prezesem NBP

Pełniący obowiązki prezydenta, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział w czwartek, że w przyszłym tygodniu przedstawi Sejmowi kandydaturę prof. Marka Belki na prezesa Narodowego Banku Polskiego (NBP). Były premier i były szef resortu finansów zgodził się pełnić tę funkcję.

Marek Belka zostanie nowym prezesem NBP

Wykonujący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski powiedział, że jego "zamiarem jest przegłosowanie tej kandydatury na posiedzeniu Sejmu w przyszłym tygodniu".

W ub. tygodniu Komorowski zapowiadał, że jeżeli znajdzie się większość wokół dobrej kandydatury na prezesa NBP, to zostanie poddana pod głosowanie w Sejmie jak najszybciej.

Obecnie obowiązki prezesa NBP, po tragicznej śmierci Sławomira Skrzypka pełni pierwszy wiceprezes Piotr Wiesiołek. Na mocy uchwały Rady Polityki Pieniężnej (RPP) z 12 kwietnia pełni on także rolę jej przewodniczącego z prawem do zwoływania posiedzeń.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marek Belka zostanie nowym prezesem NBP

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ktoś, kto odzyskał tożsamość i na tym zyskał.
Rozumiem, że na pewno w interesie Polsków nie leży Marek Belka. Już raz kompletnie schrzanił system bankowy pod dyktat UE tak aby kasy nie opłacało się w żadnym razie trzymać w bankach, a za to że się ją trzyma płacić bankom.Polska swojemu systemowi bankowemu daje robić wszystko co komuś się z zewnątrz zamarzy.
Teraz Marek Belka wprowadzi euro. W czyim interesie?Na pewno nie konsumentów i rolników, a nawet pracowników najemnych. Po jakiego grzyba wspólna waluta.Przecież jak jedzie do innego kraju to może ją z zyskiem wymienić w kantorach.Po co to, ano dla bałaganu i wzrostu cen. A na ostatni kawał : Czy B.Komorowski jest z lewicy. Nie, z Komorowa. Mam poważną wątpliwość czy jest z Komorowa.
8 8
odpowiedź