SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marek Lipski nowym szefem warszawskiego biura Play, odchodzi Grzegorz Gajewski

Marek Lipski objął w Play stanowisko dyrektora regionalnego biura w Warszawie. Zastąpił Grzegorza Gajewskiego, który odchodzi ze struktur firmy.

Marek LipskiArticle

W okresie pandemii koronawirusa Play radzi sobie nieźle. W trzecim kwartale br. firma zanotowała 1,8 mld zł przychodów, 1,39 mld zł kosztów operacyjnych i 269,8 mln zł zysku netto. Na koniec września telekom miał 12,9 aktywnych klientów: 9,05 mln abonentów i 3,85 mln użytkowników ofert prepaid.

Lipski zamiast Gajewskiego

Teraz Play poinformował w mailu skierowanym do Wirtualnemedia.pl o zmianach personalnych w swoich krajowych strukturach. Od 10 listopada br. dyrektorem biura regionalnego Play w Warszawie jest Marek Lipski.

Czytaj także: Salony telekomów czynne w pandemii. Bez wysp w centrach handlowych

Lipski od prawie 25 lat związany jest zawodowo z telekomunikacją, z czego od dwudziestu z telefonią mobilną. W roku 2001 rozpoczął współpracę z firmą Siemens, następnie w spółce Nokia Siemens Networks w 2004 r. objął kierownictwo sekcji w dziale network management and radio w centrum badawczo-rozwojowym we Wrocławiu, gdzie we współpracy z partnerami w Monachium i w Berlinie zajmował się m.in. opracowywaniem reguł oraz narzędzi wykorzystywanych do planowania, wymiarowania i optymalizacji sieci GSM i UMTS, oceną wpływu nowych funkcjonalności na zasięg, pojemność i jakość sieci komórkowej oraz definiowaniem kluczowych wskaźników jakościowych.

Wraz z rozwojem firmy, w roku 2007 Lipski objął kierownictwo działu planowania i optymalizacji sieci, w którym pełnił równolegle funkcję project managera.

Od 2009 r. Lipski nieprzerwanie związany jest z P4 – operatorem sieci komórkowej Play, współtworzył departament sieci radiowej, gdzie m.in. brał udział w opracowywaniu standardów rozwiązań technologicznych mobilnych sieci radiowych oraz badaniu i monitorowaniu jej jakości.

Dodatkowo, jako ekspert w dziedzinie planowania i optymalizacji aktywnie wspiera swoją wiedzą i doświadczeniem strategiczne dla spółki projekty oraz szkoli współpracowników. Jest bezpośrednio zaangażowany w realizację projektów wymagających koordynacji zarówno z innymi operatorami, jak i z administracją publiczną.

Jako ekspert Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji w zakresie problematyki pól elektromagnetycznych PEM Lipski aktywnie wspiera procesy zmian legislacyjnych w zakresie harmonizacji polskich regulacji dotyczących pól elektromagnetycznych z przepisami unijnymi.

Marek Lipski na stanowisku szefa regionalnego biura Play w Warszawie zastąpił Grzegorza Gajewskiego, który pełnił tę funkcję od momentu, kiedy w 2008 r. przeszedł do firmy z EmiTel. Jak informuje nas operator Gajewski opuszcza struktury telekomu.

Czytaj także: Play pozwala klientom umawiać się w Booksy na wizyty w punktach sprzedaży

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marek Lipski nowym szefem warszawskiego biura Play, odchodzi Grzegorz Gajewski

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pjoter
Wreszcie właściwa osoba na właściwym miejscu! Gratuluję serdecznie :)

A z Play i tak odchodzę bo nie potrafią włączyć mi działającego internetu.
Nie zlicze już wykonanych telefonów do obsługi serwisowej za które za każdym razem mnie obciążają! Serio!!! Mam problem z internetem, to płacę A możliwość zgłoszenia tego faktu!!!
Bareja wiecznie żywy, czasy inne, irracjonalizm ten sam...
odpowiedź