SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marek Mądrzejewski z anteny Jedynki do podcastu „Balans dźwiękowy”

Marek Mądrzejewski, przez 30 lat związany z Polskim Radiem przestał być gospodarzem programu „Tydzień kontra tydzień” w Jedynce. Audycja zniknęła z anteny, a w zamian dziennikarz zaczął prowadzić podcast „Balans dźwiękowy - felieton Marka Mądrzejewskiego”.

Marek MądrzejewskiArticle

Jako pierwsi informowaliśmy, że ostatnia audycja "Tydzień kontra tydzień" pojawiła się na antenie Jedynki Polskiego Radia w niedzielę, 7 lutego br. Jej prowadzący, Marek Mądrzejewski miał otrzymać wiadomość, że nie będzie już prowadzącym „Tygodnia”, ponieważ program znika z ramówki. - Pan redaktor Marek Mądrzejewski jest pracownikiem spółki, dziennikarzem Programu 1. Będzie realizował ten program w innej formule - zapewniała portal Wirtualnemedia.pl Monika Kuś z biura zarządu Polskiego Radia.

„Tydzień kontra tydzień” była emitowana około 12.13, co tydzień w niedziele. Jednak w ostatnią – 21 lutego br. nie pojawiła się już w ramówce: o 12.10 został nadany program „Niedziela z Jedynką”, a o 12.40 „Słodkie Radio Retro”.

Autorski podcast Mądrzejewskiego "Balans dźwiękowy"

Natomiast 21 lutego na stronie podcasty.polskieradio.pl pojawił się pierwszy odcinek podcastu „Balans dźwiękowy - felieton Marka Mądrzejewskiego”. Jego autor przedstawił się słuchaczom: „Nazywam się Marek Mądrzejewski, przez 30 lat pracowałem na antenach Polskiego Radia”. Dodał: „Balansujemy nad przepaścią, zważywszy na Covid -19, balansujemy między półprawdą, prawdą a kłamstwem, zważywszy na świat polityki. Prosta prawda - idąc pod prąd - wcale taka prosta nie jest” rozpoczął pierwszy odcinek. Materiały reporterskie przygotowuje Grzegorz Krakowski, programy mają pojawiać się co tydzień w zakładce z podcastami Polskiego Radia na stronie internetowej.

Marek Mądrzejewski to dziennikarz, twórca i gospodarz cyklicznej audycji „Debata Jedynki”, związany z Polskim Radiem od 1990 roku. W latach 1992-1993 był publicystą Redakcji Katolickiej Polskiego Radia. Od 1993 do 1997 roku był kierownikiem Redakcji Parlamentarnej Polskiego Radia, od 2006 roku dziennikarzem i komentatorem „Sygnałów Dnia” i kierownikiem Redakcji Publicystyki Jedynki.

W 2011 roku został zwolniony z pracy w Polskim Radiu, w 2014 roku przyjęto go z powrotem do Jedynki jako komentatora w Redakcji Publicystyki. Od 2015 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora-redaktora naczelnego Programu I, z funkcji został odwołany w lipcu 2019 roku. Jest także laureatem Złotego Mikrofonu za 2007 rok, otrzymał nagrodę rady programowej Polskiego Radia.

Według badania Radio Track od listopada ub.r. do stycznia br. Jedynka miała 5,4 proc. udziału w rynku słuchalności, w porównaniu do 4,9 proc. rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marek Mądrzejewski z anteny Jedynki do podcastu „Balans dźwiękowy”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Stefan
Szkoda, lubiłem go słuchać. Zawsze przygotowany, wyważony, nie stronniczy
odpowiedź
User
Gej
Tym otwarciem to chyba chciał zezłościć pana dyrektora i dać mu podkładkę do zwolnienia. Daję mu cztery miesiące, co i tak będzie łaskawe biorąc pod uwagę podejście do obecnego pracodawcy.
odpowiedź
User
Uber
Tym otwarciem to chyba chciał zezłościć pana dyrektora i dać mu podkładkę do zwolnienia. Daję mu cztery miesiące, co i tak będzie łaskawe biorąc pod uwagę podejście do obecnego pracodawcy.

Sam sobie opublikował na stronach Polskiego Radia? Rzucili mu ochłap i chłop chwycił przed emeryturą. Co miał zrobić?
odpowiedź