SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marek Rudziński i Igor Błachut skomentują skoki narciarskie w TVN. Edward Miszczak: od wielu lat marzyliśmy o sporcie

W sobotę, 20 listopada wystartuje nowy sezon PŚ w skokach narciarskich, przez najbliższych pięć lat sportową imprezę będzie można oglądać w TVN Grupie Discovery. Zawody komentować będą Marek Rudziński i Igor Błachut, a studio poprowadzą Sebastian Szczęsny i Damian Michałowski. - TVN od wielu lat marzył o wielkim sporcie, w tym roku udało się ten cel zrealizować. Dzięki temu oferta programowa stacji jest kompleksowa - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska.

Kilka tygodni temu Discovery ogłosiło, że przedłużyło do końca sezonu 2025/26 umowę dotyczącą transmisji m.in. z Pucharu Świata w skokach i innych dyscyplinach narciarskich. Nadawca nie udzielił sublicencji Telewizji Polskiej do pokazywania zawodów w kanale otwartym, będzie transmitował konkursy w głównym TVN, Eurosporcie 1 oraz w Playerze. TVN Grupa Discovery w różnych kanałach będzie nadawać również szereg programów specjalnych poświęconych skokom, m.in. w TVN, TVN24 i TTV.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Przez wiele lat prawa do transmisji PŚ w skokach narciarskich Discovery sprzedawało Telewizji Polskiej. - Podjęliśmy jednak decyzję, aby rozwinąć naszą grupę, a tym samym prawa zachować u siebie. To już nie jest ani Discovery ani TVN, tylko nowa organizacja medialna, która ma wszelkie możliwości aby szeroko pokazać tak duże wydarzenie sportowe - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska.

Edward Miszczak: TVN od wielu lat marzył o wielkim sporcie

Jak informuje nas Miszczak „wprowadzenie transmisji skoków narciarskich do oferty TVN to epokowa zmiana w dziejach TVN Grupa Discovery”. - Kanał od wielu lat marzył o wielkim sporcie, w tym roku udało się ten cel zrealizować. Dzięki temu oferta programowa TVN jest kompleksowa. W ofercie stacji znajdują się nie tylko seriale, programy rozrywkowe i informacyjne, ale i także relacje sportowe, które będziemy nadawać w dotychczasowych pasmach powtórkowych - mówi.

- Myślę, że jest to również spora zmiana na rynku medialnym w Polsce. Jestem przekonany, że w tym sezonie ta dyscyplina pokaże siłę mediów. Będziemy pokazywać ją inaczej niż dotychczas, przede wszystkim skoki będą obecne w całej naszej grupie. Nie tylko w TVN i Eurosporcie, a także w Playerze, innych liniowych kanałach typu TVN24 czy TTV oraz social mediach - dodaje dyrektor programowy TVN Discovery Polska.

Do inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich dojdzie w Niżnym Tagile w Rosji w sobotę, 20 listopada 2021 roku. W tym dniu o godz. 16.00 zorganizowany zostanie pierwszy indywidualny konkurs (kwalifikacje do niego odbędą się 19 listopada o 16.30). Drugi konkurs zaplanowano w niedzielę, również o godz. 16.00.

Ogłoszony został już skład polskich skoczków narciarskich, którzy udadzą się do Niżnego Tagiłu, aby reprezentować nasz kraj. Decyzją trenera Michala Doleżala będą to: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Stefan Hula

Plan transmisji weekendu otwarcia PŚ w skokach narciarskich 2021/2022:

Piątek, 19 listopada
15:00, studio przed kwalifikacjami, Eurosport 1 i Player
16:30, kwalifikacje, Eurosport 1 i Player
17:30, studio po kwalifikacjach, Eurosport 1 i Player

Sobota, 20 listopada
15:15, studio przed konkursem, Eurosport 1 i Player
15:35, studio przed konkursem, TVN i Player
16:00, konkurs indywidualny, TVN, Eurosport 1 i Player
17:45, studio po konkursie, Eurosport 1 i Player
17:55, studio po konkursie, TVN i Player

Niedziela, 21 listopada
14:25, kwalifikacje, Player
15:00, studio przed konkursem, Eurosport 1 i Player
15:35, studio przed konkursem, TVN i Player
16:00, konkurs indywidualny, TVN, Eurosport 1 i Player
17:45, studio po konkursie, Eurosport 1 i Player
17:55, studio po konkursie, TVN i Player

Marek Rudziński i Igor Błachut komentatorami

TVN Grupa Discovery w środę oficjalnie zapowiedziała, że konkursy PŚ w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 skomentują Marek Rudziński i Igor Błachut. - To najlepsza para komentująca skoki narciarskie na polskim rynku, która z sukcesem współpracuje od wielu lat. Jesteśmy im wierni, dlatego to właśnie ten duet będzie komentował PŚ w skokach w najbliższym sezonie - komentuje nam Miszczak.

Na potrzeby relacji PŚ w skokach narciarskich w TVN nadawca zbudował nowoczesne studio, do którego będą zapraszani goście związani ze skokami narciarskimi. - Wśród nich pojawiać się będzie wiele kobiet, ponieważ chcemy również promować kobiece skoki narciarskie - zdradza Edward Miszczak.

W studiu będą wykorzystywane nowoczesne technologie, dzięki czemu widzowie zobaczą „teleportacje” ekspertów i skoczków oraz grafiki w rozszerzonej rzeczywistości ze statystykami. Do prezentacji licznych materiałów wideo, wywiadów, relacji pogodowych oraz wpisów w mediach społecznościowych posłużą specjalne wirtualne ekrany funkcyjne. Sportowe studio będzie nadawane tuż przed rozpoczęciem oraz po zakończeniu zawodów. Wejścia będą trwać około 20-30 minut. Zaplanowano także kilkuminutowe wejścia w przerwie konkursów (pomiędzy I a II serią). W pierwszy weekend gośćmi sportowego studia będą to m.in. Adam Małysz, Jakub Kot i Kamila Karpiel.

Sebastian Szczęsny i Damian Michałowski poprowadzą studio w TVN

Gospodarzami studia w TVN będą Sebastian Szczęsny (który przeszedł do TVN Grupy Discovery z TVP) i Damian Michałowski, którzy będą rozmawiać z gośćmi (zarówno obecnymi na miejscu, jak i poprzez komunikatory internetowe), łączyć się z reporterami i analizować najważniejsze wydarzenia i występy Polaków.

- Zrobiliśmy fajny miks prowadzących sportowe studio przy Pucharze Świata w skokach. Sebastian Szczęsny i Damian Michałowski to rewelacyjna para. Sebastian Szczęsny ze skokami w TVP związany był od 22 lat, ma znakomitą wiedzę, a także jest uwielbiany przez środowisko narciarskie, to m.in. były nauczyciel języka niemieckiego Adama Małysza. Jest jednym z najbardziej cenionych w Polsce dziennikarzy zajmujących się skokami - skomentował ponad 280 konkursów Pucharu Świata. Z kolei Damian Michałowski również posiada doświadczenie w sportach zimowych, m.in. relacjonował igrzyska olimpijskie w Vancouver, mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Oslo i Val di Fiemme, turniej Tour de Ski - informuje portal Wirtualnemedia.pl Edward Miszczak.

Z kolei reporterami będą m.in. Krzysztof Skórzyński, Paweł Łukasik i Kacper Merk.

Drugie studio w Eurosporcie

Osobne studio sportowe PŚ w skokach narciarskich pokaże Eurosport 1, który w przeciwieństwie do TVN nadawać będzie także kwalifikacje do zawodów. Studio Eurosportu poprowadzą Paweł Kuwik i Michał Korościel.

- Transmisja Pucharu Świata w TVN Grupa Discovery da ogromną korzyść Polskiemu Związkowi Narciarskiemu, a także może odmienić środowisko narciarskie. Chcemy kreować rzeczywistość, tak jak to robią niemieckie czy austriackie stacje telewizyjne. Naszym podstawowym celem jest odmłodzenie widowni oglądającej tę dyscyplinę m.in. dzięki wykorzystaniu takich platform jak player.pl. Pragniemy również pokazać, że sport w Polsce to nie tylko piłka nożna, ale i inne dyscypliny. Skokami chcemy zafascynować najmłodsze pokolenie naszych widzów, aby ci zaczęli marzyć o uprawianiu tego sportu - podsumowuje Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska.

TVN Grupa Discovery w najbliższym sezonie zrelacjonuje wszystkie konkursy PŚ w skokach narciarskich (wraz z wchodzącym w skład imprezy Turniejem Czterech skoczni) oraz zawody mistrzowskie - na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich oraz Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich. Jednak konkursy odbywające się na terenie Polski w otwartej telewizji nada TVP, która wówczas będzie producentem sygnału. Będą to zawody w Wiśle (4 i 5 grudnia 2021) oraz w Zakopanem (15 i 16 stycznia 2022 roku).

Skoki narciarskie terminarz 2021/22:
20 listopada 2021 - Niżny Tagił (ROSJA) - indywidualny
21 listopada 2021 - Niżny Tagił (ROSJA) - indywidualny
27 listopada 2021 - Ruka (FINLANDIA) - indywidualny
28 listopada 2021 - Ruka (FINLANDIA) - indywidualny
4 grudnia 2021 - Wisła (POLSKA) - drużynowy
5 grudnia 2021 - Wisła (POLSKA) - indywidualny
11 grudnia 2021 - Klingenthal (NIEMCY) - indywidualny
12 grudnia 2021 - Klingenthal (NIEMCY) - indywidualny
18 grudnia 2021 - Engelberg (SZWAJCARIA) - indywidualny
19 grudnia 2021 - Engelberg (SZWAJCARIA) - indywidualny
29 grudnia 2021 - 6 stycznia 2022 - 70. Turniej Czterech Skoczni (NIEMCY - AUSTRIA)
29 grudnia 2021 - Oberstdorf (NIEMCY) - indywidualny
1 stycznia 2022 - Garmisch-Partenkirchen (Niemcy) - indywidualny
4 stycznia 2022 - Innsbruck (Austria) - indywidualny
6 stycznia 2022 - Bischofshofen (Austria) - indywidualny
8 stycznia 2022 - Bischofshofen (AUSTRIA) - indywidualny
9 stycznia 2022 - Bischofshofen (AUSTRIA) - drużynowy
15 stycznia 2022 - Zakopane (POLSKA) - drużynowy
16 stycznia 2022 - Zakopane (POLSKA) - indywidualny
21 stycznia 2022 - Sapporo (JAPONIA) - indywidualny
22 stycznia 2022 - Sapporo (JAPONIA) - indywidualny
23 stycznia 2022 - Sapporo (Japonia) - indywidualny
28 stycznia 2022 - Willingen (NIEMCY) - drużyn mieszanych
29 stycznia 2022 - Willingen (NIEMCY) - indywidualny
30 stycznia 2022 - Willingen (NIEMCY) - indywidualny
4 lutego 2022 - 20 lutego 2022 - Igrzyska olimpijskie w Pekinie (CHINY)
26 lutego 2022 - Lahti (FINLANDIA) - drużynowy
27 lutego 2022 - Lahti (FINLANDIA) - indywidualny
3 marca 2022 - Lillehammer (NORWEGIA) - indywidualny
4 marca 2022 - Oslo (NORWEGIA) - drużyn mieszanych
5 marca 2022 - Oslo (NORWEGIA) - indywidualny
6 marca 2022 - Oslo (NORWEGIA) - indywidualny
11 marca 2022 - 13 marca 2022 - mistrzostwa świata w lotach w Vikersund (NORWEGIA)
19 marca 2022 - Oberstdorf (NIEMCY) - indywidualny, loty
20 marca 2022 - Oberstdorf (NIEMCY) - indywidualny, loty
25 marca 2022 - Planica (SŁOWENIA) - indywidualny, loty
26 marca 2022 - Planica (SŁOWENIA) - drużynowy, loty
27 marca 2022 - Planica (SŁOWENIA) - indywidualny, loty

Według danych Nielsen Audience Measurement w minionym sezonie, od listopada ub.r. do marca br., turnieje Pucharu Świata w skokach narciarskich oglądało średnio 3,16 mln osób w TVP1, 622 tys. w TVP Sport i 976 tys. w Eurosporcie 1.

Dołącz do dyskusji: Marek Rudziński i Igor Błachut skomentują skoki narciarskie w TVN. Edward Miszczak: od wielu lat marzyliśmy o sporcie

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jagi
Skoro marzyliście, to dlaczego praw nie kupowaliście?
odpowiedź
User
Jordi
Ten facet gada prawie jak Kurski, już czas na emeryturę.
odpowiedź
User
De vico
Serio marzyłeś? No jeszcze nie tak dawno mówiłeś, że sportu nie chcecie. Eh ....
odpowiedź