SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marek Raczkowski kończy rysować dla Gazeta.pl

Rysownik Marek Raczkowski zakończył współpracę z portalem Gazeta.pl (należącym do Agory). Przez prawie dwa lata przygotowywał dla niego co tydzień kilka rysunków satyrycznych.

fot. YouTube Article

W poniedziałek na Gazeta.pl zamieszczono zestawienie 10 najpopularniejszych rysunków Raczkowskiego opublikowanych na portalu. - Na Gazeta.pl Marek Raczkowski pojawił się w październiku 2013 roku. Jego rysunki pojawiały się trzy razy w tygodniu. Wybraliśmy dziesięć najpopularniejszych. Panu Markowi dziękujemy! - napisali redaktorzy Gazeta.pl. - W środę zaprezentujemy Wam nową „postać” - zapowiedzieli.

- Umowa z Markiem Raczkowskim wygasła z końcem sierpnia ze względu na inne zobowiązania zawodowe rysownika - poinformował Wirtualnemedia.pl Paweł Stremski, dyrektor programowy i wydawniczy Gazeta.pl. Portal nie zdradza na razie, czyje prace pojawią się w środę zamiast rysunków Raczkowkiego. - Stawiamy na oryginalne formaty, które wyróżniają nas na rynku i szukamy nowych projektów, które sprawiają, że Gazeta.pl przyciąga czytelników coraz to nowymi treściami - stwierdził ogólnie Paweł Stremski.

Marek Raczkowski podjął współpracę z Gazeta.pl w październiku 2013 roku, po tym jak zakończono wydawanie tygodnika „Przekrój”, z którym był związany przez 12 lat. Wcześniej rysował m.in. dla „Polityki”.

Od jesieni 2013 roku z Wyborcza.pl współpracuje inny rysownik satyryczny - Andrzej Milewski, autor serwisu Andrzejrysuje.pl. Natomiast od kwietnia br. na Gazeta.pl publikowane są rysunki Jana Kozy, współpracującego też z „Polityką”.

W lipcu br. portal Gazeta.pl zanotował 8,87 mln użytkowników (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marek Raczkowski kończy rysować dla Gazeta.pl

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
San Martin
Jaka szkoda!
15 9
odpowiedź
User
j
Stawiamy na oryginalne formaty, które wyróżniają nas na rynku i szukamy nowych projektów, które sprawiają, że Gazeta.pl przyciąga czytelników coraz to nowymi treściami

LOL. Tyle mam ci Stremski do powiedzenia.
12 11
odpowiedź
User
M
Nie zgodził się na obniżenie honorarium o 95%?
14 8
odpowiedź