SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marek Knap dyrektorem artystycznym Burda Media Polska

Marek Knap, który odpowiadał za zeszłoroczny rebranding Burda Media Polska, objął funkcję dyrektora artystycznego firmy - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. W przeszłości piastował takie stanowisko w wydawnictwie Edipresse Polska, przejętym w 2022 r. przez Burdę.

Marek KnapMarek Knap

Rola Marka Knapa ma charakter nadzorczy nad projektami całej grupy. Knap odpowiada za realizację strategii Burda Media Polska w obszarze implementacji odpowiedniej komunikacji wizualnej w produktach drukowanych, cyfrowych oraz wideo. Nadzoruje zespoły graficzne, foto, wideo oraz produkcji sesji w zakresie tworzonych przez nich materiałów. Prowadzi też szkolenia i warsztaty.

Marek Knap jest projektantem specjalizującym się w grafice edytorskiej i typografii. W ciągu ostatnich 25 lat pełnił funkcję dyrektora artystycznego. m.in. “Rzeczpospolitej” I “Machiny”, pracował nad polskimi edycjami „Marie Claire” i „Newsweeka”, współpracował z “Tygodnikiem Powszechnym” i “Przekrojem”.

W latach 2007-2021 był dyrektorem artystycznym w wydawnictwie Edipresse Polska, współpracując m.in. z redakcją “Vivy!”. Poza pracą dla Burda Media Polska jest także konsultantem wizualnym Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki oraz wykładowcą na Wydziale Grafiki warszawskiej ASP. Otrzymał nagrodę Best-Designed Newspaper za makietę “Rz” oraz wiele krajowych nagród między innymi Grand Front i Chimera.

Burda ma już tylko sześć magazynów w Polsce

Burda Media Polska w ub.r. przejęła wydawnictwo Edipresse Polska. Z końcem roku zamknęła natomiast ponad 20 tytułów drukowanych. Był to efekt sytuacji na rynku, w tym rosnących kosztów druku i papieru. W związku z tym firma przeprowadziła zwolnienia grupowe - do końca roku pożegnała się z 71 pracownikami i kilkunastoma współpracownikami.

W portfolio Burda Media Polska pozostaje sześć magazynów:„Viva!”, „Elle”, „Elle Decoration”, „Glamour”, „National Geographic Polska” i „National Geographic Traveler”. Wszystkie tytuły poza “Vivą!” to pisma wydawane na licencji.

W 2021 r. przychody Burda Media Polska zmalały o 20,1 proc. do 130,75 mln zł, a wynik netto poszedł w dół z 3,66 mln zł zysku do 9,83 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: Marek Knap dyrektorem artystycznym Burda Media Polska

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Juror
Skoro wydawnictwa zatrudniają na tak intrygujących stanowiskach, to chyba nie jest tak tragicznie?
odpowiedź
User
cos
Edi bierze wszystko.
odpowiedź
User
Taaa
Edi bierze wszystko.


Tyle, że przy okazji zwalnia wszystkich.
odpowiedź